19. kolo, neděle 07.04.2019, 15:30

Admin 1 | | muži

Lanžhot - Velká Bíteš 4 : 0

Lanžhot složil úspěšný reparát

Lanžhot - Fotbalisté Sokola Lanžhot porazili v 19. kole divize D na domácím hřišti Velku Bíteš 4:0.

Klimeš - Mikúšek, Včelka, Dobšíček - Šenk, Bartal (73. Žáček), Krejčíř, Hílek, Simandl (81. Bartoš), Kleiber - Dovhanyuk (68. Lapin)

FC PBS Velká Bíteš:

Pelán - Bárta, Kuldan, Paprskář (78. Loup) - Novotný, Merdita, Whittingham, Mrňa, Sodomka (85. Těšík) - Marčaník, Pořízek

Branky: 4. Kleiber Radim, 23. Šenk Peter, 63. Dovhanyuk Pavel, 89. Lapin Stanislav

Žluté karty: 65. Merdita

Rozhodčí: Bebenek Petr - Kulička Radek, Kaloč Radim

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Foto Martina Daneše ze zápasu najdete ZDE

Takhle nějak to mělo vypadat už před týdnem proti Humpolci. Hráči Sokola měli opět podobnou převahu, jenže tentokrát byli v duelu s Velkou Bítěší zodpovědnější v obraně a především efektivnější při zakončení. „Sehráli jsme v podstatě dva dva stejné zápasy, jen s jiným výsledkem. V obou jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a měli podstatně víc šancí. Před týdnem jsme to výsledkově nezvládli, a tak jsme to v týdnu hodně probírali. V klíčových momentech zápasu proti Humpolci neměli kluci srovnané hlavy a byli trochu lehkovážní. Teď se z toho poučili a zvládli to o poznání lépe. Bylo znát, že k zápasu nastoupili více koncentrovaní,“ uvedl domácí trenér Milan Valachovič.
Lanžhotu hodně pomohl vydařený začátek utkání. Už ve 4. minutě se totiž trefil Kleiber a poměrně brzy přidal druhou branku Šenk. Po poločase pak přidali další přesné zásahy Dovhanyuk s Lapinem, takže se v duelu dvou sousedů v tabulce nakonec zrodila překvapivě jednoznačná výhra 4:0.
Maximalista Valachovič však přesto nebyl stoprocentně spokojen. „Zase jsme tam měli hodně vyložených šancí, které jsme neproměnili. Třeba Dovhanyuk trefil hlavou asi z metru břevno. Dokážeme soupeře přehrát, ale musíme být efektivnější při zakončení. To by nás v dalších zápasech mohlo mrzet,“ poznamenal kouč lanžhotských fotbalistů.
Ti drží v tabulce Divize D nadále šestou pozici, což je na nováčka soutěže výborný počin. V příštím kole se Sokol předtsvaí v sobotu od 15.30 hodin na hřišti aktuálně druhých Rosic.

Zdroj: Antonín Zabloudil, https://breclavsky.denik.cz

Záznam zápasu:

4 Dobšíček Jakub O 90 0 0 0
5 Hílek Jaroslav Z 90 0 0 0
6 Simandl Pavel Z 80 0 0 0
7 Bartoš Jan Z 10 0 0 0
9 Bartal Tomáš Z 72 0 0 0
10 Kleiber Radim Z 90 1 0 0
11 Dovhanyuk Pavel U 67 1 0 0
13 Šenk Peter O 90 1 0 0
14 Lapin Stanislav U 23 1 0 0
15 Včelka Nikolas O 90 0 0 0
17 Žáček Erik Z 18 0 0 0
18 Krejčíř Jakub O 90 0 0 0
19 Mikúšek Peter O 90 0 0 0

Kde a kdy hrají naše mužstva následující zápasy?