Máme nejlepší sezonu od padesátých let

15.11.2017 | Josef Říha

Máme nejlepší sezonu od padesátých let, říká manažer Lanžhotu Jiří Bartoš

Lanžhot /ROZHOVOR/– Podzimní část sezony v jihomoravském krajském přeboru se proměnila ve spanilou jízdu fotbalového Sokola Lanžhot. Tým z Břeclavska ovládl nejvyšší krajskou soutěž s náskokem sedmi bodů před druhou Bystrcí, třetí Bohunice ztrácejí na lídra tabulky ještě o dva body více. Lanžhot za celý podzim prohrál pouze jednou a hned jedenáctkrát neobdržel ani branku. V patnácti duelech inkasoval pouhých šest gólů. Jedním ze strůjců úspěchu je i manažer Jiří Bartoš, který skládal mužstvo.

Jak hodnotíte podzimní část sezony?
Byla to naše nejlepší sezona od padesátých let, určitě jsme nejvíc spokojeni. Je třeba poděkovat všem hráčům do jednoho, vedení a samozřejmě trenérovi Milanu Valachovičovi, který to celé posunul dál. Jde na něm vidět, že je to profesionální trenér.
Na papíře jste složil silný kádr, čekali jste, že to takto dopadne?
Úplně jsem to nečekal, ale tušil jsem, že budeme dobří. Napověděla to i příprava, kde jsme ani jednou neprohráli, i když pravda, že jsme zase nehráli proti tak zvučným soupeřům. Následně jsme sice nezvládli první kolo na Moravské Slavii, kde jsme remizovali 0:0, ale potom jsme se rozjeli. Škoda té jediné prohry v Moravském Krumlově.
Dostali jste šest gólů v patnácti zápasech, zažil jste někdy podobnou bilanci?
Ne, bavili jsme se o tom po posledním zápase. I nejzkušenější hráč naší obrany Velický říkal, že takovou sezonu s tak malým počtem obdržených branek nepamatuje. Je to neuvěřitelné. Zúročila se práce celého mužstva. Je potřeba pochválit i brankáře Rudolfa Bartala, který sice neměl moc práce, ale v každém zápase musel něco chytit a měl to po přechodu z dorostu těžké.
V čem je síla mužstva?
Myslím si, že máme dobře vyvážený tým. Jsou tam dva hodně zkušení hráči, stejně tak fotbalisti ve středním věku a pak hodně mladých. Trenér Valachovič tomu dal disciplínu a řád, taky taktiku a zkušenosti a toto je výsledek.
Bude těžké kádr přes zimu udržet?
Může se stát, že někdo odejde. Nechceme tu nikoho držet na sílu, ale doufám, že tým zůstane pohromadě. Čeká nás hodně těžké jaro, protože hrajeme z patnácti zápasů devětkrát venku, navíc skoro všechny venkovní zápasy nás čekají s předními týmy tabulky. Chceme udržet první pozici a za současných podmínek postoupit do divize. Bylo by alibistické tvrdit, že nemíníme bojovat o titul.
Jak jste spokojený s diváckými návštěvami?
Jsme spokojeni, protože nám na jeden zápas došlo tolik lidí, co třeba v Břeclavi snad za půl sezony. Lanžhot je zkrátka fotbalové město na rozdíl od některých jiných a věřím, že pokud by se tady hrála vyšší soutěž, začalo by chodit ještě víc lidí.

Zdroj: Václav Petrů, breclavsky.denik.cz

Zápas s FC Svratka ZRUŠEN!

Zítřejší přípravný zápas byl ze strany soupeře bez náhrady zrušen!Náhradního soupeře se už na poslední chvíli sehnat nepodařilo.

Turnaj U11 - Lanžhot, 16.2.2019

Domácí turnaj U11 - 16.2.2019

Papučák 2019

Fotbalový oddíl Vás zve na tradiční PAPUČÁK.

Obměněný Lanžhot prověřil třetiligový Hodonín až po půli

Členská schůze fotbalového oddílu - ZMĚNA