Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bystrc - Lanžhot 1 : 1

08.04.2018 | Josef Říha

Šlágr 20. kola jihomoravského krajského přeboru Bystrc - Lanžhot skončil 1:1. Stejným výsledkem se oba soupeři rozešli i v podzimním měření sil. Hosté vedli brankou Čambala, za domácí skóroval Matyska. V tabulce je Lanžhot dál první, Bystrc klesla na třetí příčku.

Diváci: 166

FC Dosta Bystrc: Herink - Janíček, Pelc, Svoboda, Lízal, Ovčačík, Makiš (81. Tulaydan), Krejčíř J., Chyla (61. Krejčíř M.), Axamit, Matyska

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Měřínský, Hílek, Bartoš, Bartal T., Kleiber (85. Kacr), Čambal, Šenk, Vrábel (78. Rehák), Ciprys, Mikúšek

Komentář

Byl to zápas dvou zcela odlišných poločasů. V prvním Lanžhot domácí jednoznačně přehrál. Dosta nastoupila s černými páskami na rukávech - se vzpomínkou na zemřelého Jaroslava Sommernitze - bez kapitána Urbana, s posilou z Tišnova Jakubem Krejčířem a také s patrným respektem k doposud suverénímu soupeři. Statistika prvních 35 minut jasně ukazuje, co se v tu dobu dělo na hřišti: rohy 0:5; střely na branku 0:7, střely mimo: 0:4. Lanžhot měl v této pasáži hru pevně pod kontrolou. Domácí se prakticky nedostali za polovinu hřiště, když už získali míč, hosté jej výborným presinkem získali zpět. Byli rychlí, nebezpeční.
Šance Šenka, Kleibera i Tomáše Bartala likvidoval gólman Herink, a když už míč vyrazil, hosté jej nedokázali usměrnit do branky. Až přišla 27. minutě, rohový kop Tomáše Bartala a úspěšná hlavička Lukáše Čambala. Patnáctá trefa lanžhotského snajpra znamenala vedení hostů 1:0.
Bystrc se osmělila až v závěru poločasu. Po standardce byl sám před Rudolfem Bartalem Svoboda, lanžhotský brankář kryl. A v poslední minutě měl velké štěstí, to lob Jakuba Krejčíře orazil břevno.
Druhá půle přinesla úplně jiný obraz. Domácí v poli srovnali hru a byli nebezpečnější. Za zvýšenou aktivitu také byli odměněni. V 57. minutě našel centr Ovčačíka hlavu Matysky a dnešní kapitán Dosty vyrovnal. Pak měla Bystrc dvě standardní sitauce těsně za šestnáctkou, jejich exekutoři ale vždy vysoko přestřelili. Lanžhot ve druhé půli dopředu takřka nic nevymyslel. A nakonec i málem prohrál. V 89. minutě našel Pelcův odkop za obranou hostů Svobodu, míč po jeho hlavičce už mířl k tyči... Jenomže Rudolf Bartal vytasil parádní zákrok a míč dokázal vyrazit těsně vedle.

Divizní derby: bez hodů, bez diváků, bez šancí i bez gólů

Kvůli aktuálním opatřením proti šíření koronaviru rozhodli břeclavští funkcionáři, že se očekávané fotbalové derby mezi MSK a...

Přímý přenos Břeclav - Lanžhot

Přímý přenos zápasu můžete sledovat po kliknutí na obrázek:

Sobotní derby BEZ DIVÁKŮ!!!

V návaznosti na včera vydaná nové pravidla FAČRu ohledně návštěvnosti fotbalových utkání, není schopen v tak krátkém časovém úseku...