Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z tisku: fotbalisty Staré Říše čekají záchranářské boje

05.12.2021 | Josef Říha

Klubu z Jihlavska letošní podzim příliš nevyšel, také proto u něj v jeho průběhu skončil trenér Kovačík.

Z loňského podzimu si velké ponaučení nevzali. Podobně jako před rokem, také letos se fotbalisté Staré Říše pohybují v tabulce moravskoslezské divize D jen těsně nad jejím úplným dnem. „Na jaře se popereme o záchranu,“ dobře ví předseda FSC Miroslav Nedvěd.
Ten si současně uvědomuje, že pouhých deset získaných bodů je hodně málo. „To víte, že to není tolik, kolik bych si představoval. V předchozích letech se nám podzim pokaždé vydařil tak, že jsme na jaře mohli hrát v klidu. Loni i letos tomu tak ovšem není,“ postýskl si.
Hlavní příčina je jasná. „Kvalita kádru není taková, jaká bývala dříve. Sice jsme se jej snažili doplnit, ale bereme kluky z nižších soutěží, kteří divizní kvalitu nemají. Ačkoliv se v letní přípravě zdálo, že by to od nás nemuselo být tak špatné, mistrovské zápasy ukázaly trošku něco jiného,“ musel uznat.
Nejvíce je to cítit v defenzivě. „Obrana se nám před časem úplně rozpadla. Odešli stopeři Hekerle se Šmídem, stejně tak i krajní bek Severa,“ popisoval.
Vedle toho ovšem předsedu Staré Říše trápí také přístup hráčů k zápasům. „Spoustu bodů jsme poztráceli špatnou první půlí. Nechci říci, že by šlo o podcenění, ale určitá lehkovážnost či bohorovnost určitě ano. Pokud s těmi silnějšími celky nedržíte krok, abyste je trošku znervózněl, naopak je dostanete do sedla, pak si s vámi pohrají doslova jako kočka s myší,“ pozoroval.
Právě kvůli mizernému přístupu svých oveček se na konci září rozhodl u týmu skončit dlouholetý trenér Luděk Kovačík. „Luďa je srdcař, ale u hráčů nasazení nebylo cítit. Utkání v Tasovicích pro něj bylo poslední kapkou. Už loni to nebylo ono, letos vše vyvrcholilo, takže už neměl chuť a sílu dál pokračovat,“ sdělil.
Týmu se jen pro zbylých pět podzimních kol ujal bývalý hráč Libor Kalců. „Udělali jsme šest bodů, škoda jen, že jsme ještě nějaký bod nepřidali také z domácí dohrávky proti Velké Bíteši,“ mrzelo předsedu Nedvěda, který ale nakonec kouče pro jaro hledat nemusí.
„Libor přinesl nový pohled na fotbal, tréninky měl velice zajímavé. Byl jsem příjemně překvapený. Nakonec jsme se navíc dohodli, že by měl i jaro s týmem odtrénovat.“

FSC STARÁ ŘÍŠE - podzim 2021
Nejlepší střelec: M. Kříž, J. Cejpek – 4 góly
Nejlepší zápas: Žďár n. S. 4:0 (13. kolo)
Nejhorší zápas: Hodonín 0:6 (7. kolo)
Hodnocení Deníku: 4 Sestupnou trajektorii mají výsledky fotbalistů Staré Říše v posledních sezonách. Uplynulý podzim to jen potvrdil. Podaří se klubu z Jihlavska na jaře tento trend zastavit?

Zdroj: Tomáš Pohanka, https://jihlavsky.denik.cz

 
Aktuální články
ZMĚNA. Předprodej ještě prodloužen

Vzhledem k technickým problémům, kdy dnes již nešlo on-line koupit vstupenku za zvýhodněnou cenu, bylo dohodnuto prodloužení předprodeje...

 
Výsledkový servis našich mužstev

Áčko nezvládlo přímý souboj o druhé místo a ze souboje s rezervou Zbrojovky odjelo bez gólu a bez bodů.Béčko remizovalo na hřišti v...

 
Mizérie trvá, boj o druhé místo Lanžhotu v Brně hrubě nevyšel

Místo přímého souboje o druhé místo divize D šlo v neděli dopoledne v Bystrci o celkem jednostrannou záležitost. Domácí béčko Zbrojovky...

 
Pozvánka na fotbal
 
Výsledky našich mužstev
 
Bez nápadu, bez chuti a bez gólu. Lanžhot doma poprvé na jaře prohrál
 
Pozvánka na víkendové zápasy
 
Výsledkový servis našich mužstev
 
Torzo týmu uhrálo v Humpolci bod za bezbrankovou remízu
 
mladší žáci - Valtice 4:3
 
Utkání
Muži A | Neděle 22.05.2022, 10:15
23. kolo
3:0
Zbrojovka B - Lanžhot
 
Muži A | Neděle 29.05.2022, 17:00
24. kolo
VS.
Lanžhot - Polná
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS