22. kolo, neděle 14.05.2023, 16:30

FC PBS Velká BítešSokol Lanžhot

Martin Daneš | | muži

Góly střílela jen Velká Bíteš, tři body ale bral Lanžhot

Deštivé utkání na půdě deváté Velké Bíteše bylo pro Lanžhot tříbodové, ovšem pro domácí musel být zápas velmi hořkou pilulkou. Hosté nastoupili bez zraněného Šenka, kterého na kraji obrany nahradil Koprna. Po bezbrankové první půli se Velkobítešští dostali nejprve do vedení, během následné půlhodiny si ale vstřelili dva nešťastné vlastní góly a vítězství nakonec brali Hílkovi svěřenci. Na jaře zůstávají i po devíti zápasech neporažení a dělí se s Tasovicemi o čtvrté místo v tabulce divize D. V neděli 21. 5. hostí Lanžhot doma od 17 hodin velmi silný Žďár nad Sázavou, který jako jediný prohání na špici soutěže vedoucí Start Brno.

FC PBS Velká Bíteš:

Pelán (K) - Šperka, Loup, Vrba (81. Bartoš), Novotný (66. Krula), Kozel, Daněk, Shlaban, Merdita, Macek (66. Traxl), Kamenský (69. Sznapka)

Žúrek - Pidruchnyi, Milota, Mikúšek (K), Koprna - Ciprys (87. Gaňa), Totka, Krč, Balážik (91. Jirava), Bogdalík (60. Kollár) - Ravas (87. Malacka)

Branky: 52. Novotný - 63. Šperka (vlastní), 80. Kozel (vlastní)

Žluté karty: 57. Kozel - 76. Kollár, 76. Totka

Rozhodčí: Krondráf Jan - Svoboda Ladislav, Rygl Luboš

Stadion: Velká Bíteš

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Přestože se hrálo za deště, trávník byl dobře připravený a hrál se celkem kombinační fotbal. Šance byly na obou stranách, což mne i trošku mrzí, že jsme domácím dovolili hrát tolik s balonem. Ve druhé půli už jsme se zlepšili a šancí jsme tam měli i více, ale paradoxně jsme neodkopli v šestnáctce odražený balon, který domácí hráč z otočky poslal do sítě. Kluci zaslouží pochvalu, že to dokázali otočit. Vyrovnání zařídil Peter Mikúšek, který společně se soupeřem ve skluzu dotlačil balon do brány. Druhý gól padl po střele Balážika, kterou si domácí obránce srazil smolně do sítě. Takže to byly sice naše vypracované šance, ovšem střelce zapsané nemáme. Jsme rádi, že jsme opět neprohráli, nicméně naše ztráta na čelo tabulky je čtyři zápasy před koncem stále devítibodová.“

4 Jirava Tomáš Z 1 0 0 0
5 Milota Tomáš O 90 0 0 0