Boris Didov | | mládež

Starší přípravka

Tentokrát se loučí ročník 2013

Další sezóna je za námi, někdo ji zakončil soustředěním v Němčičkách, někdo ještě trénoval s trenérem Petrem na Pastvisku. Letos byla poslední pro ročníky 2013, kteří s námi odehráli v podstatě jen podzimní část. Jarní část už kluci byli k dispozici kategorii mladších žáků, kde se vůbec neztratili a stali se pevnou součástí základní sestavy, neboť je dětí v této kategorii málo. Snad jim to bude ku prospěchu v následující sezóně, ve vyšší soutěži. Klukům moc přejeme, ať se daří minimálně stejně tak, jako doposud. Jedná se o: Bačová Laura, Bartoš Vít, Ciprys Martin, Didov Matěj, Hallang Tibor, Straka Vojtěch, Uher Lukáš, Uher Michal, Nguyen Kuba. Je to opravdu silný ročník, který na podzim poznal jen jednu porážku a předváděli spolu s ostatními krásný fotbal.
Soutěžní jarní část už jsme odehráli převážně s ročníky 2014 a 2015, kteří k nám přišli z mladší přípravky. Protože bylo v této kategorii stále hodně dětí, přihlásili jsme v průběhu jara také pro ročník 2015 turnaje OFS Břeclav – Žijeme hrou. Museli jsme zareagovat na velký počet hráčů, který nás těší, ale není možné, aby měli malé herní vytížení. S tím tak trochu souvisí i následující sezóna, kdy bychom chtěli přihlásit krajskou soutěž přípravky, kde budou hrát ty nejlepší kluci. Ostatní budou hrát okresní soutěž. Samozřejmě se může stát, že někteří budou hrát někdy obě soutěže. To už ale trochu předbíhám. Zpět k jarní soutěži, na jejichž výsledcích se odrazilo složení mladší skladby hráčů. I když jsme častěji prohrávali, důležité je neustále klukům vštěpovat, ať neustávají v prosazování se jeden na jednoho, (herní odvahu jednotlivce) střelbu, zisk míče po ztrátě, hra s brankářem, atd. V podstatě to, co je v poslední době tolik omílané téma, v souvislosti s evropským šampionátem. Zkrátka chceme vychovat silné jedince, kteří se nebojí chyb. Troufnu si říct, že právě díky tomu, se kluci ročníku 2013 nebojí hrát se staršími soupeři a prosazují se. Právě takový kluci nám rostou i v ročníku 2014 a níž, což chceme právě využít k získání těžších utkání s lepšími soupeři. Pro ročníky 2015 to byl velký skok, ale kluci se s tím velmi dobře popasovali a postupně se s tím vyrovnali. Chce to jen pravidelně trénovat, jedině tím se kluci dál posunou. Pro kluky bylo vše nové a vyzkoušeli si i pozici brankáře nejen na každém tréninku, ale i v zápasech. Ne každý si ovšem do branky v zápasech troufne, ale na tréninku si to všichni užívají. To je taky jedna z důležitých zásad u této kategorie, a to nespecifikovat posty a učit děti hrát všude, stát se tak nečitelným a kreativním hráčem.
Moc mě osobně těší, jak jsou kluci provázaní v rámci kategorií, podporuji se navzájem, ať už šlo třeba o fandění v utkání žáků nebo dorostu. Stejně tak tomu bylo i v rámci soustředění, kde kluci hráli spolu fotbal i ping pong bez omezení věku. Taky je moc krásné vidět, jak kluci žijí pro klub a všichni zpívají fotbalovou hymnu. Za mě je to strašně důležité. Stejně tak je důležité, a musím za to ještě jednou poděkovat, že se můžeme opřít o rodiče nejen při odvozu na utkání, ale i při využití na tréninku nebo na zápase. Dalším kladem tohoto týmu byla skvělá parta, prožívání všech utkání a jejich oslavy po vítězství. To byla paráda, jak kluci dávají na jevo své emoce. Byl to opět rok, který měl svá specifika.
Děkujeme za další krásnou sezónu, všem za podporu a užijte si zasloužený odpočinek a prázdniny. Na konci prázdnin máme kemp a od té doby už budeme pomalu zase trénovat.

Program našich zápasů

Všechny zápasy našich mužstev se tentokrát odehrají v jeden den, sobotu 19.10.

Souhrn našich víkendových výsledků

Jaké výsledky dosáhla naše mužstva?

Se Ždírcem za tři body, dvakrát se trefil Balážik

Fotbalisté Lanžhota zvládli další domácí utkání. Na mokrém terénu hostili souseda v tabulce ze Ždírce nad Doubravou. Pevný základ pro...