Josef Říha | | klub

Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 24/9/2020

FAČR dnes vydal nová pravidla pro amatérský fotbal (viz. níže).
Dle našeho názoru jsou tyto pravidla nad rámec rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví (rozhodnutí MZDR ZDE).
Obrázek ať si každý udělá sám.
O tom, jak se nová pravidla dotknou sobotního derby v Břeclavi a dalších následujících zápasů budeme co nejdříve informovat!

Vážení,

v návaznosti na včerejší rozhodnutí ministra zdravotnictví (č.j. MZDR 20588/2020-17/MIN/KAN) vám níže pro přehlednost zasílám aktualizovaná pravidla pro chování v rámci regionálního fotbalu, která jsou účinná od dnešního dne.

1. Utkání ve venkovních prostorech se smí zúčastnit max. 50 diváků.
2. Nad 50 diváků se smí utkání zúčastnit pouze v případě, že mají všichni pevně určené místo k sezení (max. 1000).
3. Pokud se utkání účastní nad 50 diváků, organizátor je povinen evidovat celkový počet míst k sezení.
4. Organizátor je vždy povinen zabezpečit rozestup mezi diváky nejméně 2m.
5. Místa se NESČÍTAJÍ – nelze mít 50 diváků na státní + další k sezení.
6. Důrazně se nedoporučuje instalovat přenosná místa k sezení navíc.
7. Do divácké kvóty se nezapočítávají osoby, které se podílejí na realizaci utkání a hráči, jsou-li nejméně 2m od diváků.
8. Osoby mimo areál se do divácké kvóty nezapočítávají.
9. Důrazně se doporučuje dodržovat přísná hygienická opatření při pohybu ve vnitřních prostorách.

Jan Pauly
generální sekretář FAČR