Strýček – Prachař V. (85‘ Sladký), Vejvančický, Krška, Vajbar – Juřena, Prachař K., Tesařík, Ruber (81‘ č. 12) – Kalouda, Ráztočný

Kovář – Žaloudek, Suchánek, Hakala (68‘ Venglovič), Uher – Straka, Trnovec, Herman, Bartoš (89‘ Škrobáček) – Hesek, Rehák (87‘ Hrnčíř); náhr. Osička

branky: 76‘ Ráztočný2‘ Bartoš Miroslav, 83‘ Hesek Boris
ŽK
: 0 – 57‘ Ruber, 62‘ Juřena

Začátek utkání byl pro hosty pohádkový, hned na konci úvodní minuty získal míč Žaloudek, posunul ho na Bartoše, který neváhal a zpoza šestnáctky vystřelil a překvapil tím jak domácího gólmana Strýčka, tak všechny přítomné – 0:1. Po další minutě mohlo být pro domácí ještě hůře, to když Trnovec potáhl míč po pravé straně a našel ve vápně osamoceného Heska, který však míč před prázdnou bránou nezasáhl ideálně a ten skončil těsně nad břevnem. V 6 min. pak Hesek napřáhl ke střele která skončila znovu nad. Ve 23 min. se otřepali i domácí a po rohu mířil Prachař hlavou do náručí Kováře. Domácí postupně vyrovnávali hru, ale hrozili jen střelami ze střední vzdálenosti, které končili v náručí gólmana Kováře, nebo daleko mimo brankovou konstrukci. Ve 25 min. mohli hosté opět zvýšit, když po zaváhání stopera Kršky se řítil sám do vápna Hesek, jeho střela však jen těsně minula bránu. Po půlhodině hry zahrávali domácí trestný kop ze strany a střílený centr Prachaře skončil na spojnici Kovářovi brány. Poslední střelou první půle byl pokus Bartoše, ten však Strýček zneškodnil a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.
Začátek druhé půlky opět patřil Lanžhotu, v 52 min. Hesek z dobré pozice přestřelil. V 70 min. měli hosté namále, když Rakvice nedokázali využít zaváhání hostů a závar před Kovářem nepřetavili v gól ani roh. Hned vzápětí potáhl Bartoš míč po levé straně, předložil ho ideálně střídajícímu Venglovičovi, který však minul. V 76 min. se domácí dočkali, když Herman na hranici vápna zbytečně fauloval a nařízenou penaltu Ráztočný bezpečně proměnil – 1:1. Ke cti hostů slouží že to za tohoto stavu nezabalili, ale naopak se snažili vítězství strhnout na svou stranu. Tak přišla 83 min. a dobře hrající Bartoš znovu potáhl míč, dal pod sebe Venglovičovi, který i s pomocí Heska strhl skóre zápasu na stranu Lanžhota. Domácí se v závěrečných minutách už smířili s výsledkem a tak bojující Lanžhot odváží z Rakvic všechny body.

Dalibor Jančálek, asistent trenéra

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...