Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Definitivně dohráno! V MSFL a divizi už se letos na podzim hrát nebude

23.10.2020 | Josef Říha

Je konec všem spekulacím. Řídící komise pro Moravu rozhodla o letošním předčasném ukončení svých fotbalových soutěží. Týká se MSFL, divize, ale také mládežnických kategorií. Důvod? Covid-19. „Všem bylo jasné, jak to dopadne,“ potvrdil předseda komise Pavel Nezval.

To, o čem se poslední dva týdny hojně spekulovalo, se stalo skutečností. Fotbalisté ve třetí a čtvrté nejvyšší soutěži v zemi, v moravské působnosti, na podzim již dohráli. Řídící komise pro Moravu v pátek dopoledne na svých webových stránkách zveřejnila výsledek jejího středečního zasedání.
V něm stojí následující: „ŘKM (Řídící komise pro Moravu – pozn. autora) na svém řádném zasedání dne 21. 10. 2020 rozhodla v návaznosti na vládní nařízení v nouzovém stavu o odložení pokračování soutěží organizovaných ŘKM. Všechna zbývající mistrovská utkání budou přeložena na jarní část sezóny tak, aby se nejdříve odehrála (pokud to situace dovolí) neodehraná mistrovská utkání z podzimní části a následně jarní část. Termínová listina bude upravena v návaznosti na situaci ve státě a včas zaslána na kluby,“ stojí ve zprávě.
Pro kluby ve třech skupinách moravskoslezských divizí to nepředstavuje větší problém. Na jaro se přesunou tři nedohraná podzimní kola, celkem tedy bude na mužstva čekat porce šestnácti zápasů.
Náročnější druhá polovina sezony bude čekat na osmnáctku účastníků Moravskoslezské fotbalové ligy. V té se na podzim sehrálo jedenáct kol. V praxi to znamená, že v jarní půlsezoně se musí odehrát třiadvacet kol.
Předseda Řídící komise pro Moravu to za fatální problém nepovažuje. „„Všechny týmy mají umělé trávy. Klidně můžeme začít na jaře dřív a natáhnout sezonu až do závěru června,“ nastínil Nezval.
Na verdikt nyní ještě čekají kluby působící v krajských a okresních fotbalových soutěžích. „O rozhodnutí komise pro Moravu jsme byli informováni ve čtvrtek. Pokud jde o Vysočinu, rozhodnout bude muset Sportovně-technická komise. Ta se bude v příštím týdnu domlouvat, zda ještě nějaký čas počkáme, nebo v průběhu příštího týdne vydáme stejné rozhodnutí,“ sdělil sekretář Krajského fotbalového svazu na Vysočině Roman Šoukal.
Ten  nechtěl nikterak spekulovat. „Těžko říci, jak STK rozhodne. Pořád platí, že bychom chtěli hrát, navíc počasí vypadá dobře. Naopak s vládními opatřeními to vypadá hůře, kluby mají zastavené tréninky, takže jsou ochromené v přípravě. Mám obavu z toho, že budeme muset krajské soutěže také odložit, ale to je jen můj osobní názor,“ dodal Šoukal.
Zdroj: Tomáš Pohanka, denik.cz

 
Aktuální články
Aktuální covid informace - pravidla pro tréninky od 23.11.2020

Od pondělí 23. 11. platí podle „PES“ aktualizovaná pravidla pro tréninky na venkovních sportovištích.

 
Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 21. 10. 2020

V návaznosti na mimořádná opatření Vlády České republiky ze dne 21. října upřesňujeme pravidla konání fotbalových utkání a...

 
Všechny soutěže přerušeny!

Zatím na 14 dnů. Uvidíme...

 
Změny v programu zápasů!!!
 
Fotbalové zápasy zcela bez diváků!
 
Výsledky zápasů našich mužstev
 
Na povinné tři body se Lanžhot pořádně nadřel
 
Organizace zápasu Lanžhot - Polná
 
Přehled výsledků našich mužstev
 
Divizní derby: bez hodů, bez diváků, bez šancí i bez gólů
 
Utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 10:30
7. kolo
4:1
Lanžhot - Ždírec nad Doubravou
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 10:30
8. kolo
0:0
Břeclav - Lanžhot
 
Muži A | Neděle 04.10.2020, 15:00
9. kolo
2:1
Lanžhot - Polná
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS