20. kolo, neděle 08.04.2018, 15:30

FC Dosta BystrcSokol Lanžhot

Bystrc - Lanžhot 1 : 1

Šlágr 20. kola jihomoravského krajského přeboru Bystrc - Lanžhot skončil 1:1. Stejným výsledkem se oba soupeři rozešli i v podzimním měření sil. Hosté vedli brankou Čambala, za domácí skóroval Matyska. V tabulce je Lanžhot dál první, Bystrc klesla na třetí příčku.

FC Dosta Bystrc:

Herink - Janíček, Pelc, Svoboda, Lízal, Ovčačík, Makiš (81. Tulaydan), Krejčíř J., Chyla (61. Krejčíř M.), Axamit, Matyska

Bartal R. - Měřínský, Hílek, Bartoš, Bartal T., Kleiber (85. Kacr), Čambal, Šenk, Vrábel (78. Rehák), Ciprys, Mikúšek

Branky: 57. Matyska - 27.  Čambal Lukáš

Žluté karty: 47. Svoboda, 75. Matyska - 84. Kleiber

Rozhodčí: Šenkýř - Smekal, Urbánek

Stadion: FC Dosta Bystrc

Byl to zápas dvou zcela odlišných poločasů. V prvním Lanžhot domácí jednoznačně přehrál. Dosta nastoupila s černými páskami na rukávech - se vzpomínkou na zemřelého Jaroslava Sommernitze - bez kapitána Urbana, s posilou z Tišnova Jakubem Krejčířem a také s patrným respektem k doposud suverénímu soupeři. Statistika prvních 35 minut jasně ukazuje, co se v tu dobu dělo na hřišti: rohy 0:5; střely na branku 0:7, střely mimo: 0:4. Lanžhot měl v této pasáži hru pevně pod kontrolou. Domácí se prakticky nedostali za polovinu hřiště, když už získali míč, hosté jej výborným presinkem získali zpět. Byli rychlí, nebezpeční.
Šance Šenka, Kleibera i Tomáše Bartala likvidoval gólman Herink, a když už míč vyrazil, hosté jej nedokázali usměrnit do branky. Až přišla 27. minutě, rohový kop Tomáše Bartala a úspěšná hlavička Lukáše Čambala. Patnáctá trefa lanžhotského snajpra znamenala vedení hostů 1:0.
Bystrc se osmělila až v závěru poločasu. Po standardce byl sám před Rudolfem Bartalem Svoboda, lanžhotský brankář kryl. A v poslední minutě měl velké štěstí, to lob Jakuba Krejčíře orazil břevno.
Druhá půle přinesla úplně jiný obraz. Domácí v poli srovnali hru a byli nebezpečnější. Za zvýšenou aktivitu také byli odměněni. V 57. minutě našel centr Ovčačíka hlavu Matysky a dnešní kapitán Dosty vyrovnal. Pak měla Bystrc dvě standardní sitauce těsně za šestnáctkou, jejich exekutoři ale vždy vysoko přestřelili. Lanžhot ve druhé půli dopředu takřka nic nevymyslel. A nakonec i málem prohrál. V 89. minutě našel Pelcův odkop za obranou hostů Svobodu, míč po jeho hlavičce už mířl k tyči... Jenomže Rudolf Bartal vytasil parádní zákrok a míč dokázal vyrazit těsně vedle.
Zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

Zdroj: jihomoravskýfotbal.cz

záznam zápasu:

3 Měřínský Tomáš O 90 0 0 0
5 Hílek Jaroslav Z 90 0 0 0
6 Kacr Viktor U 6 0 0 0
7 Bartoš Jan Z 90 0 0 0
8 Bartal Tomáš Z 90 0 0 0
10 Kleiber Radim Z 84 0 1 0
11 Čambal Lukáš U 90 1 0 0
13 Šenk Peter O 90 0 0 0
14 Rehák Stanislav O 13 0 0 0
16 Vrábel Mário U 77 0 0 0
17 Ciprys Radoslav Z 90 0 0 0
19 Mikúšek Peter O 90 0 0 0

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?