Sparta - Lanžhot 3 : 2

28.05.2018 | Josef Říha

Brno, Lanžhot – Po prvním poločase už se zdálo, že v lanžhotské kabině po zápase propuknou oslavy postupu. Jenže chyby ve druhém poločase způsobily obrat a nakonec vítězství domácí Sparty Brno 3:2. Korunovace krajského mistra se odkládá.

27. kolo | Neděle 27.05.2018, 16:30 | Sparta

Sparta Brno - Sokol Lanžhot

Branky: 3.+56.+68. Loprais - 7. Vrábel Mário, 32. Čambal Lukáš

Žluté karty: 74. Mičko - 82. Mikúšek

Rozhodčí: Kosička L. - Němeček S., Licek J.

Sparta Brno: Stehlík - Zavadil, Loup, Krejčí, Hodek, Žáček, Lhotský (85. Zeman), Loprais, Tofl (56. Pojsl), Mičko, Kvasnička

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Měřínský, Hílek, Tóth, Kleiber, Čambal, Bartal T. (35. Kacr), Šenk, Vrábel, Ciprys, Mikúšek

První varování přišlo už ve třetí minutě, kdy skóre otevřel domácí kanonýr Loprais. Na úvodní gól ale dokázali hosté zareagovat a ještě do půle skóre otočili díky brankám Vrábela a Čambala. „Bylo pozitivní, že jsme dokázali po rychlém gólu vyrovnat a ještě do přestávky se dokonce dostat do vedení. Mohli jsme i vedení navýšit a vypadalo to nadějně. Bohužel druhý poločas byl z naší strany špatný,“ poznamenal lanžhotský trenér Milan Valachovič.
Někteří hráči už se viděli možná na pozápasové oslavě a podle toho druhá půle vypadala. Lídra krajské tabulky dvakrát ztrestal opět střelec zápasu Petr Loprais a Lanžhot nakonec odjel z brna bez bodu. „Určitě jsme dopředu žádnou oslavu nechystali, protože to já nemám rád, dokud to není jisté. Jenže když v poločase vedete, tak je to pak pro vás samozřejmě zklamání, když to nevyjde. Je smutné, že se dopředu chystáme na Lopraise a on nám pak přesto nastřílí hattrick. Nebyly to ale žádné vypracované akce. Dělali jsme hrubky a porazili se vlastně sami. Při druhém gólu nesmyslně ztratil míč Hílek a to, co při třetím předvedl gólman Bartal, to se vidí snad jen ve finále Ligy mistrů,“ zavtipkoval si na aktuální téma Valachovič, který narážel na sobotní selhání brankáře Kariuse z Liverpoolu.
Úvahy o tom, že by se na selhání ve druhé půli podílela únava z náročného programu, který má Lanžhot vzhledem k postupu do finále Krajského poháru FAČR, však Valachovič zamítl. „Rychlostně jsme stíhali, o tom to nebylo. Když zahodíte takové obrovské šance, jako měli Vrábel nebo Kacr, tak to není o únavě,“ uvedl lanžhotský kouč, který je však přesto přesvědčen, že jeho svěřenci dotáhnou sezonu do vítězného konce. „Z pěti zápasů nám stačí získat tři body, takže by bylo hodně špatné, kdybychom to nezvládli. Nesmíme ale hrát tak lehkovážně jako ve druhém poločase na Spartě,“ dodal Milan Valachovič.
Další mečbol bude mít Sokol už ve středu, kdy hraje od půl šesté večer v Rousínově.

Zdroj: breclavsky.denik.cz

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Lanžhot - Ždírec n. D. 3 : 0

Lanžhot – Letošní zápasy Sokola Lanžhot se většinou odvíjí od toho, jestli se podaří proměnit šance ve vedoucí branku. Pokud ano, tak...

Program našich zápasů

Kdy a kde hrají naše mužstva.

Žďár n. S. - Lanžhot 1 : 0

Ve Žďáru jsme na body nedosáhli.

Program zápasů

Souboj divizních nováčků: Lanžhot převálcoval bystrckou Dostu

Tomáš Bartal hráčem kola!

Krajský turnaj přípravek - Lanžhot

Bzenec - Lanžhot 1 : 3