Velká Bíteš - Lanžhot 1 : 1

Branky: 11. Novotný - 68. Bárta Vítězslav

Žluté karty: 56. Loup - 74. Krejčíř, 86. Bartoš

Rozhodčí: Žurovec David - Běhal Radek, Řezníček Tomáš

FC PBS Velká Bíteš: Pelán – Bartoš (36. Loup), Kuldan, Mrňa, Hošek – Sznapka (72. Merdita), Zúbek, Špánek, Mikeš, Knos (81. Rozum) – Novotný (66. Pořízek)

Sokol Lanžhot: Klimeš – Hílek, Bartoš, Kleiber (81. Lenhard), Dovhanyuk (87. Lapin), Bárta, Šenk, Dobšíček, Královič, Krejčíř, Mikúšek

Po dvou domácích porážkách 0:1 chtělo áčko proti silnému Lanžhotu zabrat a získat nějaký ten bod... To se podařilo.

S jasným cílem odčinit poslední neúspěchy vtrhli domácí fotbalisté do zápasu jako velká voda a favorizovaného soupeře z Lanžhota tím značně zaskočili.
Hned ve 3 min. měl stoprocentní šanci Knos, ale ani on, ani dorážející Mikeš míč do branky z tutové pozice neprotlačili. Přesto se Velká Bíteš dostala chvíli poté zaslouženě do vedení. Dlouhý míč z hloubi pole podcenili jak hostující obránci, tak brankář Klimeš a Novotný pohotově zakončil – 1:0.
Stejný hráč zanedlouho mohl přidat další branku, mířil ale nad.
Domácí nezměrnou bojovností umně narušovali akce hostujících hráčů již v zárodku, žádný míč pro ně nebyl ztracen a sebevědomě vystupující rival z jihu Moravy se vůbec nemohl dostat k zakončení. Za celý první poločas nemířila na brankáře Pelána žádná přímá střela.
Po změně stran i vlivem určitého úbytku sil nadšeně bojujících domácích Lanžhot postupně přebral taktovku hru, do šancí se ale stále nedostával. Fotbalisté Velké Bíteše se i nadále srdnatě bili o každý míč a veškeré pokusy hostí o skórování i s potřebnou dávkou štěstí dokázali likvidovat.
K vyrovnání tak Lanžhot nakonec přišel jako slepý k houslím. Po rohovém kopu v 68. min. nedokázal brankář Pelán ani nadvakrát odvrátit centrovaný míč, který se dostal k Bártovi a ten neměl problém skórovat do zcela do prázdné branky – 1:1. Do konce zbývalo více než dvacet minut a z reakcí hostujících fotbalistů bylo evidentní, že jim remíza rozhodně nestačí.
Domácí ale okamžitě zkonsolidovali své řady, a i nadále dokázali odolávat všem pokusům svého soupeře ze hry. Trvalou hrozbou tak zůstávaly především standardní situace, ale ani těch díky čisté hře hráčů Velké Bíteše hosté příliš neměli. S blížícím se koncem zápasu se navíc na kopačky hráčů Lanžhota (i na jejich lavičku) začala vkrádat čím dál větší nervozita a svoji frustraci si ventilovali (neprávem) na kompletní trojici rozhodčích. Ti ale Lanžhot o vítězství rozhodně neobrali!
Domácí tým si totiž za svůj výkon minimálně bod zasloužil a skutečně nechybělo mnoho, aby ve Velké Bíteši zůstaly všechny tři. Zajímavá šance Pařízka v nastavení zápasu se už ale brankou neskončila.

Zdroj: FC Velká Bíteš

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

V MOLCupu do Hodonína

Letošní MOL Cup byl rozlosován a nás v předkole čeká cesta na půdu největšího favorita naší soutěže - FK Hodonín.

Příprava na novou sezonu začíná 14.6.!

Po dlouhatánské pauze se dočkáme v Lanžhotě konečně fotbalového zápasu. Příští pondělí začíná příprava na nový fotbalový...

Jedenáct zásad pro sehrání přátelských zápasů

Jedenáct zásad pro sehrání přátelských utkání ve všech věkových kategoriích:

Novým předsedou VV FAČR se stal Petr Fousek

Hlad po gólech. Břeclavští fotbalisté nasázeli Valticím jedenáctku

Proběhl další výběr do RFA JmK – letos pro ročníky 2008

Hodonín musí na postup opět zapomenout. Je to frustrující, přiznává Švantner

Zase nedohráno. VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/21

ANKETA: Kde se hraje nejlépe? Někde je louka a jinde zase skvělá atmosféra

Trénování po dvojicích? Dobré akorát pro tenisty, říká kouč Šťourač

Muži A | Neděle 20.06.2021, 11:00