deník.cz: Lanžhot se vrátil z Humpolce bez bodů. Dozadu vůbec nefungujeme, tvrdí Hílek

Krize pokračuje. Fotbalisté Lanžhota v nedělním zápase čtyřiadvacátého kola divize D padli 2:3 na hřišti desátého Humpolce. Na první rezervu Zbrojovky Brno už ztrácí dvanáct bodů. „Aktuálně je to o nás, ne o soupeři. Když jsme ve formě, neporazí nás skoro nikdo. Ale teď jsme dole a soupeřům v poslední době stačí odkopávat a nakopávat balony na naši branku,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Zkušený stratég udělal před zápasem na Vysočině změnu v rozestavení. „Snažili jsme se něco změnit, něčím soupeře překvapit. Začali jsme v rozestavení 3-4-3, ve kterém běžně nehráváme,“ prozradil.

Plány mu však zhatilo vynucené střídaní hned dvou klíčových hráčů. „V úvodu jsme přišli pro zranění o Kubu Krče a brzy po poločase musel střídat i kapitán Peter Mikúšek, který hrál se sebezapřením,“ vysvětlil Hílek.

Přestože Lanžhot diktoval tempo hry, branky dávali domácí. Ve 38. minutě otevřel skóre zápasu František Och, tři minuty po změně stran zvýšil na 2:0 Jan Pešek. „Měli jsme hru pod kontrolou, byli herně i kombinačně lepší, soupeř nám nestíhal. Ale všechno jsme bohužel zahodili. Naopak každý soupeřem nakopnutý míč na naši branku skončil gólem, chudák Erik Riška si na balon pořádně ani nesáhl,“ podotkl lanžhotský stratég.

Přestože po padesáti minutách snížil na rozdíl jediné branky Peter Balážik, Humpolci vrátil dvougólové vedení šestnáct minut před koncem Daniel Šerý. „Bohužel směrem dozadu vůbec nefungujeme, jak máme,“ uznal Hílek.

Sokol se v nastavení dočkal ještě druhé branky, o kterou se postaral znovu Balážik. Po porážce 2:3 se však Lanžhot vrátil domů bez bodu.

V dalším kole Hílkovi svěřenci přivítají v neděli od půl páté odpoledne Vrchovinu Nové Město. „Je to na nás se Stanem Velickým, abychom vymysleli, jak to na další zápas sestavit, a jak z toho dostat kluky ven,“ dodal šéf lanžhotské lavičky.

zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Program našich zápasů

Kdy a kde hrají o víkendu naše mužstva.

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...