1. kolo, neděle 04.08.2024, 17:00

Sokol TasoviceSokol Lanžhot

1:3 (0:2)

Lanžhot na úvod podzimu bodoval v Tasovicích naplno

Vstup do nové sezony 4. ligy vyšel lanžhotským fotbalistům parádně. Na trávníku tradičního soupeře z Tasovic vstřelili svěřenci trenérů Hílka a Houšky v neděli odpoledne tři branky, na trávníku se objevilo v průběhu zápasu hned osm nových hráčů. Skóre otevřela ve 35. minutě čerstvá posila z Lednice Nikola Klimovič, trefil se po standardce hlavou. Na něj navázal v samém závěru prvního dějství parádní dalekonosnou bombou ze 35 metrů Artur Pidruchnyi. Zápas zdramatizoval ve 47. minutě domácí veterán Pavel Lapeš, který uklidil odražený balon po standardce z otočky ke vzdálenější tyči Odráškovy branky. Jednobrankové vedení Lanžhotu vydrželo celou druhou půli, poslední slovo si vzal v nastavení Erik Burac, který využil brejkové situace, zbavil se ve sprintu svého strážce a přízemní střelou k tyči uzavřelo skóre na konečných 3:1 pro Sokol. V dalším kole Lanžhot zamíří opět na trávník soupeře, tentokrát pojede v neděli 11. srpna odpoledne na hřiště Slavoje Polná.

Sokol Tasovice:

Klimek - Železný, Navrátil (71. Ryška), Šuba, Lapeš, Štancl (82. Doležal), Moravec (K), Špalek, Daniel, Čížek, Vašina

Odráška - Tomeška (72. Vanek), Milota, Šenk (K), Pidruchnyi - Wallner (56. Hovězák), Klimovič (72. Kollár), Kudláč (56. Čulen), Balážik, Ravas - Burac (90+3. Darmovzal)

Branky: 47. Lapeš Pavel - 35. Klimovič Nikola, 45. Pidruchnyi Artur, 90+2. Burac Erik

Žluté karty: 34. Daniel - 8. Šenk, 90. Hovězák, 90+2. Uher Lukáš

Rozhodčí: Půček Martin - Kříž Karel, Vařacha Jan

Diváci: 350

Stadion: Tasovice

záznam zápasu:

Miroslav Paul (trenér): "V prvním poločase jsme chtěli hrát agresivně, dostupovat hráče soupeře a sami po zisku vyrážet do rychlého přechodu. Ve střední části hřiště se hrálo vyrovnaně, soupeř však byl daleko efektivnější v posledních metrech, proto vedl o půlce o dvě branky. Povedl se nám vstup do druhého poločasu, kdy Lapeš po závaru snížil, ale bohužel to bylo vše. Závěr jsme měli dohrát lépe a zkusit si ještě něco vytvořit, ale hráli jsme naivně a uspěchaně, proto nás soupeř už do ničeho nepustil a z brejku v závěru pojistil výhru. Máme na čem pracovat, výsledek mluví v náš neprospěch, ale já jsem ve výkonu našel i nějaké pozitiva a od těch se odrazíme do dalších utkání.
zdroj: deník.cz

Jaroslav Hílek (trenér): „Co se složení kádru týká, máme jej celkem vhodně doplněný a za ty tři týdny už máme nějakou vizi, jak by základní sestava mohla vypadat. Už jsme moc neexperimentovali, už pohárový zápas v Bzenci nám naznačil, jak by to mohlo být. Už by se musel objevit nějaký hotový rozdílový hráč, abychom kádr chtěli doplnit. V Tasovicích není zápas nikdy lehký, ale tentokrát jsme to herně a naštěstí i psychicky zvládli, i když po snížení jsme se chvíli strachovali o vyrovnání. Ale příjemně překvapil celý tým, i náhradníci zápasem žili a své pozice přijali. Spoustu kluků mělo doteď zkušenosti jen s dorosteneckým fotbalem a byla to jejich premiéra mezi muži, přesto se adaptovali dobře. Herně to bylo opravdu vydařené, jsme rádi, že jsme do sezony vstoupili dobře, ale je to jen první zápas. Doufám, že i v dalším zápase to bude podobné.“