Sokol LanžhotMSK Břeclav

1:0 (1:0)
Josef Říha | | muži

Jižanské derby rozhodl stoper Bárta

Dlouho očekávané divizní derby mezi Lanžhotem a sousední Břeclaví žádnou kanonádu nepřineslo. Více než 700 diváků vidělo převážně úporný fotbal, ve kterém domácí sice jasně vyhráli na šance, ovšem ujala se jen jediná – přesná hlavička obránce Bárty ze 26. minuty. Tři body tak zůstaly papírových předpokladů na Šlajsi a podzimní domácí loučení s fanoušky i trenérem Valachovičem tak nakonec bylo tříbodové. Lanžhot si díky výhře 1:0 udržel domácí neporazitelnost a přezimuje nejhůře třetí.

Sokol Lanžhot:

Klimeš – Dobšíček, Bárta, Mikúšek, Šenk – Královič, Krejčíř, Simandl, Kleiber (83. Lenhart) – Dovhanyuk (89. Lapin), Bartoš (90.Bakus)

MSK Břeclav:

Fibingr – Pavlík (82. Hakala), Walisch, Horčička, Kristoň (87. Borovský), Bednář (36. Zonyga), Diviš (53. Springer), Fiala, Herman, Ianosteac, Slaný

Branka: 27. Bárta Vítězslav

Žluté karty: 52 Mikúšek, 79. Šenk - 45. Slaný, 73. Zonyga, 84. Kristoň

Rozhodčí: Hovorka Miroslav – Rosický Jakub, Mayer Petr

Diváci: 725

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Komentář

Domácí nastoupili do utkání bez vykartovaného kapitána Hílka, pásku pro tentokrát převzal Peter Šenk. Kdo čekal proti poslednímu týmu tabulky kanonádu, musel být zklamaný. Břeclavané přijeli do Lanžhota s vyloženě destruktivní taktikou a jejich snaha se omezila na dlouhé nákopy, případně standardky a Klimeš byl po celý zápas víceméně bez práce. Jedinou branku utkání viděli diváci ve 27. minutě, kdy si na centr z rohového kopu naskočil na zadní tyči stoper Bárta a otevřel skóre. Vzápětí mohl zvýšit Královič, který využil špatného vyběhnutí gólmana MSK. Jeho střelu do prázdné branky ale zablokoval hostující hráč. Po zbytek první půle byla k vidění jen rozkouskovaná hra bez velkých šancí.
Ani po změně stran to nebyl Lanžhot, jak ho letos diváci znají. Chyběl klid v rozehrávce i trošku štěstí v zakončení. Největší šanci druhé půle měl opět Bárta, který z obdobné pozice jako při první brance hlavičkovat tentokrát těsně nad břevno. O občasné emoce se staral pouze sudí, který svými výroky pobouřil fanoušky obou stran a žlutou kartu za protesty dostal i domácí trenér Valachovič. Pojistku pro Lanžhot mohl přidat v samém závěru utkání Královič, ale Simandlův centr usměrnil jen těsně vedle tyče břeclavské brány.
K poslednímu podzimnímu utkání zajíždí Lanžhot v sobotu 2.11. na hřiště osmé Bystřice nad Pernštejnem.