5. kolo, sobota 28.08.2021, 10:30

MSK BřeclavSokol Lanžhot

1:2 (0:1)

Lanžhot bere první tři body. Zvládl podlužácké derby v Břeclavi

Očekávané divizní derby MSK Břeclav s Lanžhotem skončilo těsnou výhrou hostí 2:1. Tři body to byly zasloužené, Lanžhotští byli celý zápas lepším týmem a jen kvůli vychýlené střelecké mušce z konce zápasu nebylo vítězství ještě vyšší. V první půli se trefil hlavou Balážik, v 70. minutě ale vyrovnal domácí Fojtík. To už domácí dohrávali v desíti hráčích bez vyloučeného Kristoně. Přesilovku nakonec využil v 75. minutě Kondrlík a zařídil tak Lanžhotu první tři divizní body v letošní sezoně. Na zlepšenou hru budou chtít svěřenci trenéra Hílka navázat v neděli 5. 9. od 16 hodin doma proti Tasovicím.

MSK Břeclav:

Fibingr – Skočovský, Hynek (84. Šenfelder), Herman, Pluháček, Fiala (K), Petrásek (69. Malůšek), Trčka (56. Souchop), Fojtík, Opina, Kristoň

Klimeš – Mihál, Včelka, Milota, Pidruchnyi – Kosorin (89. Hromek), Balážik, Totka, Mikůšek (K), Královič (84. Lenhard) – Kondrlík

Branky: 70. Fojtík - 22. Peter Balážik, 75. David Kondrlík

Žluté karty: Opina, Kristoň, Fiala, Trčka, Fojtík - Kosorin, Pidruchnyi, Kondrlík

Červené karty: 66. Kristoň (MSK)

Rozhodčí: Bělák - Julínek, Marinč

Střely na bránu: 2:7 (v půli 1:2)

Rohy: 1:7 (v půli 1:1)

Diváci: 500

Stadion: Stadion Na Lesní

Lanžhot nastoupil do důležitého utkání bez lehce zraněného útočníka Sablera, naopak se do sestavy po zranění vrátil kapitán Mikůšek. Úvodní čtvrthodina derby toho divákům příliš nenabídla, hrálo se ve středu hřiště, časté vysoké balony nenacházely ty správné příjemce. Náznakem první větší šance byla střela domácích už ve 3. minutě, která těsně minula Klimešovu tyčku. Na druhé straně zahrozili hosté po rohu, ale Milotova střela přes hlavu ze 17. minuty se nevešla tři tyče Fibingerovy brány. Přibližně polovinu diváků na stadionu MSK rozjásal až ve 28. minutě Peter Balážik, který tvrdou hlavičkou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Gólu předcházel povedený únik Kosorina podél pravé lajny, předvedl výborné zrychlení a posadil centr přesně na hlavu svého spoluhráče. Ačkoliv byli hosté častěji na míči, další branky ani vyložené šance už se diváci v prvním poločase nedočkali.
To druhá půle byla zajímavější. Lanžhot byl stále lepším celkem, ale vyloženou šanci si ne a ne vytvořit. Domácí mu situaci značně ulehčili, když dostal v 66. minutě druhou žlutou kartu za chybějící chránič holení domácí útočník Kristoň. Jenže než se Lanžhot stihl k něčemu nadechnout, radovali se k překvapení všech domácí. Po rychlém přenesení hry doleva se dostal míč k Fojtíkovi, a ten nekompromisní ranou pod břevno vyrovnal. Lanžhot se naštěstí dostal rychle do hry a už za 5 minut opět vedl. Domácí zbytečně ztratili balon na polovině hřiště, Kosorin vyslal středem hřiště do rychlého protiútoku Davida Kondrlíka, a ten nohou trefil přesně k tyči. Posledních deset minut bylo v režii hostí, ovšem byla to přehlídka zmařených akcí. Kosorin ani Kondrlík ve svých šancích pálili nad, střídající Lenhard pak nechal vyniknout Fibingera, stejně jako v další tutovce Kosorin. I přesto si hosté po závěrečném hvizdu přece jen mohli zhluboka oddechnout a poprvé slavit výhru.

Vladimír Malár (trenér Břeclavi): „Lanžhot byl v prvním poločase silný na míči, my jsme se přes jejich středovou řadu vůbec nemohli dostat. Vedl asi po zásluze. Ve druhé půli už to bylo lepší, ale jen do červené karty, pak už to byla hektika. Nám se i přesto podařilo vyrovnat, ale bohužel jsme si toho málo vážili, protože za chvíli po tom jsme udělali chybu, ztratili balon a Lanžhot nás potrestal. Máme hodně mladý kádr a v tomto směru se musíme ještě hodně učit. Nakonec už jsme hráli vabank. Chtěli jsme samozřejmě bodovat, ale narazili jsme dnes na silný manšaft, který bude tabulkou stoupat.“

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Na nás už ležela deka, ty tři předchozí zápasy jsme neodehráli vůbec špatně, ale to první vítězství nám chybělo. Byla to taková přirozená deka, trošku jsme se báli vyhrát. Dneska jsme to ale zvládli, fotbalově jsme byli o třídu lepší, určitě nám pomohl zpevněný střed zálohy, kam se vrátil Mikúšek. Břeclav nám hrozila jen ze standardek, ale kluci to tam v obraně dobře odskákali. Až na to jedno zaváhání, kdy už byl soupeř v oslabení a z jediné střely na branku nám ten gól stejně dal. Ale nakonec klobouk dolů, že se z toho kluci rychle otřepali a krásnou brankou Kondrlíka jsme se dostali zase nahoru. Na konci zápasu už soupeř hrál vabank, takže tam byla spousta místa na brejky. Gól jsme ale měli dát ještě před vyrovnáním a nemuseli jsme se a strachovat až do konce.“