Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Definitivně dohráno! V MSFL a divizi už se letos na podzim hrát nebude

23.10.2020 | Josef Říha

Je konec všem spekulacím. Řídící komise pro Moravu rozhodla o letošním předčasném ukončení svých fotbalových soutěží. Týká se MSFL, divize, ale také mládežnických kategorií. Důvod? Covid-19. „Všem bylo jasné, jak to dopadne,“ potvrdil předseda komise Pavel Nezval.

To, o čem se poslední dva týdny hojně spekulovalo, se stalo skutečností. Fotbalisté ve třetí a čtvrté nejvyšší soutěži v zemi, v moravské působnosti, na podzim již dohráli. Řídící komise pro Moravu v pátek dopoledne na svých webových stránkách zveřejnila výsledek jejího středečního zasedání.
V něm stojí následující: „ŘKM (Řídící komise pro Moravu – pozn. autora) na svém řádném zasedání dne 21. 10. 2020 rozhodla v návaznosti na vládní nařízení v nouzovém stavu o odložení pokračování soutěží organizovaných ŘKM. Všechna zbývající mistrovská utkání budou přeložena na jarní část sezóny tak, aby se nejdříve odehrála (pokud to situace dovolí) neodehraná mistrovská utkání z podzimní části a následně jarní část. Termínová listina bude upravena v návaznosti na situaci ve státě a včas zaslána na kluby,“ stojí ve zprávě.
Pro kluby ve třech skupinách moravskoslezských divizí to nepředstavuje větší problém. Na jaro se přesunou tři nedohraná podzimní kola, celkem tedy bude na mužstva čekat porce šestnácti zápasů.
Náročnější druhá polovina sezony bude čekat na osmnáctku účastníků Moravskoslezské fotbalové ligy. V té se na podzim sehrálo jedenáct kol. V praxi to znamená, že v jarní půlsezoně se musí odehrát třiadvacet kol.
Předseda Řídící komise pro Moravu to za fatální problém nepovažuje. „„Všechny týmy mají umělé trávy. Klidně můžeme začít na jaře dřív a natáhnout sezonu až do závěru června,“ nastínil Nezval.
Na verdikt nyní ještě čekají kluby působící v krajských a okresních fotbalových soutěžích. „O rozhodnutí komise pro Moravu jsme byli informováni ve čtvrtek. Pokud jde o Vysočinu, rozhodnout bude muset Sportovně-technická komise. Ta se bude v příštím týdnu domlouvat, zda ještě nějaký čas počkáme, nebo v průběhu příštího týdne vydáme stejné rozhodnutí,“ sdělil sekretář Krajského fotbalového svazu na Vysočině Roman Šoukal.
Ten  nechtěl nikterak spekulovat. „Těžko říci, jak STK rozhodne. Pořád platí, že bychom chtěli hrát, navíc počasí vypadá dobře. Naopak s vládními opatřeními to vypadá hůře, kluby mají zastavené tréninky, takže jsou ochromené v přípravě. Mám obavu z toho, že budeme muset krajské soutěže také odložit, ale to je jen můj osobní názor,“ dodal Šoukal.
Zdroj: Tomáš Pohanka, denik.cz

 
Aktuální články
Zapojte se!!!

Protože kolektivní sportování stále není možné, zapojte se nové akce!

 
Ze slovenské ligy si odskočil do Lanžhotu a skladu. Teď se Otrísal ukáže v Líšni

Svou kariéru nastartoval nadějně, když v sedmnácti letech coby mládežnický reprezentant poprvé naskočil na čtyři minuty do utkání...

 
Přestupu do Lanžhota jsem nikdy nelitoval, tvrdí veterán Hílek

Už sedmou sezonu je oporou fotbalistů Sokola Lanžhot slovenský veterán Jaroslav Hílek. I ve dvaačtyřiceti letech stále patří k nejlepším...

 
Plán zimní přípravy? S velkými otazníky
 
COVID INFORMACE - Zpráva GS_53_2021
 
PF 2021
 
Aktuální pravidla pro regionální fotbal od 18.12.2020
 
Nabídky z vyšších soutěží? Cíl je postup s Lanžhotem, má jasno Sabler
 
Transparentní účet Sokol Lanžhot
 
ČUS - výkladové stanovisko Covid
 
Utkání
Muži A | Sobota 26.09.2020, 10:30
8. kolo
0:0
Břeclav - Lanžhot
 
Muži A | Neděle 04.10.2020, 15:00
9. kolo
2:1
Lanžhot - Polná
 
Muži A | Neděle 07.03.2021, 14:00
10. kolo
VS.
Lanžhot - Start Brno
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS