Z tisku: Fotbalisté Hodonína porazili v derby Lanžhot

Stejným výsledkem jako na podzim skončilo derby mezi Hodonínem a Lanžhotem. Duel mezi prvním a třetím celkem Moravskoslezské divize D vyhrál domácí Hodonín 1:0 a odskočil svému soupeři na rozdíl dvanácti bodů. Prestižní zápas, který sledovalo čtyři sta padesát diváků, rozhodla branka Daniela Pospíšila z devatenácté minuty. „Bylo to derby se vším, co k tomu patří. Zápas zdobila skvělá divácká kulisa a výkon obou týmu byl na velmi dobré úrovni. Svým svěřencům jsem vysekl poklonu, protože tak se vyhrávají velké zápasy, které si pamatuji ze svých ligových zkušeností,“ říká po vítězství hodonínský kouč Pavol Švantner.

Už v týdnu před zápasem Hodonín oznámil, že utkání se odehraje na umělé trávě. Toto rozhodnutí však fotbalu v teplém březnovém odpoledni příliš neprospělo. „Jak před výkopem, tak v poločase jsme hřiště pokropili. Ale v takovém počasí je stejně hned suché,“ stěžuje si hodonínský lodivod.
Jeho protějšek na střídačce Lanžhotu nebyl z rozhodnutí pořadatelů rovněž nadšený a potvrdil, že kvalitu zápasu umělá tráva ovlivnila. „Chyběla mi větší fotbalovost u obou mančaftů, od utkání jsem čekal rozhodně víc. Navíc se mi hřiště zdálo o něco užší, proto byl duel i hodně soubojový a vyložených šancí moc nenabídl. Stále si myslím, že umělá tráva utkání neprospěla,“ vysvětluje zklamaný lanžhotský trenér Jaroslav Hílek.
Hodonín poslal do vedení v 19. minutě krajní obránce Daniel Pospíšil. „Kuba Kosorin dobře potáhl balon a přihrál Danovi. Ten správně vyhodnotil situaci, navedl si míč na střelu a poslal nás do vedení. I když měl v utkání i slabší okamžiky, rozhodl derby a patřil mezi nejlepší hráče,“ chválí Švantner šestadvacetiletého hráče.
Přestože Hodonín po první půli vedl, domácí kouč v kabině zvedl hlas. „Nepodrželi jsme balon a byly vidět chyby z obrovské přemíry snahy. Na druhou stranu je to logické, jednalo se o první utkání po zimní pauze. Ještě k tomu derby, které chcete vyhrát. Lanžhot byl velmi nebezpečný, nabádal jsem zejména defenzivní hráče, že musí udržet nulu. To se nakonec ukázalo, jako rozhodující prvek,“ praví hodonínský trenér.
Lanžhot v zápase doplatil na neproměňování vytvořených šancí. „Chyběla nám přesnost ve finální fázi. Strašně moc centrů i standardek končilo u domácího brankáře nebo Dresslera, který všechno odhlavičkoval. Čekal jsem, že se víc prosadíme v soubojích jeden na jednoho. Vyhrává tým, který dává góly. To byl dneska Hodonín,“ uvádí příčiny porážky šéf lanžhotské střídačky.
Ten nemohl pro sobotní utkání počítat s osmigólovým útočníkem Romanem Sablerem, kterého nepustilo do hry zranění. „Do poslední chvíle žila naděje, že i s menší bolestí nastoupí. Sám se ale necítil a už před zápasem bylo jasné, že hrát nebude,“ lituje Hílek absence kanonýra, kterého nahradil na hrotu Erik Burac. „Přišel v zimě z Velkých Pavlovic a dneska rozhodně nezklamal. Pral se vepředu velmi statečně, jen mě mrzí, že jsme neměli v závěru možnost hrát na dva hroty,“ posteskl si trenér, jenž při zranění Sablera nemá v kádru druhého útočníka.
Specifický duel odehrál domácí Jakub Kosorin, jenž v podzimní části hostoval právě v Lanžhotu. „Bylo to pro něj obzvlášť těžké utkání, ale zvládl jej velmi dobře. Připravil gól, sám se dostával do zakončení a svou hrou neustále trápil své bývalé spoluhráče. Jestli mu něco hostující fanoušci dali najevo nevím, ale i kdyby, k fotbalu to patří. Spolu s jistým a spolehlivým gólmanem Martinem Petrášem jsou pro mě nejlepšími hráči zápasu,“ vyzdvihuje Švantner hodonínskou dvojici.
Jeho svěřenci chtějí na výhru navázat v dalším kole. V sobotu od půl čtvrté odpoledne se představí na hřišti Startu Brno. Fotbalisté Lanžhotu věří, že první jarní body získají v neděli od půl čtvrté odpoledne, kdy hostí Havlíčkův Brod.

Zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Program našich zápasů

Kdy a kde hrají o víkendu naše mužstva.

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...