Lanžhot hrál konečně zápas. Se silným Blanskem držel krok

16.06.2020 | Zdenek Darmovzal

Fotbalisté divizního Lanžhota v přátelském utkání s Blanskem prohráli 0:2.

Přípravné | Pátek 12.06.2020, 17:30 | stadion Na Šlajsi

Sokol Lanžhot - FK Blansko

Branky: Kopičár, Holiš

Sokol Lanžhot: Klimeš, Dobšíček, Včelka, Mikúšek, Krejčíř, Bartal, Hílek, Simandl, Kleiber, Ciprys, Smolinský - Bakus, Svitok, Wallisch, Bárta, Kosorín, Hrnčíř

FK Blansko: Doležal (45. Strelčík) - Feik (45. Huška), Šustr (70.Fabuš), Štrbák, Sedlo - Lahodný - Ilko, Harba, Kopičár, Žák - Holiš

Sokol Lanžhot začal se společnou přípravou později než většina ostatních týmů a utkání s Blanskem bylo vůbec první po „koronapauze“.
Na úvod to byl hodně silný soupeř, který ovládl nedokončený ročník MSFL. Přesto s ním po většinu zápasu domácí dokázali držet krok. „Abych řekl pravdu, tak jsme se trochu obávali, že prohrajeme vyšším rozdílem. S dvoubrankovou prohrou jsme celkem spokojeni. Vždyť Blansko chce do druhé ligy a navíc je aktuálně v úplně jiné fázi přípravy než my,“ upozornil lanžhotský asistent Přemysl Kovář.
„Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných, pak jsme se trochu dostali pod tlak, který jsme ale přežili. Oba góly jsme dostali paradoxně až po přestávce, kdy jsme se zlepšili a chvílemi byli možná i lepším týmem. První byla chyba našeho brankáře, druhý padl po skryté střele z dálky,“ doplnil Kovář k přijatelné prohře 0:2.
Do utkání zasáhl i testovaný slovenský útočník Jakub Kosorín, který naposledy působil v Petržalce. „Bohužel má problémy s kotníkem. Ale i když odehrál jen půlhodinu, tak vypadal dobře. Myslím si, že by pro nás byl posilou,“ uvedl Kovář, jenž společně s hlavním koučem Dojčanem ještě nemohl využít Timoteje Královiče, který po dlouhodobém zranění už začal trénovat, ale zatím má od lékařů doporučeno vyhýbat se soubojům.

Další přípravné utkání sehraje Lanžhot v pátek od 18 hodin v Rakvicích.

Zdroj: Antonín Zabloudil Denik.cz

Muži A | Sobota 04.07.2020, 11:00