2. kolo, neděle 11.08.2024, 17:00

Slavoj PolnáSokol Lanžhot

0:6 (0:4)

Šestibrankovou destrukci Polné řídil čtyřgólový Erik Burac

Polná patřila vždy k lehčím divizním soupeřům, ale takto jednoznačný zápas asi čekal na Vysočině málokdo. Domácí celek inkasoval z kopačky Burace už po pěti minutách a lanžhotská „sedmička“ byla dále při chuti. Během 25 minut zvládl čistý hattrick a navrch přidal ještě čtvrtou branku. Do šaten se tak šlo za rozhodnutého stavu. Ve velkém vedru Sokol přidal další trefu do sítě Polné po pár minutách na hřišti střídající Čulen a účet utkání na 6:0 uzavřel pět minut před koncem zápasu střelou z poloviny hřiště Balážik. Toho pak na trávníku nahradil na poslední minuty utkání Bogdalík, vracející se na trávník po několikaměsíční rekonvalescenci po operaci kolena. Lanžhot tak po dvou venkovních výhrách zůstává stoprocentní a společně s Kuřimí, Velkou Bíteší a Vrchovinou okupuje čelo tabulky. V příštím kole se konečně představí omlazené áčko Sokola i před domácími tribunami, v neděli 18. srpna od 16:30 hodin hostí navrátilce z MSFL - brněnské Bohunice.

Slavoj Polná:

Duba - Haala (K), Diviš, Voráček (35. Skála), Zid, Voráč, Pecina, Záruba, Vošmera, Kasal (35. Mach), Čaloud (66. Fuxa)

Odráška - Pidruchnyi, Milota, Šenk (K), Wallner - Hovězák, Kudláč (60. Čulen), Balážik (84. Bogdalík), Ravas (60. Kollár), Klimovič (72. Vanek) - Burac (72. Darmovzal)

Branky: 5., 16., 31. a 38. Burac Erik, 68. Čulen Tobias, 84. Balážik Peter

Žluté karty: 27. Záruba, 45. Diviš, 56. Vošmera - 82. Hovězák

Rozhodčí: Kříž Karel – Vařacha Jan, Nejezchleb Miroslav

Diváci: 141

Stadion: Polná

5. minuta - dlouhý nákop z hloubi vlastní půle na rozběhnutého Erika Burace, kterého se sice domácí stoper snažil odstavit od balonu, ale neúspěšně. Přesné přízemní zakončení – 0:1.

16. minuta - podobný scénář, znovu si Burac počkal na nákop Ravase, využil podklouznutí stopera, pohrál si s brankářem a nadvakrát dostal míč do sítě – 0:2.

31. minuta – po standardce vracel dlouhý míč do malého vápna Milota, kde si jej našel Burac a zblízka dovršil čistý hattrick – 0:3.

38. minuta – Wallner se rozběhl po pravé straně, našel centrem nalevo Hovězáka, ten sklepl na penaltový puntík pro Burace, který už prostřelil vše před sebou – 0:4.

68. minuta – Balážik našel dloubáčkem na hranici ofsajdu střídajícího Čulena, který si nejprve přehodil v souboji vyběhnutého brankáře Polné a zakončil do prázdné branky – 0:5.

84. minuta – dalekonosnou bombu Artura Pidruchnyiho z předchozího utkání překonal v závěru tohoto utkání Peter Balážik, když přímo ze středového kruhu nachytal dobře mířenou ranou vysoko postaveného a nepřipraveného domácího gólmana – 0:6.

záznam zápasu:

Lukáš Adamec (trenér): "Lanžhot je bohužel úplně někde jinde než my momentálně. Ačkoli jsme hráče upozorňovali, že nejlepší hráč Lanžhotu, Burac, nesmí dostat prostor a že ho musíme osobně bránit, výsledek byl ten, že nám v poklidu nasázel čtyři branky do poločasu. Ve druhém poločase jsme sice měli pár náznaků šancí, ale to je málo. Bez poctivé a důsledné defenzivy to nepůjde. Někteří hráči zatím předvádějí výkony, které nemají s divizní úrovní nic společného. Budeme se muset rychle vzpamatovat, jinak v této soutěži nemáme šanci uspět. Skutečnost, že nám stále chybí tři obránci, bez kterých to zatím velmi skřípe v defenzivě, je realita. Teď nás čekají soupeři, se kterými bychom potřebovali bodovat, ale jestli budeme pokračovat takto, nemáme šanci s nikým. Máme týden na to, abychom se vzpamatovali a co nejlépe se připravili na Velké Meziříčí. I když je za námi teprve druhé kolo, doufám, že si kluci uvědomí, že takto to nepůjde."

Jaroslav Hílek (trenér): „Nečekali jsme asi, že dáme venku tolik gólů, ale bylo v plánu v tom horku udržet minimálně v prvním poločase vysokou intenzitu hry, být na balonu a v tom teplu soupeře utahat. Hráli jsme dobře, většinou na noze s balonem, a pak už nám soupeř opravdu nestačil. Ve druhé půli už můj asistent motivoval hráče, abychom nepolevili a zápas dohráli hlavně s nulou vzadu, což se povedlo. I když musím uznat, že soupeř tam své šance také měl. Za rozhodnutého stavu už jsem dal šanci i klukům z lavičky, zatím jsme kompletní a musím říct, že kluci jsou chytří a chápou, že hrát může jen deset hráčů v polo. Jsou jeden tým, na tréninku čtyřikrát týdně makají, a i když vystřídáme, tým to nijak neoslabí. Všichni si tentokrát s chutí zahráli, takový zápas si o to vyloženě říkal.“