Lanžhot - Bystrc 1 : 1

04.09.2017 | Josef Říha

Lanžhot favorita soutěže potrápil, ale neporazil

5. kolo | Neděle 03.09.2017, 16:00 | stadion Na Šlajsi Lanžhot

Sokol Lanžhot - FC Dosta Bystrc

Branky: 59. Tóth Mário - 46. Urban Jan

Žluté karty: 11. Hílek, 63. Kleiber, 68. Bartal, 73. Pospiš, 92. Velický - 36. Axamit, 66. Svoboda, 89. Lízal

Rozhodčí: Mach K. - Putna P., Krchňák J.

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Mikúšek, Velický, Rehák - Šenk, Bartal T. (84. Měřínský), Tóth, Hílek, Žáček - Kleiber, Pospiš (74. Darmovzal)

FC Dosta Bystrc: Herink - Bartoš, Svoboda, Lízal (89. Ngyuyen Minh Duc), Ovčačík, Makiš (77. Krejčíř), Chyla, Axamit, Gryc, Matyska (60. Handl), Urban (90. Zatloukal)

Zdroj: BŘECLAVSKÝ deník rovnost (pev)

Lanžhot - Ani v pátém zápase nové sezony fotbalisté Sokola Lanžhot nepoznali hořkost porážky. Svěřenci trenéra Milana Valachoviče přitom čelili ve šlágru pátého kola krajského přeboru jednomu z největších favoritů na prvenství v soutěži a druhému celku tabulky Dostě Bystrc. Hráči Sokola remizovali s aspirantem na postup do divize 1:1, přičemž po většinu zápasu měli více ze hry. „Kluci hráli výborně, byli jsme po celý zápas lepší. Čekal jsem těžší utkání, větší tlak i mnohem více šancí jsme měli my," hodnotil spokojený Valachovič. Od úvodních minut domácí Na Šlajsi před více než dvěma stovkami diváků potvrzovali, že jsou na zápas dostatečně motivováni. Skóre duelu mohl otevřít Tóth, při jeho samostatném brejku mu ale v poslední chvíli uskočil míč. V další tutovce se ocitl Pospiš, jehož vychytal brankář Herink. Zkušený Velický zase přeloboval brankáře, ale zároveň přestřelil i branku. „Soupeř v první půli snad ani nevystřelil na bránu, měli tam asi čtyři centrované míče, které jsme si pohlídali," pravil lanžhotský trenér.
ZDRŽOVÁNÍ NA ZÁVĚR Domácí nezachytili úvod druhé půle. Bystrcký kapitán Urban napřáhl při trestném kopu ze čtyřiceti metrů a k překvapeni mnohých míč bez teče zaplul až do brány. Valachovičovi svěřenci se ale nenechali zaskočit inkasovanou brankou a zanedlouho srovnali krok. Hílek ještě pálil těsně mimo, poté ale v 59. minutě po nacvičeném signálu z rohového kopu skóroval Tóth. Ve zbytku utkání drželi míč na svých kopačkách převážně domácí, přes pečlivou obranu hostí se ale do vyložených šancí už nedostávali. „Mrzelo mě, že Bystrčtí v posledních deseti minutách už jenom polehávali a měli tam několik taktických střídání. Je to podle mě nesmysl, aby mohl jeden tým střídat až pětkrát. Potom soupeři jen zdržují. Fotbal se snad hraje pro diváky, kteří chtějí vidět drama," rozčílilo Valachoviče. Hosté nakonec udrželi remízu a z Lanžhotu si odvezli bod. Nedělní zápas naznačil fotbalistům Sokola, že se v aktuálním ročníku mohou měřit s kýmkoliv. „Ukazuje se, že máme dobře poskládané mužstvo, za což patří velký dík manažerovi Bartošovi. V dnešní době sestavit tým a přitom nemít žádný velký klub na spolupráci, je umění. A navíc Lanžhot je kousek od Rakouska, kam odchází spousta kvalitních fotbalistů," uzavřel Valachovič.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Balíček s permanentkou v prodeji od 23.7.2018

V pondělí 23.7.2018 bude zahájen prodej permanentních vstupenek na sezonu 2018/2019.Zakoupení je možné v Prodejně Průmyslové zboží...

Sobotní utkání zrušeno!

Utkání Sokol Lanžhot- FC Zbrojovka Brno jun. bylo po dohodě obou klubů ZRUŠENO!

Plán letní přípravy

Po velmi krátké přestávce začíná v pátek první tréninkovou jednotkou příprava na nový ročník, pro nás premiérově divizní.

Divize je rozlosována!

Statistiky sezony 2017/2018

Lanžhot - Zbrojovka 1 : 6

V sobotu přijede Zbrojovka