Rosický bude fotbalově hodovat. Ve Tvrdonicích

16.05.2018 | Josef Říha

Mimořádná akce, mimořádný program, mimořádní hosté. V neděli 20. května proběhne ve Tvrdonicích u Břeclavi událost, jejímž hlavním hostem bude bývalý hráč Dortmundu, Arsenalu i pražské Sparty Tomáš Rosický. Dětský fotbalový den a mezinárodní fotbalový turnaj Alexandria Cup žáků U11 nese název Fotbalové hody. Tato akce je celodenní sportovní událostí určenou pro rodiny s dětmi a fotbalové fanoušky, jejímž cílem je podpora a rozvoj fotbalu a sportování dětí.

„Do Tvrdonic se moc těším, na malé fotbalisty, ale i na to, že trošku poznám atmosféru jižní Moravy a Podluží. Turnaj má zajímavé obsazení a jsme zvědavý, co mi kluci věkové kategorie U11 předvedou. Rád jsem se stal patronem a s chutí předám vítězům krásný pohár. A protože mezi týmy bude i pražská Sparta, bezpochyby mi proletí hlavou, když jsem jako malý kluk, právě ve věku účastníků turnaje oblékal rudý dres své milované Sparty. Těším se i na diváky, protože jsem slyšel, že k Břeclavsku patří i kromě výborného vína, dobrá nálada. Takže do Tvrdonic určitě zavítejte, budeme se společně bavit nejen žákovským fotbalem,“ prozrazuje Tomáš Rosický.
A jaký je program Fotbalových hodů?
Brány události se na místním fotbalovém stadionu ve Tvrdonicích otevřou v 10 hodin. Po slavnostním nástupu a přivítání odstartuje v 11 hodin fotbalový turnaj U11, kterého se zúčastní týmy hned ze tří zemí. Na autogramiádu Tomáše Rosického a dalších osobností se návštěvníci mohou těšit od třinácti hodin. Nebude chybět game zóna pro děti plná dovednostních fotbalových atrakcí, focení s pohárem pro mistra fotbalové a hokejové ligy. Pro dospělé bude připravena velká fotbalová tombola, ale i ochutnávka specialit a vín.
Mezi hosty bude i trenér reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička. „Rád jsem do Tvrdonic pozvání přijal. Takovéto akce, které jsou výborným měřením fotbalových sil nejmenších fotbalistů, mi vždycky dávali a dávají smysl. Kdo ví, třeba uvidíme budoucí fotbalové reprezentanty. Právě v tomto věku začíná cesta třeba až do reprezentace U21, kterou v současné době vedu. Hlavně, ať si kluci ve Tvrdonicích zahrají s chutí a bezstarostně, to všechno by mělo k žákovskému fotbalu patřit. Tým a kamarádství, to jsou momenty, které ve své partě na takovýchto turnajích dvojnásob vnímají pro další svůj život,“ říká trenér fotbalových lvíčat.
Fotbalové hody přitahují i fotbalové osobnosti, které mají k této oblasti vztah. Jako třeba Ondřej Mazuch, odchovanec hodonínského fotbalu.
„Rád se vracím domů a moc dobře si uvědomuji, že moje cesta za fotbalem odstartovala v nedalekých Prušánkách a pokračovala pak v Hodoníně. Na kluky se těším, vážím si toho, že jim právě „doma“ budu předávat medaile, rád se s nimi vyfotím a podepíši se jim. A určitě jim budu chtít říci, že i můj příklad, kluka, který začal s fotbalem na vesnici, když budou fotbal milovat a budou mu dávat všechno, je může dovést do dresu pražské Sparty, reprezentace či špičkové anglické ligové soutěže,“ svěřuje se Mazuch.

Členská schůze fotbalového oddílu

Členská schůze fotbalového oddílu se uskuteční v pátek 22.2.2019 od 18 hodin v zasedací místnosti stadionu Na Šlajsi.

Halový turnaj Lanžhot - MINI přípravka

Halový turnaj MINI přípravky - Lanžhot 12. 1. 2019

Mistelbach - Vánoční turnaje U11

Turnaje U11 - 27.12. a 30.12.2018