Josef Říha | | muži

denik.cz: Netradiční střelec. Hodové vítězství Lanžhota řídil stoper Milota

Hodové utkání. Lanžhot o víkendu žil hodovým veselím, ke kterému přispěli výhrou 4:1 nad Starou Říší i fotbalisté tamního Sokola. Celek z Břeclavska vyhrál už pošesté v sezoně a drží druhou příčku za rezervou Zbrojovky Brno, která divizi D vévodí jen díky lepšímu skóre. „Těší mě, že jsme silou vůle utkání zvládli a odměnili lidi na tribunách brankami," zhodnotil duel lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Realizačnímu týmu domácích chyběly opory Radoslav Ciprys a ve středu hřiště Jakub Krč. „Absence v záloze byly cítit, ale v takovém zápase se s nimi musíme umět vypořádat lépe," mrzelo trenéra.
Ten nebyl s výkonem svých svěřenců spokojený. „Určitě to nebylo naše nejlepší utkání. Po herní stránce, i po té běžecké to nebylo optimální. Po ztrátách míče jsme byli pomalejší, málo agresivní při získávání míče zpět. Bylo tam dost slabších individuálních výkonů, lehké ztráty balonů," vysvětlil.
Přes jeho výhrady Lanžhot vedl po brance stopera Tomáše Miloty. Hosté z Vysočiny stihli na první gól zareagovat vyrovnávací brankou, kterou z penalty zařídil David Čížek. To bylo však ze strany Staré Říše všechno.
Těsně před poločasem domácím vrátil vedení dorážkou Tomáš Ravas. „Věřím, že i kdybychom nedali gól do šatny, tak bychom měli celou druhou půli na zvrat utkání," netajil Hílek.
Téměř sedm stovek diváků potěšil v pětapadesáté minutě svou druhou brankou v duelu sváteční střelec Milota. Výhru 4:1 pečetil patnáct minut před koncem Erik Burac. „Nakonec jsme utkání celkem dobře zvládli, šancí ke konci bylo více než dost. Náš herní projev si ale představujeme mnohem kvalitnější,“ dodal domácí lodivod.
Lanžhot čeká další duel v neděli na hřišti Velké Bíteše, zápas osmého kola má výkop o půl čtvrté odpoledne.

Zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Aktuální články

Statistiky sezony 2023/24

Jak vypadala právě skončená sezona našeho mužstva v číslech.

deník.cz: Lanžhot opouští sedm hráčů: končí gólman, kapitán i špílmachr. Přichází posily

Nejúspěšnější sezona v novodobé historii. Fotbalisté Lanžhota zakončili uplynulý ročník divize D s devětapadesáti body na druhém...

Konec sezony – poděkování

Rádi bychom vám všem poděkovali za podporu po celou sezonu 2023/2024.