Těsná prohra s lídrem.

Hampel - Žaloudek, Velický, Chromeček, Chvál, Pálka, Kleiber, Matuškovič, Čambal, Rehák, Straka

Slovan Bzenec:

Zeman - Mokrý, Šmahaj, Škodík, Pyclík, Zůbek (90' Lejsal), Špaček, Matula, Dulovecz, Kasala (86' Dobeš), Mlýnek (69' Zlámal)

branky: 8' Pálka Tomáš, 66' Čambal Lukáš - 6' Šmahaj David, 12' Kasala Petr, 22' Matula Václav
ž.k.: 47' Chvál, 72' Velický - 72' Kasala, 89' Matula
č.k.: 90'+1' Matuškovič Petr
rozhodčí: Marek - Pátek, Špaček

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Bzenec – Náskok Bzence na čele krajského přeboru zůstává i nadále desetibodový. Lídr nejvyšší krajské soutěže zvládl i těžký zápas na hřišti houževnatého Lanžhota, kde po velkém boji vyhrál 3:2. Slovan duel rozhodl třemi brankami v úvodní půlhodině, v závěru se ale strachoval o těsný náskok. Vítězný gól vstřelil ve 22. minutě Václav Matula.
Mladý obránce Slovanu Jan Mokrý po příchodu do Bzence nezažil porážku.
Favorit nakonec vedení uhájil a do tabulky si připsal další tři body. „V situaci, v jaké se momentálně nacházíme, je to pro nás opravdu hodně cenná výhra, protože jsme mužstvo velmi složitě dávali dohromady," uvedl hostující trenér Libor Škodík.
Zkušený kouč se musel na Podluží obejít bez Horňáka, Valenty a Andrýska, pouze mezi náhradníky zůstali zraněný brankář Maňák, stoper Lejsal a záložník Dobeš. V sestavě se tak objevili i marodi Mlýnek se Škodíkem mladším, kteří nejsou stoprocentně fit. „Mají svalové problémy a nehráli naplno," řekl bzenecký trenér. Na lavičce byl i Zlámal, který dopoledne odehrál celý zápas v Kozojídkách za bzeneckou rezervu.
Slušná návštěva viděla Na Šlajsi parádní utkání. Hlavně v úvodní půlhodině se děly věci. Nejprve poslal hosty do vedení Šmahaj. Bývalý ligový záložník doklepl balon do sítě po parádní kombinaci svých spoluhráčů. Pak ale hosté udělali taktickou chybu při rozehrávání autu, čehož Lanžhot využil a zásluhou Pálky skóre srovnal.
Remízový stav 1:1 ale dlouho nevydržel. Bzenečtí si rychle vzali vedení zpět. Dalším gólemn v krajském přeboru se blýskl kanonýr Kasala. Aby toho nebylo, tak se ve 22. minutě levou nohou nádherně do šibenice trefil Matula a hosté vedli 3:1. „Začátek byl velice divoký," uvedl Škodík.
Domácí se s přibývajícími minutami zvedli a ke konci prvního poločasu získali nad soupeřem herní převahu. Větší příležitostí ale měli hráči Slovanu, kteří však v koncovce nebyli přesní ani důslední.
Podobně si hosté vedli krátce po obrátce, když v od 46. do 55. minutě zahodili tři vyložené tutovky.
Lanžhot nepříjemné chvíle přečkal. Domácí vycítili šanci, převzali iniciativu a začali útočit. Celek z Břeclavska byl aktivnějším týmem, dostal oslabeného protivníka pod tlak. Výsledkem byla kontaktní branka Čambala. Sokol se v hektickém závěru snažil urvat alespoň bod, hráči Slovanu ale těsný náskok v vypětím všech sil nakonec uhájili. „Děkuji klukům za výkon i přístup. Jsou to pro nás zlaté body. Výhru v závěru utkání svojí nesmírnou bojovností vydřeli," pronesl Škodík, který vyzdvihl i výkon protivníka.
„Lanžhot má dobrý mančaft a vyspělé hráče. Proti nám podal velmi dobrý výkon," uvedl Škodík.
Domácí dohrávali v deseti, když byl v nastaveném čase za zmaření zjevné brankové možnosti soupeřova družstva vyloučený Matůškovič.

16 Čambal Lukáš U 90 1 0 0

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a...

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s...

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?