Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Proběhl další výběr do RFA JmK – letos pro ročníky 2008

19.05.2021 | Boris Didov

Proběhl další výběr do RFA JmK – letos pro ročníky 2008

V tomto týdnu proběhl další výběr nejtalentovanějších dětí do Regionální fotbalové akademie Jihomoravského kraje, která má své sídlo v Brně. Minulý rok byl z našeho pohledu úspěšný, neboť se do této akademie dostal i náš odchovanec Václav Uher, cestou přes FK Hodonín, kam od nás přestoupil.
Letos se do posledního před finálového výběru dostal jako jediný Ondřej Didov. Toto kolo výběru mu bohužel vystavilo pomyslnou stopku. I tak je to pro Ondru a celý oddíl velká odměna za práci, kterou všichni společně vykonali. Ondra je také pravidelným článkem výběru OFS Břeclav. Velké díky patří všem jeho dosavadním trenérům, ať už v Lanžhotě nebo také v FKM Podluží, kde krátce také působil. Bohužel šanci poprat se o místo v RFA JmK nedostali také ostatní kluci ročníku 2008, zejména Patrik Moravec, Zbyněk Petrla a Tomáš Bartoš, pro nás z nepochopitelných důvodů. Kluci jsou na stejné úrovni jako Ondra, ale politika OFS Břeclav, respektive nominačního trenéra GTM, pana Zlámala, byla proti.
Do závěrečného finálového kempu se dostalo 24 chlapců + 5 dívek z celého Jihomoravského kraje, a také celá kategorie r. 2008 Zbrojovky Brno. Tito všichni se budou ucházet o 25 míst daného ročníku.
Pro představu, co vlastně taková akademie pro nadějné fotbalisty znamená a jak funguje, v krátkosti představíme pár větami. Fotbalová asociace České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Nadační fondy FAČR společně podporují projekt, který je zaměřen na rozvoj fotbalově talentovaných hráčů v mládežnických kategoriích 14 a 15 let. Regionální fotbalové akademie Fotbalové asociace České republiky jsou určeny až pro 25 hráčů v tomto věku, a mohou pojmout maximálně 50 hráčů. Z hlediska základní školní docházky jsou určeny pro žáky 7., 8. a 9. tříd. Na začátku školního roku 2019/20 fungovaly RFA v Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Karviné (a paralelně v Ostravě), Olomouci, Pardubicích, Plzni a v Teplicích. Hlavním záměrem projektu, který vznikl v roce 2015, je centralizace talentů a vytvoření nadstandardních výchovně vzdělávacích podmínek pro pohybově nadané hráče s cílem optimalizovat sportovní, společenský a osobnostní rozvoj každého jedince. Dílčím cílem Regionálních fotbalových akademií je zvýšení konkurenceschopnosti na mezinárodní úrovni v mládežnických reprezentačních kategoriích a zvýšení procentuálního zastoupení hráčů z akademií v mládežnických reprezentacích. Odkaz a zdroj pro bližší představu o akademiích - https://akademie.fotbal.cz/
Do budoucna se tyto výběry mohou týkat dalších fotbalových nadějí, které jsme vychovali a posunuli do vyšších pater nebo stále vychováváme. Potenciál v podobě kluků a zázemí máme, a co nemáme, na tom neustále pracujeme. Teď vše záleží jen na nich.
Touto cestou bych ještě jednou poděkoval všem našim trenérům a trenérkám mládeže. Je to výsledek jejich skvělé práce a investovaného času, který mohou trávit jinak. Zároveň je to pro nás závazek, ostatní kluci chtějí dostat taky takovou šanci. Proto nesmíme zaspat, musíme se neustále vzdělávat, jít dopředu s novými trendy a zlepšovat i my své tréninkové jednotky svými vědomostmi.

 
Aktuální články
Lanžhot v poháru končí, favorizovanému Hodonínu podlehl 1:2

Lanžhot v poháru končí, favorizovanému Hodonínu podlehl 1:2Fotogalerii Martina Daneše najdete ZDE

 
Informace k permanentkám 2021/2022

Velmi si vážíme podpory našich fanoušků a jsme si vědomi, že zakoupené permanentní vstupenky z předchozích sezon mohly být ze známých...

 
Na domácí půdě, ale bez obrany. Lanžhot vyzve Hodonín hned dvakrát

V předkole Mol Cupu se fotbalisté Lanžhota utkají s Hodonínem, který se kvůli tornádem poničenému stadionu vzdal pořadatelství. Výhodu...

 
MOL Cup Lanžhot - Hodonín
 
Epidemiologická pravidla pro konání předkola MOL Cupu
 
Příprava Lanžhot B
 
Lanžhot těsně podlehl Líšni, na tornádem postižené rodiny se vybralo přes 75 000 Kč
 
Lanžhot vyzve druholigovou Líšeň. Vstupné jde na postižené tornádem
 
Hílek si zvyká na lavičku. Ale táhlo ho to ještě na hřiště
 
Středa 14.7. Lanžhot - Líšeň
 
Utkání
Muži A | Sobota 24.07.2021, 17:00
MOL Cup
1:2
Lanžhot - Hodonín
 
Muži A | Neděle 08.08.2021, 17:00
2. kolo
VS.
Lanžhot - Hodonín
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS