Josef Říha | | muži

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu pětadvacátého kola divize D. Na domácím hřišti podlehli Vrchovině Nové Město 1:3. „Utkání se mi těžko hodnotí, už ani nevím, co na to říct. Pátá prohra ze šesti zápasů, to je prostě ostuda,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.


Sokol nastoupil do utkání bez kapitána Petera Mikúška, Jakuba Krče i útočníka Jakuba Pazderáka. Trojlístek zkušených hráčů chyběl kvůli zranění. „Základ je nedostávat góly, dostat tři je opravdu ostuda. Musíme něco změnit v tréninku, nebo zkusit jiné rozestavení, ale v tomto stavu kádru je to těžké,“ nadhodil bývalý prvoligový fotbalista.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří po brankách Františka Nečase a Tomáše Duby vedli o dva góly. „Máme katastrofální bránění. Kluci si nepomůžou, brankář také nechytil nic navíc. Druhý gól hostů by se mohl vysílat na Silvestra. Po našem rohu jde hráč sám na naši polovinu a necháme ho dojít s balonem až do brány,“ kroutil hlavou Hílek.
Lanžhot vrátil do zápasu ve 34. minutě křídelník Richard Svoboda. To však bylo ze strany domácích všechno. Vítěznou pojistku hostům zařídil ve 63. minutě Matěj Jícha. „Když už se nadechujeme k nějakému tlaku, dostaneme laciný gól a jsme tam, kde jsme byli. Nefungují nám ani základní pravidla fotbalu,“ zlobil se trenér.

A své svěřenci vůbec nešetřil. „Všechna ostatní slova jsou zbytečná. Nedá se vyhrávat, když budeme soupeřům dávat takové dárečky. Brankář se zase prakticky nedotkl balonu a soupeř slavil třetí gól. Je to ostuda nás všech, ale hlavně moje, protože jsem za to zodpovědný,“ uznal Hílek.
Naopak jeho protějšek byl po zápase spokojený. „V posledních zápasech jsme se trošku potýkali s tím, že hrajeme sice dobrý fotbal, ale nevyužíváme naše šance a pak jsme za to potrestaní z našich laciných chyb. Teď se nám povedlo se tomu vyvarovat. Hráli jsme dobře, pomohl nám brzký gól. Po druhém gólu jsme na tom byli psychicky ještě lépe,“ všiml si novoměstský stratég Lukáš Michal.

Ten přiznal, že se do Lanžhota těšil. „Víme, že je to fotbalový tým stejně jako my. Snaží se hrát fotbal, tím pádem nemusíme hrát jako obvykle proti sevřenému bloku soupeře. Speciálně jsem soupeře nestudoval, ale vím, že není úplně ve formě a mají trošku zranění,“ dodal hostující kormidelník.
Podle jeho slov si Vrchovina za svůj výkon výhru zasloužila. „Dobře jsme hráli v přechodové fázi, po zisku míče jsme ho hráli hned dopředu, za obranu, a to fungovalo, úniky jsme využili,“ uzavřel Michal.

Lanžhot zůstává s padesáti body druhý, ale třetí rezerva Líšně se dotáhla na rozdíl jediného bodu. V dalším kole se celek z Břeclavska představí na hřišti Pelhřimov, výkop je v neděli od pěti hodin odpoledne.

zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Aktuální články

Statistiky sezony 2023/24

Jak vypadala právě skončená sezona našeho mužstva v číslech.

deník.cz: Lanžhot opouští sedm hráčů: končí gólman, kapitán i špílmachr. Přichází posily

Nejúspěšnější sezona v novodobé historii. Fotbalisté Lanžhota zakončili uplynulý ročník divize D s devětapadesáti body na druhém...

Konec sezony – poděkování

Rádi bychom vám všem poděkovali za podporu po celou sezonu 2023/2024.