Sokol LanžhotSK Líšeň

0:1 (0:1)
Josef Říha | | muži

Lanžhot se Líšni herně vyrovnal, v poháru přesto končí

Loňskou spanilou jízdu MOL Cupem letos fotbalisté Lanžhota nezopakují. V 1. kole domácího poháru vypadli po porážce 0:1 s druholigovou Líšní. Za výkon proti o dvě třídy výše hrajícímu týmu se ale vůbec nemusí stydět. Brankář Klimeš v první půli zlikvidoval penaltu a ve druhé půli domácí nedovolili Brňanům jedinou přímou střelu na branku. Nejtěsnější porážka je tak pro ně příliš krutá, nicméně za ni sklidili od šesti stovek diváků zasloužený potlesk.

Klimeš – Otrísal, Bárta (19. Ciprys), Krejčíř, Mikúšek - Hílek (K), Simandl (66. Bartal), Bartoš, Pidručnyj (46. Kleiber) - Sabler, Královič

SK Líšeň:

Veselý – Silný (46. Szotkowski), Bednář, Jeřábek (62. Málek), Minařík, Machálek (75. Tkadlec), Kučera, Fall (62. Matocha), Ševčík (K), Pašek (46. Krška), Rolinek

Branky: 37. Fall Lamine

Střely na bránu: 4:6 (po půli 1:6)

Rohy: 6:3 (3:2)

Žluté karty: 36. Hílek, 36. Mikúšek, 73. Bartoš, 83. Sabler - 74. Rolinek, 79. Málek, 83. Veselý, 84. Jeřábek

Rozhodčí: Denev Alex - Hájek Kamil, Dobrovolný Zdeněk

Diváci: 621

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Líšeň, kterou vede bývalý trenér Lanžhota Milan Valachovič, měla ofenzivní zbraně domácího celku skvěle přečtené. Sami Brňané ale velmi dlouho nemohli vyzrát na lanžhotskou obranu. A to ani poté, co se v souboji zranil stoper Bárta a musel střídat. Díky tomu svěřenci trenéra Dojčana brzy zjistili, že se s favoritem dá hrát, a tak byla k vidění veskrze vyrovnaná partie. Domácí se nebáli zaútočit, nejaktivnější byl Královič, který byl dvakrát ve vápně Líšně, ale k pořádnému zakončení se nedočkal. Největší šanci první půle měl ve 27. minutě záložník Bartoš, jehož dalekonosná střela jen těsně minula tyč hostující brány. Na rozdíl od divizních zápasů se tentokrát mnohem více zapotil brankář Lanžhota Klimeš. Vrcholem jeho umění byla ve 35. minutě chycená penalta Silnému, vrhl se ke správné tyči. Penaltě ale předcházely mohutné protesty domácích fotbalistů, jelikož souboj, po kterém byla pískaná, byl opravdu velmi sporný. Bohužel, jen dvě minuty na to zahrávali hosté standardku zleva, prudký centr přistál přesně na hlavě Falla, který razantní hlavičkou procedil balon i skrze rukavice Klimeše do sítě.
S nejtěsnějším vedením se hosté zjevně spokojili a ve druhé půli ani zdaleka nepůsobili jako favorit utkání. Za celou dobu už ani jednou přímo neohrozili domácí branku! Zato domácí byli stále více při chuti a hnali se za vyrovnáním. Byla místa, kdy deset minut hostům nepůjčili míč. Jenže do zakončení v šestnáctce se dostávali jen občas. Královič po Sablerově průniku zakončoval zblízka jen do brankáře, Mikúškova hlavička neměla potřebnou razanci, Ciprysův centr podpořený s větrem nakonec s brankáře Veselým za brankovou čáru nedopadl a k brance nevedl ani žádný z rohů, na které vybíhal do šestnáctky i vysoký brankář Lanžhota. Po skončení zápasu si přesto domácí mohli poklepat po ramenou a vyslechnout si potlesk tribun za povedený výkon. Plně se tak můžou soustředit na nedělní divizní mač proti Tasovicím.

Martin Daneš

Záznam zápasu ZDE

Program zápasů našich mužstev

Kdy a kde hrají o nadcházejícím víkendu naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr...

Kompletní přehled všech našich výsledků.