Martin Daneš | | muži | ostatní

Mladá lvíčata narazila. Slováci sestřelili českou šestnáctku krátce po poločase

Po více než deseti letech hostil fotbalový stadion Na Šlajsi utkání české fotbalové reprezentace, tentokrát na jih Moravy přijely šestnáctky České a Slovenské republiky. Před 325 diváky se dostali domácí dorostenci po půl hodině hry do vedení zásluhou vlastního gólu Slováků, ti ale ještě do obrátky vyrovnali a krátce po změně stran dvěma slepenými brankami rozhodli o svém vítězství 3:1. Svěřence trenéra Pavla Drska čeká ve čtvrtek 5. 10. odveta proti stejnému soupeři v Dunajské Stredě.

Češi byli v prví půli lepším týmem a za svou aktivitu byli ve 28. minutě odměněni. Potměšilův průnik hosté nezachytili a jeho přihrávku si ve vápně srazil do vlastní branky obránce Mikunda. Vedení lvíčatům ale dlouho nevydrželo, už za šest minut se vydal na útočný výlet Koribský, prošel kolem svého strážce po pravé straně a parádní křižnou ranou do vzdálenější šibenice srovnal. Do konce prvního poločasu měli Češi ještě dvě dobré šance na zisk ztraceného vedení, ale Jurásek jen protáhl gólmana a Potměšil pálil do boční sítě.

Pokud bylo první dějství ve znamení aktivity českých mladíků, ten druhý opanovali Slováci. V 52. minutě využil
Mikunda dostatku prostoru ve vápně, zasekl a technicky obstřelil českého gólmana Paara. Odčinil tak svou vlastní branku z prvního poločasu. Za další čtyři minuty přidal gólovou pojistku Kasana, který využil svůj únik. Po prostřídání už hra českého týmu postrádala kloudnou myšlenku, naopak Slováci mohli v samém závěru vedení ještě navýšit, ale střídající Polťák v samostatném úniku těsně minut tyčku české brány.

„Proti Slovensku jsme zaslouženě prohráli. I když jsme vedli 1:0, tak jsme byli v celém zápase málo pohybliví a kompaktní. Soupeř skóre zaslouženě otočil a vyhrál. Je škoda, že jsme neproměnili některou z šancí v závěru prvního poločasu. My jsme ale především v defenzivě nepodali dobrý výkon, a proto jsme prohráli," řekl k zápasu trenér reprezentace do šestnácti let Pavel Drsek. (zdroj: fotbal.cz)

Druhé utkání se hraje ve čtvrtek 5. října s výkopem v 11 hodin a hrát se bude v Dunajské Stredě.

Česko U16 - Slovensko U16 1:3 (1:1)
Branky: 28. Mikunda vl. – 34. Koribský, 52. Mikunda, 55. Kasana
Rozhodčí: Bělák – Líkař, Pospíšil
Diváci: 325

Česko: Paar – Hrnčárek (52. Syrovátka), Kovář, Tupec, Adametz (56. Capka) – Jadrníček (K), Kubů (74. Ritter) – Beránek (67. Topič), Jurásek (56. Ferlay), Potměšil (74. Polák) – Škrkoň (67. Křiklava).

Slovensko: Gubka – Šimko (46. Daniel), Pittel (75. Grexa), Okál, Mikunda – Rajnoha (K), Jenčuš (75. Kodaj), Mateáš (82. Lábo) – Koribský (82. Lerintú, Kasana (56. Polťák), Baravelli (56. Pecsuk).

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s...

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?