Martin Daneš | | muži

"Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit," tvrdí obránce Peter Šenk

V devětadvaceti letech je krajní obránce Peter Šenk třetím nejstarším hráčem na divizní soupisce Sokola. Na Šlajsi už je jako doma, poprvé tam zavítal už v roce 2016, jen v době pandemie covidu-19 si odskočil do brněnské Líšně. Momentálně si tento slovenský rychlík kroutí v Lanžhotě už šestou sezonu, většinou mu patří pravá lajna, odkud zásobuje své spoluhráče centry do vápna.

Velmi dlouho jste byli zvyklí, že se neprohrávalo. Teď slyšíte až příliš často oslavy z kabiny soupeřů. To se asi nesnáší lehce…

„Samozřejmě, že nikomu z nás se to neposlouchá lehce. Nikoho z nás to netěší, ale bohužel to patří také k fotbalu. Nelze pořád jen vyhrávat, teď máme prostě horší období, ale netřeba zapomínat na to, jakou šňůru zápasů bez prohry jsme táhli…“

Je to teď o jednom gólu, o troše štěstí, které se přikloní k soupeři… Vnímáte to také tak?

„Určitě ano, více toho štěstí se teď přiklání k soupeřům. Byly zápasy, kde jsme možná nebyli lepším mužstvem, a dokázali jsme tyto zápasy vyhrávat. Teď na nás padla "deka", na gól potřebujeme spoustu šancí, a naopak soupeři stačí jedna dvě šance na gól. Na trénincích na tom musíme zapracovat a věřím že štěstí strhneme zase na naši stranu.“

Jaká je teď atmosféra v kabině?

„Nemyslím si, že je v kabině nějaká špatná atmosféra. Každý jsme si vědom toho, že se nám momentálně nedaří. Máme ale zkušené mužstvo, jsou zde kluci, kteří hráli ligový fotbal, totéž platí i o trenérech. Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit herně i výsledkově.“

Boj o první místo je už nejspíše pasé, ale jinak se v tabulce ani po těch porážkách zase nic tak hrozného nestalo, stále jste druzí. Na co se teď soustředíte?

„Na Zbrojovku ztrácíme už dvanáct bodů, šance tam sice je, ale jsme realisté... Musíme se zase chytit nějakou výhrou, půjdeme od zápasu k zápasu a každý jeden budeme chtít vyhrát. Chceme získat co nejvíce bodů, abychom se v tabulce umístili co nejlépe.“

Jak se Vám sledovalo nedávné zápasy Lanžhota, když jste dostal třízápasový trest za vyloučení? Byl jste nervózní i za spoluhráče?

"Dva venkovní zápasy jsem sledoval jen výsledkově, přes internet. Na domácím jsem byl i osobně, ale roli diváka bych určitě raději vyměnil za tu hráčskou. Navíc, když to byl zrovna zápas proti Zbrojovce…  Ale nervózní jsem nebyl, spoluhráče vždycky podpořím, a vždycky jim věřím, i když zrovna nemůžu být na hřišti.“

Série porážek přerušena. Z Pelhřimova vezeme tři body!

Nebyla to samozřejmost. Po třech porážkách v řadě byli sice fotbalisté Lanžhota na trávníku zachraňujícího se Pelhřimova stále...

Program našich zápasů

Kdy a kde hrají o víkendu naše mužstva.

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.