Josef Říha | | klub

Program našich zápasů (DOPLNĚNO)

V sobotu na Pastvisku čeká poslední přípravný zápas před jarním startem dorost, který přivítá KEN Veselí nad Moravou.
Tradičně v nedělní dopoledne zahájí jarní boje B mužstvo.
A v neděli odpoledne se potom Áčko v divizním zápase utká s rezervou SK Líšeň.

Sobota 23.3.2024
15:00 dorost – KEN Veselí n. M.
hřiště Na Pastvisku

Neděle 24.3.2024
10:00 Sokol Lanžhot B – Sokol Týnec
rozhodčí Daniel Jaroslav (Hodonín)
hřiště Na Pastvisku

15:00 Sokol Lanžhot – SK Líšeň B
rozhodčí Grečmal Michal (Přerov) - Pospíšil Michal (Přerov), Gasnárek Michal (Ratíškovice), DFA Březáček Tomáš (Brumov-Bylnice)
stadion Na Šlajsi

V neděli na trávník Lanžhota přijede jeden za nejtěžších soupeřů, béčko brněnské Líšně. Marvani, jak se fotbalistům ze severovýchodní části v hantecu přezdívá, navíc Na Šlajsi přijedou v době reprezentační pauzy, takže bude moci trenér Michal Kugler využít i případné posily z A-týmu, který vede bývalý kouč Lanžhota Milan Valachovič a působí v něm například i bývalý zadák Sokola Erik Otrísal.

Rezerva Líšně, na jejíž soupisce jsou až na dvě výjimky hráči do 24 let, se přetahuje s Novým Městem na Moravě o bronzovou příčku divizní tabulky, pyšní se dobrou obranou i relativně produktivním útokem, kterému vládne devítigólový Lukáš Raab. Svými brankami si tento útočník vystřílel už i starty v druholigovém áčku. Také druhý nejproduktivnější střelec rezervy Líšně Martin Tauš je členem české reprezentace U17 a hrává za A-tým.

Na jaře mají Kuglerovi svěřenci na kontě dvě těsné výhry, po posledním zápase se Žďárem ale sčítají hlavně ztráty zaviněné zraněními, takže bude případnou sestavu Líšně velmi těžké odhadovat.

Sestava Líšně v posledním zápase: Ulrich (Modlitba) – Daněk (60. Ferlay), Hanuš (31. Džupenjuk), Červík, Rolinek – Rudyk, Minařík (78. Šíp) – Toczyski, Skybinskyi (78. Horký), Bílek – Raab (60. Dostálek). Trenér Michal Kugler.
------------------------------------------------------
Aktuální postavení soupeřů v tabulce:

2. Lanžhot - 17 zápasů – bilance 12-5-0, skóre 48:18, 41 bodů

4. Líšeň „B“ - 17 zápasů – bilance 11-1-5, skóre 38:22, 34 bodů

Poslední vzájemné utkání soupeřů:

Líšeň „B“ – Lanžhot 1:2 (podzim 2023), béčko Líšně je v divizi nováčkem

Jarní utkání Lanžhota:

Lanžhot – Speřice 2:0

Tasovice – Lanžhot 1:3

Jarní utkání soupeře:

Líšeň „B“ – Tasovice 2:1

Líšeň „B“ – Žďár n. S. 1:0

Nejlepší střelci obou soupeřů:

E. Burac (Lanžhot) – 9 branek

Krč - 7
------------------------------------------

L. Raab (Líšeň „B“) – 9 branek

M. Tauš (Líšeň „B“) - 5

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?