přípravné, sobota 13.07.2024, 10:00

Sokol LanžhotSK Cézava

2:1 (1:0)

Na úvod přípravy těsná výhra proti Cézavě. Trefily se nové tváře

První přípravné utkání áčka Lanžhota proti soupeři z 5. ligy dopadlo dobře. Trenéři zápas pojali opravdu jako zkoušení nových hráčů, a tak se na trávníku na Šlajsi představily hlavně nové tváře. První gól zařídil Lukáš Hovězák, když proměnil ve 38. minutě penaltu nařízenou za faul na Nikolu Klimoviče. Krátce po změně stran přidal druhý gól po individuální akci mladý odchovanec Trenčína Tobias Čulen. Ve druhé půli se pak na obou stranách protočilo spoustu nových jmen a ubylo fotbalové krásy. Třetí a poslední branku zápasu vstřelil také Lanžhot, ovšem po nešťastném odrazu do vlastní sítě. Výsledkem tak byla domácí výhra 2:1. Druhé a poslední přípravné utkání odehrají Lanžhotčanů už v pátek 19. 7. od 17:30 doma na Šlajsi proti Blansku.

Ivánek – Tomeška, Šenk, Milota, Wallner – Hovězák, Pidruchnyi, Čulen, Kollár, Klimovič – Ravas
Střídali: 46. Burac, Denis Vaněk a Marek Macho, 60. Jirava, 71. Ralbovský a Kaňa
Omluveni: Balážik, Bogdalík, Kudláč

SK Cézava:

Sedláček - Doloh, Šural, Broskva, Sedlák, Kříž, Surmać, Doležal, Nicoleanu, Kousal

Brankáři: Filip Ivánek (24 let, na zkoušku z Kopčan), Lukáš Uher

Hráči v poli: Erik Burac, Peter Balážik, Tomáš Milota, Timotej Kollár, Tomáš Jirava, Daniel Bogdalík, Artur Pidruchnyi, Tomáš Ravas (návrat ze Skalice), Peter Šenk, Andrej Kaňa, Michal Ralbovský, David Darmovzal (všichni tři domácí dorost), Mario Šarközi (B-tým), Marián Wallner (obránce, 18 let, dorost Banské Bystrice), David Kudláč (19 let, krajní záložník, Dolný Kubín), Nikola Klimovič (útočník, 19 let, Líšeň/Lednice), Lukáš Hovězák (záložník, 21 let, Lednice), David Tomeška (obránce, 20 let, Slovácko „B“), Tobias Čulen (záložník, 19 let, odchovanec AS Trenčín), Marek Macho (19 let, útočník, Malacky), Denis Vaněk.

Jaroslav Hílek (trenér): „Je to zatím největší přestavba za ty tři roky, co tu jsem, odešlo hodně kvalitních hráčů, takže zkoušíme hodně nových fotbalistů. Ještě první poločas z hlediska nasazení a organizace hry, napadání, to jsme měli zápas pod kontrolou a splňovalo to nějaké kritéria. Druhý poločas už byl o dost slabší, neměli jsme tu hru pod kontrolou, ale bylo to potřeba prostřídat, chtěli jsme vidět v zápase co nejvíc těch nových hráčů. Aktuálně s námi trénují vlastně dvě jedenáctky, určitě přijde nějaký řez v kádru, a nepřestáváme se dívat po posilách.“

Program našich zápasů

Všechny zápasy našich mužstev se tentokrát odehrají v jeden den, sobotu 19.10.

Souhrn našich víkendových výsledků

Jaké výsledky dosáhla naše mužstva?

Se Ždírcem za tři body, dvakrát se trefil Balážik

Fotbalisté Lanžhota zvládli další domácí utkání. Na mokrém terénu hostili souseda v tabulce ze Ždírce nad Doubravou. Pevný základ pro...