6. kolo, sobota 07.09.2024, 16:00

AFC HumpolecSokol Lanžhot

1:3 (0:3)

Z Vysočiny vezeme vítězství. Lanžhot si zajistil výhru v Humpolci už v první půli

V šestém kole 4. ligy áčko Lanžhota napravilo domácí zaváhání a přivezlo výhru z Vysočiny. Na trávníku Humpolce si díky brankám Balážika, Kudláče a Klimoviče vytvořili Lanžhotčané poklidný náskok, který udrželi až do konce utkání. Až v jeho závěru domácí jednou brankou zkorigovali stav na konečných 1:3. I proto, že Sokol dohrával posledních patnáct dokonce v devíti hráčích po vyloučení Tomešky a Čulena. Ti budou týmu chybět minimálně v dalším domácím utkání, v neděli 15. září hostíme na hody třinácté béčko Líšně. Hraje se už v 10.15 hodin! Lanžhot do tohoto utkání půjde ze třetího místa tabulky čtvrté ligy.

AFC Humpolec:

Janota - Kameš (64. Zástěra), Šerý (K) (46. Luňáček), Havel, Popovych, Savi, Maršík, Pešek (46. Och), Zástěra, Homola, Fila

Odráška - Hovězák, Šenk (K), Mihál, Tomeška - Milota - Klimovič (85. Bogdalík), Ravas, Kudláč (60. Čulen), Balážik - Burac (73. Kollár)

Branky: 88. Savi Adam - 15. Balážik Peter (asist. Milota), 40 Kudláč David (asist. Klimovič), 43. Klimovič Nikola (asist. Ravas)

Žluté karty:  54. Savi - 67. Čulen, 70. Hílek (trenér LAN), 79. Létal (zdravotník LAN), 90+1. Odráška, 90+3. Bogdalík

Červené karty: 70. Tomeška, 76. Čulen (oba LAN)

Rozhodčí: Burgr Štěpán - Julínek Jiří, Nejezchleb Miroslav

Diváci: 120

Stadion: Humpolec-tráva

Domácí kapitán Daniel Šerý o "poločasu hrůzy: "Vůbec jsme nehráli to, co nám řekl trenér v kabině před zápasem. Místo precizní obrany a rychlých kontrů jsme si svým lehkovážným přístupem vykoledovali už do půle trojku. Pak už s tím nešlo nic dělat."

Jaroslav Hílek (trenér):  „V prvním poločase, když jsme měli míč na kopačkách a na zemi, tak jsme byli dominantní. Soupeř byl aktivní, chtěl s námi hrát fotbal, a tím, že byl docela vysoko postavený, se nám často otevíraly prostory pro útočníky i pro křídla na protiútoky, chodili jsme docela často skoro sami na branku. Šancí tam bylo opravdu hodně.

I druhý poločas jsme měli pod kontrolou, ale jen do doby, než nám sudí vyloučil Tomešku, který jinak ani mouše neublíží. Soupeř do něj strčil, on souboj ustál, ale oplácel stejnou mincí. A když potom dostal za druhý polofaul druhou žlutou i Čulen, už jsme to v osmi hráčích museli jen dohrát a odkopávat, pak to začalo být nervózní. Mrzí nás, že jsme v samém závěru dostali gól, chtěli jsme to uhrát s nulou vzadu.

Do hodového utkání s Líšní budeme muset nakombinovat sestavu, v tuto chvíli nám budou chybět zmínění dva vyloučení plus zranění Wallner, Vanek a Pidruchnyi. A nevypadá, že by se jen tak uzdravili.“