Lanžhot proti Bořeticím využil beze zbytku celozápasobou přesilovku

Nešpor - Straka, Trčka, Matuškovič, Uher (1' Hrnčíř, 79' Král) - Zata (79' Venglovič), Hílek, Rehák, Bartoš - Boya, Darmovzal

Sokol Bořetice:

Benda - Dufek, Horecký, Konečný, Šťavík - Lorenc, Stávek, Kachyňa, Filo - Michna

branky: 10', 33', 45', 54' + 71' Darmovzal Petr, 47' + 89' Boya David, 25' Bartoš Miroslav, 78' Zata Bi Benny
ž.k.: 74' Darmovzal - 52' Šťavík, 58' Stávek
rozhodčí: Novák - Skoupý, Pláteník

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Lanžhot /FOTOGALERIE/ – Devět branek, z toho pět z kopačky lanžhotského snipera Petra Darmovzala bylo k vidění v neděli odpoledne v Lanžhotě Na Šlajsi. Všechny ale padly do sítě Bořetic, které to domácím ulehčily tím, že přijely pouze v deseti hráčích a celý zápas se bránily náporu domácích hráčů. Ukazatel skóre se zastavil na cifrách 9:0. Bořetice tak utrpěly nejtěžší porážku v letošním ročníku I.A třídy, prohrály pošesté v řadě.

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) deklasovali soupeře z Bořetic devíti brankami. Autor: DENÍK/Martin Daneš

„Chyběli nám dva vykartovaní hráči, ale o tom, že bych sám nastoupil, jsem neuvažoval. Je ale fakt, že s touto soupiskou se moc hrát nedá, ale nechtěli jsme zbytečně zdržovat a zakopávat balony. Chtěli jsme si zahrát fotbal na kvalitním hřišti, ať už dostaneme pět nebo patnáct branek. Pokud jsme sahali po nějakém rekordu, asi jsme na něj dosáhli," narážel na pořádný debakl bořetický trenér Michal Škrabko.

Od prvních minut bylo jasné, že to bude zápas na jednu bránu. Obavy přítomných diváků, kteří si spočítali, že na trávníku je pouze deset hráčů v černém a na střídačce sedí opuštění trenéři Kmínek se Škrabkem, se nenaplnily. Domácí se ani v nejmenším nepřizpůsobili oslabenému soupeři a od prvních minut se na Bendu valil jeden útok za druhým.

„Bylo to jen o tom, kolik padne branek. Rozhodně jsem nechtěl soupeře nijak šetřit, řekl jsem klukům, ať si zahrají fotbal od první do poslední minuty a dají soupeři branek, co se do něj vejde. Je to v této soutěži ostuda takto přijet k utkání, tak jsme chtěli, aby si uvědomili, že se takto hrát nedá. Mrzí mě, jak to v Bořeticích dopadlo. O to víc, že jsem v Bořeticích dříve trénoval," připomněl lanžhotský trenér Petr Maléř.

Ačkoliv hosté většinou jen bránili v devíti lidech, musel bořetický gólman tahat míč ze sítě už v 9. minutě. To nastartoval k sólu přes půlku hřiště lanžhotský sniper Petr Darmovzal, bez problémů předběhl svého strážce a sám před gólmanem nezaváhal. Mířil na vzdálenější tyč.

Na druhou branku čekali diváci další čtvrthodinu. To propadl míč skrz klubko hráčů ve vápně až k domácímu kapitánu Bartošovi, a ten, ač překvapený, dokázal z voleje napálil míč přesně do sítě.

Bořetice na pohyb směrem dopředu rezignovaly, gólman Nešpor nemusel v první půli ani jednou zasáhnout a v bráně pouze mrzl. To na druhé straně byl při chuti Darmovzal, kterému po půlhodině hry nabídl krásnou českou uličku mezi tři obránce hráč z Pobřeží Slonoviny Zata a bylo to 3:0. Ještě do poločasu pak lanžhotský sniper naběhl do rozhozené obrany Celticu a oslavil hattrick.

Hosté mohli těžko udělat v poločase nějakou změnu, a tak si museli vytrpět zápas hrůzy až do konce. Domácí totiž chuť střílet branky nepřešla. Hned po rozehrání druhé půle se Lanžhot dostal k rohu a Bartoš posadil míč přesně na hlavu Boyi. Za dalších deset minut pak přidal technickou střelou pod břevno svůj čtvrtý gól v utkání Darmovzal.

V 56. minutě pak přišla jediná světlá chvíle hostů. To když gólman Celticu Benda musel ve vápně faulovat Zatu a jen díky shovívavosti sudího, který nechtěl hosty více trápit, neviděl červenou kartu. Darmovzal přenechal míč na penaltovém puntíku faulovanému Zatovi, tomu ale Benda penaltu vyrazil.

Nebylo to ale nic platné, likvidace bořetického týmu pokračovala, jak desítce statečných ubývaly síly. Po hodině hry se Darmovzal trefil do sítě Celticu popáté, tentokrát po zemi z levé strany. „Darmovzal je gólový hráč, je tam, kde má být. Góly dává, a tak mu můžeme odpustit občas i to, že tolik nenapadá," poznamenal směrem k pětigólovému střelci Maléř.

V 77. minutě se ve vápně Celticu odrážel míč tak dlouho, až se dostal na zadní tyči k volnému Zatovi, který mohl také oslavit branku a pak za potlesku vystřídat. Sto padesát zmrzlých diváků se i nadále bavilo fotbalem a nelitovalo, že Na Šlajsu zavítali. Požadovanou „desítku" jim sice jejich oblíbenci nedopřáli, ale ještě devátou branku přece jen viděli. I přes veškeré brankářské umění Bendy, který chytil ještě minimálně další čtyři tutovky, se v závěru zápasu prosadil podruhé Boya.

Pětibrankové Darmovzalovo představení bral hlavní aktér s nadhledem. „Kdy jsem dal naposledy pět branek, to si nepamatuju. Určitě někdy v dorostu, v krajské soutěži se mi to určitě nepodařilo. Kolik mě to bude stát, to mi ještě nespočítali, bude to drahé. Ale za rozhovor do novin to bude určitě za dvě stovky," tvrdil se smíchem dvaatřicetiletý hráč, který už letos nastřílel 24 branek.

Svých pět tref bral s rezervou. „Soupeř přijel oslabený, docela nám to usnadnil. A že jsem měl šancí na ještě víc branek, to je sice fakt, ale už nejsem nejmladší. Kdybych proměňoval všechny šance, nehraju tady jen první A třídu," dodal šťastný Darmovzal.

I.A třída: Sokol Lanžhot – Sokol Bořetice 9:0 (4:0)

Branky: 9., 32., 44., 53. a 60. Darmovzal, 25. Bartoš, 46. a 88. Boya, 77. Zata.

ŽK: Darmovzal – Šťavík, Stávek.

Střely na bránu: 23:1 (v poločase 9:0).

Rohy: 6:0 (2:0).

Diváků: 150.

Rozhodčí: Novák – Skoupý, Pláteník.

Lanžhot: Nešpor – Uher (1. Hrnčíř, 77. Král), Hílek, Matůškovič, Rehák – Straka, Trčka, Bartoš (K), Zata (77. Venglovič) – Boya, Darmovzal.

Bořetice: Benda – Filo, Horecký, Šťavík, Stávek, Konečný, Lorenc, Kachyňa, Dufek, Michna (K).

16 Venglovič Jiří U 12 0 0 0

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...