Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kniha 100 let fotbalu v Lanžhotě

27.06.2022 | Josef Říha

Fotbalový oddíl vydal k stoletému výročí svého založení také knihu. Děkujeme moc všem, kteří nám přispěli k jejímu vydání, bez vaší pomoci by toto nebylo možné!
Je věnována všem naším bývalým, současným i budoucím hráčům, trenérům, funkcionářům, fanouškům, ale také třeba i našim soupeřům, prostě VŠEM.

Zakoupíte ji v Městské knihovně, prodejně Průmyslové zboží Jaroslav Tuček, nebo múžete objednat na klubovém e-mailu fotbal.lanzhot@seznam.cz. Cena knihy je 390,--Kč.

„Na zeleném trávníku,
dvaadvacet maníků,
jedenáct je z nich,
chlapců lanžhotských,…“

Slova této klubové hymny doprovází lanžhotský fotbal už téměř 70 let. V knize zpracované při příležitosti 100. výročí založení fotbalového klubu se dočtete nejen to, kdo je jejím autorem, ale také třeba to, že si okolnosti jejího vzniku dnes nepamatuje jednoduše proto, že ji považoval za nepodařenou. Ale dozvíte se také, jaká byla v počátcích výbava našeho veskrze amatérského klubu, že v Lanžhotě hrála například i věhlasná Sparta Praha, přátelské utkání tu pískal herec Vlasta Burian, místní hráči se mohli měřit i s pražskou Slávií nebo Slovanem Bratislava a ligoví soupeři tu byli během letních přestávek jako doma. Jak se na hřiště na Pastvisku vměstnalo 6 000 fanoušků? Že někteří fanoušci absolvovali i 180 km dlouhý výjezd na kole, jen aby viděli zápas Lanžhota? Nebo jste věděli, že na místě dnešního stadionu Na Šlajsi bylo jezero a v jeho okolí jen sklad stavebního materiálu? Že nejstarší lanžhotský fotbalista hrál aktivně fotbal i v 60 letech? A pamatujete, jak bránu na Šlajsi hájil i Petr Čech a po trávníku tu běhal Patrik Schick?
Pamětníci s knihou mohou zavzpomínat na skromné začátky kopané v obci. Dekádu po dekádě s námi můžete projít staletou historii, vzestupy lanžhotské kopané, její vrcholy, a jak to pak nejen ve sportovní historii bývá, nevyhnuly se klubu na amatérské bázi ani pády a sestupy. Nicméně stovky až tisíce lidí do fotbalu v Lanžhotě v průběhu posledních 100 let otiskli výsledky své práce, které i díky této publikaci nebudou ve vzpomínkách lanžhotské veřejnosti zapomenuty.

 
Aktuální články
Pozvánka na fotbal

V druhém kole Moravskoslezské divize nás čeká okresní derby.Všichni jsou srdečně zváni!

 
denik.cz: Snová premiéra v divizi, Bohunice gólem v závěru sestřelily favorita z Lanžhota

Divizní premiéra fotbalistů Bohunic vyšla nad očekávání. Tým Lanžhota, který se v loňském ročníku umístil na třetí příčce...

 
denik.cz: Napínavá divize: Ambice mají na Lesné, mezi favority patří i další Jihomoravané

Sobotním dopoledním soubojem mezi MSK Břeclav a Havlíčkovým Brodem odstartuje nový ročník fotbalové divize D, kde se představí pět...

 
Nový ročník divize začíná
 
denik.cz: Lanžhot v Mol Cupu podlehl Hodonínu. Derby sledovalo 850 diváků
 
Lanžhot v MOL Cupu po prohře 0:3 končí. Favorizovaný Hodonín rozhodl ve druhé půli
 
MOL Cupem startují soutěže 2022/23
 
Permanentky 2022/23
 
Lanžhot držel s ligovou Skalicí krok téměř 80 minut. Nakonec v generálce prohrál 1:4
 
Další domácí příprava. Lanžhot remizoval s Kuřimí 0:0
 
Utkání
Muži A | Neděle 07.08.2022, 17:00
1. kolo
1:0
Bohunice - Lanžhot
 
Muži A | Neděle 14.08.2022, 17:00
2. kolo
VS.
Lanžhot - Břeclav
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS