Takový zápas jsem ještě nezažil, říká Ravas z Lanžhota

Děkujeme za hlasy, Tomáš se stal hráčem kola v hlasování portálu www.fotbalunas.cz. GRATULUJEME!

Tomáš Ravas hodnotí výhru Lanžhota ve Velké Bíteši, ke které jim domácí pomohli dvěma vlastními brankami. Co čeká od šlágru kola ve Žďáře a jaké má úkoly jako nejmladší člen kádru? Dozvíte i to, co si myslí o spojení Lanžhota a MSFL.

Tomáši, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Ďakujem. Áno, určite mi to spoluhrači nenechajú len tak a niečo mňa to stáť bude.
Sledoval jsi hlasování? Kdo tě podpořil v tom, že jsi vyhrál?
Pravdu povediac hlasovanie som nesledoval. Čo mi spoluhráči rozprávali v kabině, tak oni hlasovali veľa. Oni mňa asi najviac podpořili začo im ďakujem.
O víkendu jste porazili Velkou Bíteš. Jak bys zápas popsal?
Zápas vo Velkej Bíteši bol veľmi ťažký už od začiatku, pretože celý zápas pršalo a terén nebol idealny a taktiež nám nevyhovovalo veľmi malé ihrisko aké vo Velkej Bíteši majú. Súper bol veľmi dobře pripravený a hrozil hlavně zo štandartných situácí, s ktorými sme mali velké problémy. Zápas sa nám podarilo otočiť aj keď sme prehrávali, začo sme boli veľmi šťastný.
Zažil jsi někdy zápasy, kdy tvému týmu k výhře pomohli dva vlastní góly?
Nie, taký zápas som ještě nezažil, ale aj také zápasy sú.
V dalším kole hostíte ve šlágru kola Žďár. Co od zápasu čekáš?
Áno, tak Žďár bude veľmi ťažký súper na úrovni Startu. Od zápasu čakám, že budeme dominantný na lopte a budeme diktovať tempo hry, ako sa o to snažíme vo všetkých zápasoch, ale vieme, že to nebude jednoduché a musíme počítať aj z kvalitami Žďáru, ktoré budú veľmi vysoké.
Patříš mezi nejmladší členy kádru. Máš nějaké speciální úkoly?
Jasné, musím sa starať o tých skušenějších ako nosením vody a ďalších takýtoch jednoduchých činností.
Co tě dovedlo ze slovenských soutěží na jih Moravy?
Bolo to hlavně to, jaký futbal sa v Lanžhote hrá a aj t,o že boli ochotný to so mnou risknúť a zaradiť mňa do A mužstva už v takto mladom věku, za čo im patrí vďaka.
Slušela by Lanžhotu MSFL? Co pro to budete muset udělat v příští sezóně?
Áno, bolo by pěkné z Lanžhotom postúpiť do MSFL a rozmýšlať nad tým začneme až počas letnej přípravy, ale najdôležitejšie bude nedostávať góly a vyhrávať všetky zápasy.
Jaký je tvůj oblíbený tým?
Môj oblubený tým je Real Madrid.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
S futbalom som začal v šiestich rokoch v Letniči a priviedol mňa k němu ujo, krsný a otec, ktorý tiež hrajú futbal.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Najradšej nastupujem v strede zálohy, ale teraz hrám hrotového útočníka, ktorého som hrával už skorej ako mladší.
Co říkáš na portál fotbalunas.cz?
Som rád, že niečo takéto funguje je to dobře.

VÝBĚR TOMÁŠE RAVASE:

Největší kliďas týmu: Peter Balážik
Největší srdcař týmu: Peter Mikúšek
Největší bavič týmu: Jakub Krč
Nejrychlejší hráč týmu: Peter Šenk
Hráč s nejtvrdší střelou v týmu: Peter Balážik
Děkuji za rozhovor. Ďakujem.

Zdroj: Martin Mužátko, fotbalunas.cz