Přípravné | Sobota 27.06.2020, 11:00 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - FC Strání

Branky: 16. Mikúšek, 23. Kosorin - 76. Hruboš

Sokol Lanžhot: Klimeš - Krejčíř, Mikúšek, Včelka, Svitok, Polách, Hílek, Simandl, Bartal, Kleiber, Kosorin, Střídali: Ciprys, Královič

FC Strání: Popelka A. - Čtvrtníček O, Gardian J, Čaňo O, Hruboš F, Horňák P, Silnica P, Holík R, Pavluš L, Lorenc M, Bruštík M. Střídali: Palík M, Spáčil J, Kolaja O.

Strání podlehlo Lanžhotu, po týdnu začne zase s tréninkem

Trefa Filipa Hruboše nestačila. Fotbalisté Strání v sobotním přípravném zápase nestačili na Lanžhot, přednímu týmu divize D venku podlehli 1:2. Celek z Podluží zajímavý duel rozhodl dvěma brankami v úvodních dvaceti minutách.

„Lanžhot mě velmi mile překvapil,“ přiznává kouč poražených Erik Sameš.
„Domácí mají v sestavě několik zkušených ex-ligových hráčů, jako jsou Hílek nebo Kosorin. Soupeř, který nebyl v plné síle, prokázal své kvality. Lanžhot byl po celý zápas lepší, měl více brankových příležitostí. Největší rozdíl byl v tom, že domácí hráči byli daleko přesnější a trpělivější v kombinaci,“ přidal hostující trenér.
Zato celek z Uherskohradišťska byl místy zbrklý a lehce ztrácel míče, které pak ve velkém vedru velmi složitě získával nazpět. „Stálo nás to spoustu sil,“ přiznává Sameš.
Jinak se ale oba divizní týmy snažily hrát útočně a po zemi. Strání nezvládlo na jihu Moravy začátek střetnutí a už v 19. minutě prohrávalo 0:2. Skóre otevřel po standardní situaci Mikúšek, druhý gól přidal Kosorin, který přesně zakončil rychlý protiútok.
Lanžhot měl v první půli i další slibné příležitosti, ale hosty podržel výborný gólman Popelka. Strání v úvodní části příliš nebezpečné nebylo, na branku soupeře za pětačtyřicet minut vyslalo pouze jednu nebezpečnou střelu. „V útočné fázi to bylo málo,“ ví Sameš.
Hosté se však po krátké přestávce zlepšili a začali taky zaměstnávat domácí obranu. Kontaktní branku vstřelil až čtvrthodiny před koncem Hruboš. Strání v závěru sahalo po vyrovnání, ale Sokol dvěma parádními zákroky podržel gólman, který zneškodnil dorážku Bruštíka po závaru i další velkou šanci hostů.
Na druhé straně Lanžhot několikrát mohl své vedení navýšit, ale v zakončení nebyl přesný. I proto se výsledek 2:1 už nezměnil. „Kondičně jsme vydrželi tak hodinu. Utkání jsme dohrávali silou vůle. Bylo vidět, že kluci jsou unavení z náročné přípravy. Zápas ale nezabalili. Naopak, snažili se hrát až do konce. Domácí ale byli nebezpečnější a zvítězili zaslouženě,“ uznal Sameš.
„Sice máme v sestavě taky pár starších hráčů. Ti ale nikdy nehráli tak vysoké soutěže jako někteří borci z Lanžhota. Za domácími jsme zaostávali i v osobních soubojích,“ dodal kouč Strání.

Zdroj: Libor Kopl, https://slovacky.denik.cz

Muži A | Sobota 04.07.2020, 11:00