První letošní góly Sokola. Lanžhot si snadno poradil s Humpolcem

23.08.2020 | Josef Říha

Čekání na první vstřelený gól Lanžhota trvalo přesně 200 minut. Domácí potvrdili ve 3. kole divize D roli favorita a už v první půli položili proti Humpolci dvěma trefami základ prvního vítězství v této sezoně. Nakonec na Šlajsi zůstaly tři body po přesvědčivé výhře 4:0 a 390 diváků tak odcházelo domů spokojených a natěšených na středeční pohárový souboj s druholigovou Líšní.

3. kolo | Neděle 23.08.2020, 16:30 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - AFC Humpolec

Branky:  52.a 66. Sabler Roman, 22. Mikúšek Peter, 40. Královič Timotej

Střely na branku: 12:4 (po půli 4:2)

Rohy:
9:1 (4:1)

Žluté karty: 42 Kopic

Rozhodčí: Hovorka - Dorotík, Vostřejž

Sokol Lanžhot: Klimeš – Otrísal, Bárta (69. Včelka), Krejčíř, Mikúšek – Ciprys, Hílek (K) (47. Bartoš), Simandl (55. Bartal), Pidruchnyi - Sabler, Královič (55. Kleiber)

AFC Humpolec: Kříž - Kopic (53. Alt), Pecha, Pešek (84. Koloušek), Řezáč - Podoba, Luňáček (79. Maršík), Zástěra, Svoboda (69. Pikl), Šerý - Tomovič (63. Dalík)

Lanžhotská ofenzivní mašina, jak ji znali diváci z loňské sezony, se konečně rozjela. Proti Humpolci to sice chvíli trvalo, hlavička Bárty a Sablerova střela po úniku Cyprisa se ještě neujala. Ale ve 20. minutě už se mohli domácí konečně radovat. Mikúšek dostal od Simandla skvělou kolmici za obranu a křížnou střelou otevřel skóre utkání. Druhou branku domácích zajistil aktivní Královič, když ve 38. minutě zachytil prudkou přízemní přihrávku, vřítil se zprava do vápna a obstřelil gólmana. Svěřenci trenéra Dojčana po většinu času hráli s balonem na kopačkách a hostům dovolili jen jedno výrazné ohrožení Klimešovy brány.
Druhá půle už byla ofenzivní smrští ze strany Lanžhota. Je škoda, že z řady šancí zůstaly využity jen dvě. V 50. minutě se Královič rozběhl po pravé straně a předložil jej luxusně před branku Sablerovi. Tomu stačilo jen dorazit míč do sítě. Letní útočná posila Lanžhota se trefila ještě v 64. minutě, kdy mu skvělý centr z rohu poslal na hlavu Bartal. Lanžhot brzy vystřídal všechny náhradníky, aby pošetřil síly. Pak už to byl festival zahozených šancí, Lanžhot si s Humpolcem dělal, co se mu zachtělo. Minimálně hattrick měl na kopačce Sabler, Kleiberovu hlavičku vyrazil gólman, Ciprys přestřelil, ale nejvíce šancí měl v tomto zápase Mikúšek. Druhou branku dal hlavou (bohužel z ofsajdu) a další dvě šance mu chytil gólman hostí. I tak je ale výhra 4:0 a třetí čisté konto Klimeše v řadě tou nejlepší vzpruhou pro psychiku domácích. Lanžhot.
Ve středu Lanžhotčany čeká středeční domácí zápas MOL Cupu s druholigovou Líšní (17:30). V neděli pak pokračují v divizi na trávníku Tasovic, kde budou bránit fakt, že jsou jediným týmem, který v divizi D ještě nedostal branku.

Martin Daneš

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

V MOLCupu do Hodonína

Letošní MOL Cup byl rozlosován a nás v předkole čeká cesta na půdu největšího favorita naší soutěže - FK Hodonín.

Příprava na novou sezonu začíná 14.6.!

Po dlouhatánské pauze se dočkáme v Lanžhotě konečně fotbalového zápasu. Příští pondělí začíná příprava na nový fotbalový...

Jedenáct zásad pro sehrání přátelských zápasů

Jedenáct zásad pro sehrání přátelských utkání ve všech věkových kategoriích:

Novým předsedou VV FAČR se stal Petr Fousek

Hlad po gólech. Břeclavští fotbalisté nasázeli Valticím jedenáctku

Proběhl další výběr do RFA JmK – letos pro ročníky 2008

Hodonín musí na postup opět zapomenout. Je to frustrující, přiznává Švantner

Zase nedohráno. VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/21

ANKETA: Kde se hraje nejlépe? Někde je louka a jinde zase skvělá atmosféra

Trénování po dvojicích? Dobré akorát pro tenisty, říká kouč Šťourač

Muži A | Neděle 20.06.2021, 11:00