22. kolo, neděle 15.05.2022, 16:30

Sokol LanžhotFC PBS Velká Bíteš

0:2 (0:0)

Bez nápadu, bez chuti a bez gólu. Lanžhot doma poprvé na jaře prohrál

Bezkrevným výkonem se prezentovali v nedělním zápase fotbalisté Lanžhota v divizním utkání proti Velké Bíteši a zaslouženě prohráli 0:2. S týmem z poloviny tabulky se přitom očekával mnohem lepší výkon a 250 diváků se těšilo na branky, k těm bylo ale tentokrát z domácí strany dost daleko. Množství absencí způsobených zraněními v týmu Jaroslava Hílka se na výkonu tentokrát velice podepsalo. V první půli ještě domácí držel brankář Trubač, hned po změně stran jej ale obrana nechala na holičkách a domácí vedli. Jistotu tří bodů zajistil Velké Bíteši další gól z 58. minuty. Zatímco domácí ve vedru prakticky nemohli střídat, hosté kádr obměnili a bez problémů si vítězství pohlídali a vezou si z jihu Moravy cenné tři body. Lanžhot zůstává v tabulce třetí, zaváhala i Zbrojovka B, na jejíž trávník v neděli dopoledne Lanžhot zajíždí.

Trubač - Mihál, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Šenk, Kollár (60. Morávek), Balážik P., Balážik R. - Kleiber, Burac

FC PBS Velká Bíteš:

Pelán (K) - Daněk, Loup Pav., Moučka, Merdita, Novotný (60. Traxl), Mrňa, Kamenský (78. Shlaban), Šperka, Dufek (65. Loup Pat.), Krula (60. Macek)

Branky: 47. Novotný, 58. Moučka

Žluté karty: 59. Balážik P., 89. Mihál Norbert - 29. Daněk, 41. Loup, 53. Moučka, 90. Shlaban, 92. Merdita

Rozhodčí: Hovorka Miroslav - Mach Karel, Budovič Pavel, DFA Hrůza Jiří

Střely na bránu: 4:9 (v poločase 3:4)

Rohy: 5:3

Diváci: 250

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Brankář Klimeš, obránce Lenhard, záložníci Krč, Bartal, Kosorin a útočník Sabler. To je výčet hráčů, s kterými lanžhotský trenér nemohl počítat do sestavy proti Velké Bíteši, většinou kvůli nejrůznějším zraněním. Ve velkém vedru se hrál vyrovnaný fotbal, většinou ale jen mezi šestnáctkami. Problémem bylo velké množství nepřesných přihrávek, vychýlená muška trápila i střelce, a brankáři moc práce v úvodní půlhodině neměli. Výjimkou byla v 5. minutě Mikúškova střela z malého vápna, která šla nad. Z domácích šancí stojí za zmínku ještě Buracova střela z úhlu, kterou nepřekvapil brankáře hostí. Hned z protiútoku zahrozila i Velká Bíteš. Hostující záložník se protáhl kolem dvou obránců Lanžhota a Trubač jeho ránu vytáhl nad břevno. Víc toho diváci obdivovat nemohli.

Hned po změně stran přišla pro Lanžhot první rána. Hostující hráč nacentroval z úhlu do vápna, kde balon hlavou přizvedl mimo dosah Trubače Novotný. V 58. minutě pak využili hosté nedůrazu v záloze domácích, hosté prošli až před Trubače, kde míč nechytatelně uklidil do sítě Moučka. Domácí už se nezmohli v horkém počasí na odpor, směrem dopředu kromě střely stopera Miloty z dálky nevymysleli za celý poločas zhola nic. Naopak Lanžhot mohl inkasovat i potřetí, již překonaného Trubače zastoupil na brankové čáře kapitán Mikúšek.

Nepovedený zápas teď musí domácí hodit velmi rychle za hlavu a připravit se na nedělní zápas o druhé místo s béčkem Zbrojovky.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): "Byl to z naší strany slabý výkon, asi nejhorší za tu dobu, co jsem u týmu. V podstatě za daných okolností jsem se možná ani já netrefil do sestavy. Nefungovalo nám prakticky nic. Ještě v prvním poločase jsme měli jakési šance, bylo to jakž takž vyrovnané, ale ve druhé půli už mužstvo působilo úplně odevzdaně. Zasloužená prohra, soupeř byl lepší."