Josef Říha | | muži

deník.cz: Břeclav potřebuje v Lanžhotě bodovat. Komise změnila termín derby

Třaskavější derby na Břeclavsku nenajdete. Souboje mezi Lanžhotem a Břeclaví patří každý rok mezi nejnavštěvovanější zápasy divize, nedělní duel navíc bude pro MSK existenční. Pro záchranu soutěže potřebuje nutně bodovat, proti však stojí rival, kterému patří druhé místo tabulky. „Pro oba týmy je to vrchol sezony. Většinu zápasů hrajeme proti týmům z Vysočiny, derby je pro nás svátek,“ řekl lanžhotský sportovní manažer Jiří Bartoš.

Ten věří v zisk tří bodů. „Máme sice hodně zraněných, ale přesto jdeme vyhrát. Chceme skončit druzí s nejvyšším počtem bodů napříč všemi divizemi, nikdy člověk neví, co se může po sezoně stát,“ připomněl funkcionář i papírové postupy z druhých míst, na které v minulých sezonách došlo.

Lanžhot plánuje ještě vylepšit bodový zisk i kvůli přepsání historických statistik. „Už teď máme nejlepší sezonu v novodobé historii klubu. Na druhém místě s takovým počtem bodů jsme ještě nikdy neskončili,“ zdůraznil Bartoš.
Podzimní vzájemný zápas na hřišti Břeclavi skončil remízou 3:3. Za MSK se dvakrát prosadil Milan Skočovský a jeden gól přidal Filip Grábl. V dresu Lanžhota skórovali Erik Burak, Peter Balážik a Tomáš Milota.

Dlouho očekávané derby o krále Břeclavska se mělo původně odehrát v sobotu, ale kvůli zajištění regulérnosti fotbalových soutěží sportovně-technická komise pro Moravu nařídila termín utkání v neděli od pěti hodin odpoledne.

zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Aktuální články

Na úvod přípravy těsná výhra proti Cézavě. Trefily se nové tváře

První přípravné utkání áčka Lanžhota proti soupeři z 5. ligy dopadlo dobře. Trenéři zápas pojali opravdu jako zkoušení nových...

Prodej permanentních vstupenek

Od středy 10.7.2024 budou k dispozici "Permanentní vstupenky" pro ročník 2024/25.

deník.cz: Lanžhot staví nový tým. Zkouší dva hráče z Lednice

Velká proměna. Fotbalovému Lanžhotu dalo sbohem po nejúspěšnější sezoně v novodobé historii klubu hned osm hráčů základní sestavy....