Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hílek si zvyká na lavičku. Ale táhlo ho to ještě na hřiště

10.07.2021 | Josef Říha

Letní přípravu zahájil ještě jako hráč, ale během ní se přesunul na trenérskou lavičku. Novým koučem divizních fotbalistů Sokola Lanžhot je dlouholetý kapitán Jaroslav Hílek.

Zkušený obránce měl původně ještě zůstat na hřišti, jenže vše se změnilo poté, co nyní již bývalý lanžhotský trenér Jozef Dojčan dostal nabídku z brněnské Zbrojovky, kde bude působit jako asistent Richarda Dostálka. „Měli jsme připravené tři varianty, protože Jaro měl původně ještě hrát. Jakmile ale souhlasil, tak bylo jasno. Určitě si to zaslouží. Především jeho zásluhou jsme postoupili z I.A třídy až do divize, ohromně posunul i atmosféru v kabině,“ chválí nového kouče manažer klubu Jiří Bartoš.
Hílek se nemusel rozhodnout okamžitě, celá situace okolo trenérského postu ve Slovanu měla svůj vývoj. „Nebylo hned jisté, jestli trenér Dojčan opravdu odejde, takže byl čas na to, abychom s manažerem případné změny probrali. Osobně mě to ještě táhlo na hřiště, ale můj přechod na lavičku byl asi logickým vyústěním poté, co jsem tady působil několik let v pozici kapitána. Trenérské zkušenosti nemám, s tím by mi měl pomoct Stano Velický, který bude mým asistentem. Ani to asi nebude klasický asistent, jeho pravomoce budou větší. Zvlášť když je ve hře i možnost, že bych se mohl v případě nouze objevit ještě na hřišti. To bych ale chtěl co nejmíň, spíš by už měli hrát mladší kluci,“ tvrdí třiačtyřicetiletý Hílek.
Jako hráč se prosadil i do první ligy, vysoké ambice má i jako trenér. „Uvidím, jak mi to půjde. Vždy jsem ale chtěl vyhrávat a hrát co nejvýš. Stejně nastavené to budu mít i na lavičce,“ říká Hílek, jenž však zatím nechce moc specifikovat cíle pro nadcházející sezonu. „Asi v této chvíli nemůžu mluvit o útoku na postup, protože procházíme dost velkou obměnou kádru. Odešlo několik kluků a náhrady za ně teprve řešíme, takže momentálně je nás dost málo. Věřím, že brzo podepíšeme posily, které máme vyhlídnuté. Tak, abychom mohli hrát opět na špici divizní tabulky,“ dodává Jaroslav Hílek.
Fotbalisté Lanžhota se po týdenním volnu zapojili znovu do tréninku ve čtvrtek a už v sobotu je čeká přípravné utkání v Rohožníku, který hraje druhou slovenskou ligu. Na příští středu si pak připravili lahůdku pro domácí příznivce, protože od 18 hodin přivítají SK Líšeň, druhý celek posledního ročníku FNL.

Zdroj: Antonín Zabloudil, breclavsky.denik.cz

 
Aktuální články
Vždy máme ty nejvyšší cíle, tvrdí Mikúšek z Lanžhota

Hattrick v hlasování portálu fotbalunas.cz! Do třetice vyhrál hráč Lanžhota. Všem děkujeme za hlasy a Petrovi gratulujeme.Lanžhotský...

 
Program našich zápasů

Fotbalové soutěže jsou v plném proudu a pokračují tak dalšími zápasy.Už ve čtvrtek se na Šlajsi v předehrávce představí starší...

 
Bartoš z Osvětiman na vyšší soutěž nemyslí: Jsem rád, když stihnu jeden trénink

Jak se vede hráčům, kteří ještě nedávno oblékali náš dres?Lepší zálohu v krajské soutěži těžko najdete. Středová řada...

 
Výsledky zápasů našich mužstev
 
Tři body zůstaly na hody doma. Lanžhot porazil Humpolec rozdílem třídy
 
Škoda prvních třech kol, mrzí Kondrlíka z Lanžhota
 
Program hodovních zápasů
 
Výsledky - jak si vedla naše mužstva
 
Oslabený Lanžhot přivezl z posledního Ždírce "povinné" vítězství
 
Potřebovali jsme to zlomit výhrou, říká lanžhotský Včelka
 
Utkání
Muži A | Neděle 19.09.2021, 10:30
8. kolo
3:0
Lanžhot - Humpolec
 
Muži A | Neděle 26.09.2021, 10:15
9. kolo
VS.
Velká Bíteš - Lanžhot
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS