Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tip na dárek - Kniha 100 let fotbalu v Lanžhotě

27.11.2022 | Josef Říha

Nevíte čím potěšit na vánoce?
Co třeba knihou mapující historii fotbalu v Lanžhotě?

Knihu zakoupíte v Městské knihovně, nebo prodejně Průmyslové zboží Jaroslav Tuček, a to za cenu 390,--Kč.


„Na zeleném trávníku,
dvaadvacet maníků,
jedenáct je z nich,
chlapců lanžhotských,…“

Slova této klubové hymny doprovází lanžhotský fotbal už téměř 70 let. V knize zpracované při příležitosti 100. výročí založení fotbalového klubu se dočtete nejen to, kdo je autorem této hymny, ale také třeba to, že si okolnosti jejího vzniku dnes nepamatuje jednoduše proto, že ji považoval za nepodařenou. Ale dozvíte se také, jaká byla v počátcích výbava našeho veskrze amatérského klubu, že v Lanžhotě hrála například i věhlasná Sparta Praha, přátelské utkání tu pískal herec Vlasta Burian, místní hráči se mohli měřit i s pražskou Slávií nebo Slovanem Bratislava a ligoví soupeři tu byli během letních přestávek jako doma. Jak se na hřiště na Pastvisku vměstnalo 6 000 fanoušků? Že někteří fanoušci absolvovali i 180 km dlouhý výjezd na kole, jen aby viděli zápas Lanžhota? Nebo jste věděli, že na místě dnešního stadionu Na Šlajsi bylo jezero a v jeho okolí jen sklad stavebního materiálu? Že nejstarší lanžhotský fotbalista hrál aktivně fotbal i v 60 letech? A pamatujete, jak bránu na Šlajsi hájil i Petr Čech a po trávníku tu běhal Patrik Schick?
Pamětníci s knihou mohou zavzpomínat na skromné začátky kopané v obci. Dekádu po dekádě s námi můžete projít staletou historii, vzestupy lanžhotské kopané, její vrcholy, a jak to pak nejen ve sportovní historii bývá, nevyhnuly se klubu na amatérské bázi ani pády a sestupy. Nicméně stovky až tisíce lidí do fotbalu v Lanžhotě v průběhu posledních 100 let otiskli výsledky své práce, které i díky této publikaci nebudou ve vzpomínkách lanžhotské veřejnosti zapomenuty.

 
Aktuální články
Hodonín porazil Lanžhot. Třaskavé derby rozhodl Ukrajinec z litevské ligy

Přestože se nehrálo o body, fotbalové derby mezi Hodonínem a Lanžhotem nabídlo napínavou podívanou. Zatímco celek z Břeclavska se ani ve...

 
Pozvánka na Papučák!

Fotbalový oddíl vás srdečně zve na tradiční Papučák!

 
Deník.cz: Lanžhot vzdoroval ligové Skalici

Ostrý start mají za sebou fotbalisté divizního Lanžhota. V prvním utkání zimní přípravy změřili síly s účastníkem nejvyšší...

 
Lanžhot v prvním přípravném utkání podlehl prvoligové Skalici 0:3
 
PF 2023
 
Členská schůze fotbalového oddílu
 
Za odměnu na reprezentaci
 
denik.cz: Sigma Olomouc remizovala se Zlatými Moravci
 
Mladší žáci - Podzim
 
Reprezentace U15 uhrála s Rakouskem remízu 2:2
 
Utkání
Muži A | sobota 28.01.2023, 10:30
přípravné
2:0
Hodonín - Lanžhot
 
Muži A | sobota 04.02.2023, 10:00
přípravné
VS.
Lanžhot - Malacky
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot@seznam.cz RSS