Lanžhot - Bohunice 3 : 0

17.09.2017 | Josef Říha

Zdroj: Václav Petrů, breclavsky.denik.cz

Lanžhot slavil ve šlágru gólové hody. Vyhrál souboj o první místo

Lanžhot – Setrvalý déšť skrápěl Lanžhot, který prožíval slavnostní víkend. Přesto si na tradiční hodové utkání našlo v neděli dopoledne cestu přes 630 diváků, což je suverénně nejvyšší návštěva sezony v celém krajském přeboru. A kdo přišel, nelitoval. Fotbalisté Lanžhotu v přímém souboji o první místo přehráli dosavadního lídra tabulky Tatran Bohunice rozdílem třídy v poměru 3:0.Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/fotbal_region/lanzhot-slavil-ve-slagru-golove-hody-20170917.html

7. kolo | Neděle 17.09.2017, 10:15 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - Tatran Bohunice

Branky: 40. + 78. Kleiber Radim, 52. Tóth Mário

Žluté karty: 0 - 0

Rozhodčí:
Kučera J. - Lazar M., Šišma O

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Mikúšek, Velický, Rehák - Šenk, Bartal T. (86. Měřínský), Hílek, Tóth, Žáček (86. Svoboda) - Kleiber (85. Darmovzal), Čambal (70. Pospiš)

Tatran Bohunice: Dang - Píšek (79. Hanusek), Král, Musil (41. Hrazdíra) - Fiala - Hlavoň, Mach, Jukl (63. Burčík), Gremmel (63. Bachdasaryan), Táborský (85. Pavlík) - Ullman

Svěřenci trenéra Milana Valachoviče se vyhoupli do čela nejvyšší krajské soutěže. „Takto přesně jsem si představoval, že ten zápas zvládneme. Myslím si, že od první minuty jsme byli lepší. Byla otázka času, kdy šance proměníme. Je potřeba znovu ocenit defenzívu, soupeř se nedostal do žádné vážnější příležitosti, celkově ale pochvalu zaslouží celé mužstvo,“ uvedl spokojený Valachovič.
Domácí od začátku hry za vytrvalého deště přesvědčovali zaplněnou tribunu stadionu Na Šlajsi, že chtějí hody oslavit tříbodovým ziskem. Nejprve se lanžhotští hráči zastřehovali. Rehák i Velický poslali své projektily mimo bránu. Čambal ještě hlavičkoval mimo bránu a Mikúšek z dobrých třiceti metrů pálil nad břevno, poté to ale přišlo.
Erupci radosti na zaplněném Šlajsi spustil ve 40 minutě Kleiber, který dorazil do brány míč poté, co brankář Dang na kluzkém terénu nezkrotil ideálně balon a nabídl šanci na skórování domácímu hráči. „Všiml jsem si, že mají nejistého gólmana. Nabádal jsem kluky, ať střílí, protože ten terén byl dost kluzký, a to se vyplatilo,“ sdělil Valachovič.

Na úvod druhé půle se připomenuli hosté. Po skrumáží v šestnáctce pálil Mach, jeho projektil ale srazil jeden z bránících hráčů Lanžhota nad bránu. To však bylo ze strany hostí všechno. Zbytek druhého poločasu hrálo jen jedno mužstvo. V 52. minutě se po secvičené standardce prosadil přesnou hlavou k tyči Tóth, který skóroval už ve čtvrtém duelu v řadě.
Na bránu Bohunic se poté hnal jeden útok za druhým. Tóth v rychlém brejku nepřekonal tváří v tvář Danga, o několik chvil později zakončoval Velický po standardce těsně mimo tyč. V další příležitosti chybělo pár centimetrů ke skórování znovu Tóthovi.
Útočník Lanžhota se nakonec podílel na brance v roli nahrávače. V 78. minutě nacentroval míč od postranní čáry k Dangovi, jemuž balón podruhé v utkání vyklouzl a dorážející Kleiber neměl do odkryté brány těžkou práci. Ve zbytku duelu mohli fotbalisté Sokolu přidat čtvrtou branku, žádnou další ale příležitost nevyužili. Po zápase se dočkali aplausu od šesti stovek diváků. „Jsem rád, že lidi přišli. Snažíme se hrát atraktivní fotbal a věřím, že se sem budou diváci vracet,“ uzavřel lanžhotský trenér.

Foto Martina Daneše ze zápasu zobrazíte ZDE.
Foto Davida Kordy ze zápasu zobrazíte ZDE.

Záznam zápasu:

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Zápas s FC Svratka ZRUŠEN!

Zítřejší přípravný zápas byl ze strany soupeře bez náhrady zrušen!Náhradního soupeře se už na poslední chvíli sehnat nepodařilo.

Turnaj U11 - Lanžhot, 16.2.2019

Domácí turnaj U11 - 16.2.2019

Papučák 2019

Fotbalový oddíl Vás zve na tradiční PAPUČÁK.

Obměněný Lanžhot prověřil třetiligový Hodonín až po půli

Členská schůze fotbalového oddílu - ZMĚNA