Kůřil – Dulovecz (86‘ Zlámal), Špaček, Lejsal, Mlýnek – Matula, Horňák, Šmahaj, Škodík, Dobeš (84‘ Andrýsek) – Kasala

Bartoš J. – Marienka (78‘ Škaroupka), Váňa, Matuškovič, Chromeček – Ivan, Rehák, Čambal, Venglovič (69‘ Hrnčíř) – Bartoš M. (78‘ Petrla) – Darmovzal

branky: 15‘ Škodík, 23‘ Horňák, 62‘ Matula, 77‘ Kasala – 25‘+75‘ Čambal Lukáš
ž.k.: 25‘ Horňák, 48‘ Škodík – 34‘ Marienka, 43‘ Rehák, 46‘ Matuškovič, 62‘ Váňa, 66‘ Ivan
rozhodčí: Tunka – Hanák, Vondryska

Záznam zápasu ZDE

Stadion: Bzenec

Slovan přehrál i Lanžhot a v krajském přeboru je bez ztráty bodu první

Bzenec – Bzenec prožívá nejlepší vstup do sezony za poslední roky. Slovan zvítězil i v pátém letošním utkání a bez ztráty bodu se drží v čele krajského přeboru. Po Vojkovicích, Bystrci, Znojmu a Spartě Brno si celek z Hodonínska poradil i s Lanžhotem. Tým vedený předsedou Pavlem Andrýskem ve čtvrtém kole přehrál nováčka soutěže 4:2.

Domácí třikrát udeřili hlavou ze vzduchu, po centrech Šmahaje a Dulovcze se prosadili Škodík, Horňák a Matula. Zasloužený triumf pečetil v 78. minutě kanonýr Kasala.

Sokol hrál lépe než ve středu v Mutěnicích, ale ani na druhého soupeře z Hodonínska neměl. „Oproti poslednímu zápasu jsme se o něco zlepšili hlavně ve hře směrem dozadu. V útočné fázi nehrajeme špatně, akorát nám chybí dohrání akcí do konce a větší kvalita," říká kouč Lanžhota Petr Maléř, který vzal další porážku s nadhledem.

Bývalý ligový zadák totiž dopředu tušil, že uspět na hřišti rozjetého Slovanu nebude jednoduché. „Bzenec má dobrý, brejkový mančaft. Domácí navíc vyhovovalo, že se brzy ujali vedení a po většinu utkání vedli, takže my jsme museli hrát dopředu," řekl Maléř.

Jeho tým si proti lídru soutěže vypracoval více příležitostí než před pár dny Pod Búdama, ale v koncovce tolik jistí nebyl.

Už v 6. minutě mohl skórovat Darmovzal, ale hostující útočník kromě gólmana Kůřila přehodil i bzeneckou branku. Na druhé straně hlavičkoval ve vyložené pozici Kasala těsně vedle.

Bzenec je ve vzduchu hodně silný, což dokumentovala situace z 15. minuty. Po rohovém kopu Šmahaje se prosadil Škodík.

Po dalším přesném centru bývalého ligového záložníka to bylo již 2:0. Šmahajův centr tentokrát skončil na hlavě Horňáka, který si připsal premiérový gól v dresu Slovanu.

Lanžhot ovšem dokázal vzápětí snížit. Lukáš Čambal z pětatřiceti metrů nachytal brankáře Kůřila a znovu bylo o co hrát.

Sokol byl v úvodní půlhodině hodně aktivní. Trestný kop Čambala skončil nad, další ránu hostujícího záložníka vytěsnil Kůřil, který si poradil i s průnikem Darmovzala zakončený prudkou střelou. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Lanžhot hraje důrazně, odhodlaně. Určitě nás chtěl potrápit, což se mu povedlo. I když se hosté dostávali do šancí spíše sporadicky, pokaždé byli hodně nebezpeční," řekl bzenecký kouč Pavel Andrýsek.

Domácí odpověděli pokusy Šmahaje a Kasaly. Na začátku druhé půle mířil Škodík z hranice šestnáctky vysoko nad.

Favorita na chvíli uklidnil Matula, který se hlavou parádně trefil po načechraném centru beka Dulovcze. Pak se povedeným trestným kopem prezentoval Šmahaj.

Nováček po přestávce už tolik aktivní ani nebezpečný nebyl, přesto dokázal zápas zdramatizovat. Rychlý kontr zakončil dorážející Čambal.

Bzenečtí na chvíli znervózněli, ale po dlouhém nákopu stopera Lejsala a úniku Kasaly bylo rozhodnuto. Nejlepší střelec posledního ročníku krajského přeboru prostřelil v 78. minutě hostujícího gólmana Bartoše a bylo definitivně rozhodnuto. „Celý zápas nebyl Petr příliš vidět, nedařilo se mu, nedokázal se prosadit, přesto klíčovou situaci zvládl a dal důležitý gól," vyzdvihl přínos Kasaly kouč Slovanu, který ocenil i výkon zbytku týmu.

„Mužstvo opravdu zaslouží pochvalu. Tým šlape, kabina bez problémů funguje. Snad se nám bude dařit i dál," věří Andrýsek.

Slovan mohl nakonec vyhrát ještě vyšším rozdílem, ale Šmahaje po nejhezčí akci zápasu a spolupráci s Horňákem a Kasalou vychytal mrštný Bartoš.

Bzenec se díky výhře 4:1 drží v čele přeboru. Před druhými Bosonohami má dvoubodový náskok. „Určitě jsme to nečekali, ale pohled na tabulku nás těší. Máme kvalitní mužstvu, které i v krizových momentech dokáže soupeře přetlačit," dodal Andrýsek.

Autor: DENÍK/Libor Kopl

5 Chromeček Josef Z 90 0 0 0
6 Hrnčíř David Z 22 0 0 0
7 Bartoš Miroslav U 77 0 0 0
14 Rehák Stanislav O 90 0 1 0
16 Čambal Lukáš U 90 2 0 0

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a...

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s...

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?