Lanžhot veze tři body z upršených Tasovic

30.08.2020 | Josef Říha

Na třetí místo divize D se po výhře 3:1 v Tasovicích vyšvihli fotbalisté Lanžhota. Papírové předpoklady o vyrovnaném utkání Lanžhotčané rázně utnuli už po 20 minutách, když si po slepených branách Bartoše a Simandla zajistili na Znojemsku pohodlné vedení. Domácí na mokrém trávníku snížili až v 68. minutě po proměněné penaltě kanonýra Lapeše, čímž Klimeš přišel o 338 minut trvající divizní neprůstřelnost. Mikúšek své penaltové provinění v závěru utkání zcela napravil, když v 85. minutě před 215 diváky pojistil výhru Sokola třetí trefou.
V neděli 6.9. Lanžhot hostí od 16 hodin na Šlajsi v přímém souboji o třetí místo v tabulce Havlíčkův Brod.

Martin Daneš

4. kolo | Neděle 30.08.2020, 16:30 | Stadion "TASANDA"

Sokol Tasovice - Sokol Lanžhot

Branky: 68. Lapeš Pavel (pen.) - 17. Bartoš Jan, 20. Simandl Pavel, 85. Mikúšek Peter

Žluté karty: 36. Horáček, 43. Rygl, 47. Pazdera, 80. Fajkus, 88. Blahoudek - 68. Mikúšek, 78. Bartoš, 88. Královič

Střely na branku: 3 : 10 (2:4)

Střely mimo branku: 0 : 12 (0:3)

Rohové kopy: 4 : 13 (4:5)

Fauly: 19 : 11 (6:4)

Rozhodčí: Julínek Jiří - Marek Daniel, Vařacha Jan

Sokol Tasovice: Mrázek - Cihlář, Lapeš, Horáček (64. Furik), Paul (46. Švejkar, Odehnal, Dítě (78. Fajkus), Rygl, Pazdera, Blahoudek, Švarc

Sokol Lanžhot: Klimeš - Otrísal, Hílek, Simandl (74. Bartal), Bartoš, Ciprys (88. Polách), Sabler, Kleiber, Královič (72. Pidruchnyj), Krejčíř, Mikúšek

Tasovičtí prohráli s Lanžhotem. Následně odvolali lodivoda
Druhou porážku v řadě schytali fotbalisté Tasovic. Ve čtvrtém kole divize D nestačili doma na Lanžhot 1:3. Po nedělním utkání byl zároveň po více než pěti letech ve funkci odvolán kouč Sokola Miroslav Steinhauser.
Tasovickým fotbalistům včera štěstí nepršelo, i když nad tamějším hřištěm se bouřka během divizního zápasu s Lanžhotem přehnala. Domácí srazily dvě rychlé branky během úvodního dějství a nevyužité příležitosti. Sokolové tak odcházeli po devadesáti minutách do šaten s prohrou 1:3.
Trenér Tělovýchovné jednoty (TJ) Miroslav Steinhauser přiznal, že na rychlé góly nestačili jeho svěřenci rychle reagovat. Potíže způsobil mančaftu od rakouských hranic soubor branek Bartoše a Simandla, jež padly v rozmezí dvou minut. „Hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu, které je úplně jinde. Bude to kandidát na postup,“ hodnotil smířlivě lodivod TJ.
Po změně stran snížil z penalty na 1:2 Pavel Lapeš. „Nadechli jsme se. Druhý poločas byl z naší strany lepší, více jsme pracovali. Ovšem soupeř pak odskočil na dvoubrankový rozdíl, což rozhodlo. Chyběla nám emoční složka,“ řekl Steinhauser.
Podle kouče Lanžhotu Josefa Dojčara provázely zápas zbytečné emoce. „Domácí mají vepředu kvalitního útočníka, který nám činil problémy. Věděli jsme, co nás čeká. Ale jinak jsme byli herně lepší po celou dobu utkání,“ sdělil stratég hostů.
Tasovice prohrály druhý zápas v řadě. V soutěžní tabulce drží desátou příčku se třemi body. Již v sobotu sehrají duel na pažitu Startu Brno okupující páté místo žebříčku. „Mají jiné mužstvo a sázejí na mladší hráče, porazili B-tým Zbrojovky Brno, takže to bude kvalitní zápas,“ proklamoval Steinhauser.
Ten ovšem do následujícího utkání už Sokoly nepovede. Miroslava Steinhausera majitel klubu, Jan Vašina, po prohře s Lanžhotem odvolal. „Takový je trenérský život a rozhodnutí akceptuji. Tasovicím budu fandit i nadále, neboť jsem zde prožil nádherné roky,“ pronesl Steinhauser, který u TJ působil přes pět let.
O jeho nástupci nepodalo vedení Tělovýchovné jednoty prozatím žádné informace. Předseda Sokola Vašina odmítl kroky v době uzávěrky tohoto vydání Znojemského deníku komentovat.
Lubomír Budný, znojemskydenik.cz

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

V MOLCupu do Hodonína

Letošní MOL Cup byl rozlosován a nás v předkole čeká cesta na půdu největšího favorita naší soutěže - FK Hodonín.

Příprava na novou sezonu začíná 14.6.!

Po dlouhatánské pauze se dočkáme v Lanžhotě konečně fotbalového zápasu. Příští pondělí začíná příprava na nový fotbalový...

Jedenáct zásad pro sehrání přátelských zápasů

Jedenáct zásad pro sehrání přátelských utkání ve všech věkových kategoriích:

Novým předsedou VV FAČR se stal Petr Fousek

Hlad po gólech. Břeclavští fotbalisté nasázeli Valticím jedenáctku

Proběhl další výběr do RFA JmK – letos pro ročníky 2008

Hodonín musí na postup opět zapomenout. Je to frustrující, přiznává Švantner

Zase nedohráno. VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/21

ANKETA: Kde se hraje nejlépe? Někde je louka a jinde zase skvělá atmosféra

Trénování po dvojicích? Dobré akorát pro tenisty, říká kouč Šťourač

Muži A | Neděle 20.06.2021, 11:00