Se Startem jsme body spíše ztratili, mrzí Balážika z Lanžhota

Peter se stal díky vašemu hlasování hráčem kola fotbalového portálu Fotbalunas.cz.
Gratulujeme a děkujeme za hlasy.

Peter Balážik považuje bod se Startem za ztrátu a mrzí ho, že jeho celek nedokázal tabulku ještě více zdramatizovat. Řeč došla i na povedené lanžhotské jaro.

Petře, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Ďakujem. Určite sa tomu nevyhnem, ale v tomto prípade prispejem do kasy veľmi rád.
O víkendu jste remizovali se Startem. Jak bys zápas popsal?
Myslím, že zápas nám vyšiel herne výborne, škoda len že sme nedokázali zobrať tri body a nezdramatizovali boj o čelo tabuľky ešte viacej. Vstup do zápasu sme mali výborný, držali sme loptu, rýchlo kombinovali a boli nebezpeční aj v zakončení, no namiesto vedúceho gólu sme inkasovali po trochu nešťastnom momente keď Start využil chybu v našej rozohrávke. Rýchlo sme však vyrovnali čo nám pomohlo. Obraz zápasu sa nezmenil ani potom, Start dobre bránil a hrozil najmä zo série štandardných situácií, ktoré sme myslím okrem jedného závaru dokázali dobre ubrániť. Pri našich príležitostiach Start podržal výborne chytajúci Chmiel.
Vsítil jsi vyrovnávací branku. Můžeš nám ji popsat?
Po presnej dlhej lopte od Petra Šenka medzi stopérov Startu, som si loptu prebral, zasekávačkou sa zbavil jedného hráča a uložil po zemi k tyči.
Jak moc vám chybělo ke třem bodům. Poslední půl hodiny jste hráli přesilovku..
Neboli sme od nich vôbec ďaleko, myslím že môžem povedať, že sme zrejme 2 body skôr stratili ako 1 získali. Šancí sme mali dostatok, v posledných zápasoch sme mali trochu problém z dôrazom pri zakončení. Tentokrát to však bolo aj z tohto pohľadu v poriadku, ale ako už som spomenul, hostí podržal svojim výkonom brankár. Je pravda, že pri presilovke sme sa mohli dostať aj do viacerých šancí, no chýbala nám trpezlivosť a boli sme nepresní pri centroch z krajov.
V příštím kole jede na půdu Velké Bíteše. Co od zápasu čekáš?
Vieme, že aj keď má Bíteš za sebou dva anglické týždne, čo by mohlo zohrať úlohu v tomto zápase, tak nás nečaká nič jednoduché. Bíteš je doma na menšom ihrisku veľmi nepríjemným súperom, čo potvrdzuje aj v tejto sezóne.
Na jaře šlapete na jedničku. Kam až sahají lanžhotské ambice?
Vyhrať každý nasledujúci zápas. Z dlhodobého hľadiska sme mali pred sezónou tie najvyššie ciele, no po nie príliš vydarenej prvej časti prišlo k výraznejším zmenám aj v mužstve. Pred jarnou časťou sme si stanovili náš interný cieľ, ktorý sa nám zatiaľ darí plniť za čo sme radi, no mohlo to byť pri troche šťastia aj lepšie.
Kde všude jsi před tím hrál?
Takmer celú mládež v Senici, pri mužoch som začínal jeden rok v Gabčíkove, následne na pol roka v Seredi. Potom som pôsobil vyše 5 rokov v OFK Dynamo Malženice.
Jaký je tvůj oblíbený tým?
Aktuálne TJ Sokol Lanžhot a vo veľkom futbale som fanúšik FC Chelsea.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Do lopty som kopal od mala, veď vtedy sme na výber vela nemali. S kamarátmi sme celé dni trávili u nás na dedine na ihrisku. K futbalu ma však priviedol otec, začínal som ako 4-5 ročný v Holíči.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Najlepšie sa cítim v strede zálohy. Na iných postoch v podstate ani nenastupujem.
Čím je pro tebe vlastně fotbal?
Pri tejto otázke sa ponúka odpoveď, že futbal je pre mňa všetko ... No je to hlavne odreagovanie pri každodených problémoch. Človek pri tom vypne a nemyslí na nič iné, a hlavne keď sa stretne dobrá partia hráčov, trénerov a ludí okolo fotbalu, tak je to hlavne radosť.
Co říkáš na portál fotbalunas.cz?
Fotbalunas.cz robí výbornú prácu, vždy si rád otovorím stránky a prečítam články o nižších súťažiach. Len tak ďalej.

VÝBĚR PETERA BALÁŽIKA:
Největší kliďas týmu: Jakub Krč
Největší srdcař týmu: Peter Mikúšek / Peter Šenk
Největší bavič týmu: Daniel Bogdalík
Nejrychlejší hráč týmu: Timotej Kollár
Hráč s nejtvrdší střelou v týmu: Tomáš Milota/Artur Pidruchnyi
Děkuji za rozhovor.

Zdroj: Martin Mužátko, fotbalunas.cz

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?