Josef Říha | | klub

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNO)

Od pátku až do středy jsou tentokrát přes sváteční velikonoční víkend rozloženy zápasy našich mužstev.

Na Velký pátek se druhém domácím zápase po sobě představí Áčko, které se utká se Žďárem nad Sázavou.
V neděli dopoledne se B mužstvo bude snažit napravit úvodní zakolísání. Odpoledne zahájí své soutěže také starší žáci a dorost, kteří cestují do Kobylí, respektive Hustopečí.
Ve středu pak dohrávkou úvodního kola v Šitbořicích vstoupí do jarních bojů mladší žáci.

Pátek 29.3.2024
15:00 Sokol Lanžhot – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
rozhodčí Vychodil Michal (Kunovice) - Mrázek Peter (Chropyně), Korch Jan (Zlín), DFA Volf Rudolf (Kyjov)
stadion Na Šlajsi

V předehrávce 19. kola divize D na trávník Lanžhota přijede další mužstvo z předních pater tabulky, proti kterému se Lanžhotu zase tolik výsledkově nedaří. Žďár nad Sázavou se po podzimu držel mezi nejlepší pětkou naší skupiny, nicméně vstup do jara se mu výsledkově nepovedl, hlavně z důvodu neefektivity v zakončení. Možná mu chybělo štěstí, možná také gólové příspěvky loňského nejlepšího střelce divize Michala Šerého, který v zimní pauze odešel do Rakouska (minulou sezonu dal 20 branek, tuto stihl sedm). Po dvou těsných prohrách s týmy z horních pater tabulky Žďár zabral až v minulém kole, v derby s Pelhřimovem vyhrál 4:2, a tak Na Šlajsu v pátek pojede s pocitem zlepšení finální fáze. Rozhodně nebude patřit ke snadným soupeřům.

Sestava Žďáru v posledním zápase: Jícha - Novotný, Trojánek, Fiala, Veselský (61. Švoma), Horák (61. Starý), Vitásek (67. Dočekal), Krajčo (73. Henzl), Sodomka, Severa (73. Jiroušek), Nedvěd. Trenér Václav Pohanka.

Lanžhot je na jaře zatím stoprocentní, trenérům kazí dojem ze stíhání béčka Zbrojovky na špici tabulky snad pouze zranění hráčů a následné vynucené absence (v posledním kole se zranil zkušený R. Ciprys). Po karetním trestu se ale do sestavy vrátí záložník Jakub Krč a velmi pravděpodobně už na trávníku uvidíme i novou útočnou posilu, 22letého Jakuba Pazderáka. Dlouhovlasý fotbalista přichází do Lanžhota minimálně konce jara z Nových Zámků, s týmem už pár dní trénuje.

„O hráče jsme měli zájem už dříve, a když se naskytla možnost jej přivést, šli jsme do toho. Musíme trošku rozšířit náš úzký kádr, abychom byli více konkurenceschopní a dál bojovali o nejvyšší příčky,“ potvrdil manažer našeho klubu Jiří Bartoš.

Aktuální postavení soupeřů v tabulce:

2. Lanžhot - 18 zápasů – bilance 13-5-0, skóre 50:18, 44 bodů
6. Žďár n. S. - 18 zápasů – bilance 9-1-8, skóre 28:29, 28 bodů

Poslední vzájemná utkání soupeřů:
Žďár – Lanžhot 0:2 (podzim 2023)
Lanžhot – Žďár 2:2 (jaro 2023)
Žďár – Lanžhot 1:0 (podzim 2022)

Jarní utkání Lanžhota:
Lanžhot – Líšeň „B“ 2:0
Tasovice – Lanžhot 1:3
Lanžhot – Speřice 2:0

Jarní utkání soupeře:
Žďár – Pelhřimov 4:2
Líšeň „B“ – Žďár 1:0
Žďár – Vrchovina NMNM 1:2

Nejlepší střelci obou soupeřů:

E. Burac – 9 branek
J. Krč – 7 branek
------------------------------------------
M. Šerý – 7 branek (již v týmu není)
D. Krajčo – 6 branek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neděle 31.3.2024
10:00 Sokol Lanžhot B – SK Krumvíř B
rozhodčí Šišma Ondřej (Brumovice)
hřiště Na Pastvisku

12:30 Sokol Kobylí – starší žáci
rozhodčí Kocourek Michal (Vrbice)

13:15 FC Hustopeče B – dorost
rozhodčí Daniel Jaroslav (Hodonín)

Středa 3.4.2024
17:15 Sokol Šitbořice – mladší žáci
odjezd os. auty

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?