Josef Říha | | muži

denik.cz: Lanžhot zažil rychlý šok, i tak ale svého břeclavského rivala smetl pěti góly

Velkolepý obrat předvedli v nejočekávanějším zápasu podzimu fotbalisté Lanžhotu a domácí derby se sousední Břeclaví tak ovládli 5:1. Svého rivala položili na lopatky především po skvělé druhé půli, kdy hostující tým byl místy až pod drtivým tlakem a inkasoval hned čtyři góly.

Přitom vstup do utkání měla lepší Břeclav. Ta domácí fanoušky zmrazila už ve druhé minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Jakub Fiala a poslal svůj tým do vedení. Lanžhotští hráči byli brzkým gólem zaskočení a v následujících minutách mohli inkasovat i podruhé. „Měli jsme slabší nástup do utkání, možná to byla i nekoncentrace. Nicméně břeclavský hráč Fiala to trefil neskutečně, byla to snad jeho životní trefa,“ ocenil pro klubový web lanžhotský kouč Jaroslav Hílek.
Postupně se však obraz hry měnil a Lanžhot přebíral otěže zápasu. V osmadvacáté minutě ještě hosty zachránilo břevno, jen o chvíli později už však Peter Balážik z penalty vyrovnal. „Přišlo mi, že paradoxně Břeclavi její brzké vedení moc nepomohlo. My jsme se po obdržené brance nesložili, což nám pomohlo psychicky. Každý v Lanžhotě vnímá zápas s Břeclaví prestižněji než ostatní, hráči tak byli dost namotivovaní,“ zhodnotil Hílek.
Ten mohl být spokojený především s druhým poločasem. V něm jeho svěřenci navázali na tlak z první půle, vytvořené šance už však začali proměňovat. O vítězi utkání pak rozhodlo rozmezí pětašedesáté a pětaosmdesáté minuty, kdy se domácí celek prosadil hned dvakrát a hosté už se ze dvou tvrdých direktů nevzpamatovali. „Chceme hrát dominantní kombinační fotbal. Někdy si vytvoříme víc šancí, někdy míň. V neděli jich zrovna bylo hodně,“ podotkl lanžhotský kouč.
O definitivní podobu výsledku se pak postaral Jakub Krč, který nejdřív v sedmasedmdesáté minutě zvýšil na tříbrankový rozdíl, pár minut před koncem pak z penalty uzavřel skóre. Lanžhot tak svého břeclavského rivala porazil potřetí za sebou. „Změnili jsme na derby rozestavení, chtěli jsme mít víc hráčů v soupeřově šestnáctce. Nakonec byl super jak náš výkon, tak výsledek. Dlouho jsme nevyhráli, po porážkách v přípravě, v poháru i v prvním divizním kole už jsme takový zápas potřebovali,“ liboval si Hílek.
Jeho svěřence čeká v dalším kole cesta na Vysočinu, v sobotu se představí na hřišti Havlíčkova Brodu, který má stejnou bilanci jedné výhry a jedné porážky. Břeclav čeká také v sobotu důležité domácí utkání s Humpolcem, který je zatím bez bodu i bez vstřelené branky poslední.

Zdroj: Jakub Trčka, breclavsky.denik.cz

"Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit," tvrdí obránce Peter Šenk

V devětadvaceti letech je krajní obránce Peter Šenk třetím nejstarším hráčem na divizní soupisce Sokola. Na Šlajsi už je jako doma,...

Víkendový program našich zápasů

Kdy a kde se o nadcházejícím víkendu představí naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot se vrátil z Humpolce bez bodů. Dozadu vůbec nefungujeme, tvrdí Hílek

Krize pokračuje. Fotbalisté Lanžhota v nedělním zápase čtyřiadvacátého kola divize D padli 2:3 na hřišti desátého Humpolce. Na první...