Kovář – Žaloudek, Suchánek, Hakala, Uher – Straka, Trnovec, Herman, Venglovič (82‘ Hrnčíř) – Hesek (89‘ Škrobáček), Darmovzal (58‘ Bartoš); náhr. Osička

Otáhal – Dufek (82‘ Jambor), Filo, Petrásek M., Cichra – Klíč (46‘ Kožíšek), Petrásek D., Lorenc, Bystřický (46‘ Michna), Šťavík – Drápal

branka: 38‘ Darmovzal Petr (pk)
ŽK
: 21‘ Trnovec, 75‘ Hesek – 20‘ Šťavík, 40‘ Bystřický

Domácí měli hned v úvodu první šanci, když se ve 2min. po centru Heska dostal k míči Venglovič, ale jeho slabá střela skončila v rukou gólmana Otáhala. Pak se na hřišti více bojovalo ve středu hřiště než před některou z branek, až přišla 20 min., kdy byl na hranici vápna sražen Darmovzal. K míči se postavil Hesek, jeho střela skončila jen na zdi hostujících hráčů. Ve 26 min. se opět Hesek opřel do míče, střela však míjí bránu. Když už se pomalu blížil poločas, důrazně se probíjel do vápna Darmovzal, byl však sražen a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám postižený a otevřel skóre zápasu – 1:0. Po tomto gólu měli domácí ještě jednu příležitost když Žaloudek utekl po straně, na jeho centr však Darmovzal ani Hesek jen těsně nedosáhli.
Druhou půli začali šancí hosté z Bořetic, ale centr hostů nikdo netrefil. Na druhé straně velká šance domácích, když se centr Heska dostal k zcela volnému Strakovi, který z jasné pozice trefil mimo. V 55 min. hosté zahrozili střelou Kožíška, ale Kovář byl pozorný. V 72 min. se ke střele odhodlal Žaloudek, míč však jen těsně minul branku Otáhala. V 76 min. se ve vápně ocitl dobře hrající Hesek, ale mířil pouze do tyče. O dvě minuty později pálil znovu Hesek, ale Otáhal jeho pokus zneškodnil. Deset minut před konce museli hosté z Bořetic otevřít hru, ve snaze o vyrovnání vytvořili tlak v šestnáctce domácích, který nakonec vyřešil zákrokem Kovář. V téže minutě mohli domácí potvrdit vedení, když centr Straky Hesek minul na malém vápně. Závěr zápasu si už domácí pohlídali a připsali si tak první vítězství.

Dalibor Jančálek, asistent trenéra

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...