Nešpor Z. – Žaloudek, Stráník, Polášek (56. Hrnčíř D.), Uher P. – Straka (70' Janulík), Bartoš (K), Hakala (39' Nešpor J.), Trčka – Nevídal (61' Kůřil), Matuškovič

Chromek – Nesvadba, Vašek, Měřínský (K), Jilka – Havlík, Kolman, Sýkora, Kerel (72' Sladký) – Šabata, Záblacký (89' Burac)

branky: 79' Kůřil – 5' Šabata, 38' Havlík, 53' Šabata
rozhodčí: Válek – Musil, Vajdík

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Velkým Pavlovicím se letos venku daří. Vyrabovaly i Lanžhot

Fotbalisté Velkých Pavlovic (v červeném) porazili v derby Lanžhot na jeho vlastním trávníku 3:1. Autor: DENÍK/Martin Daneš

2.6.2014 15:32

Lanžhot – V pohledném utkání se utkaly dva celky z horní poloviny tabulky I.A třídy. Přestože šance byly k vidění na obou stranách, branky dávala hlavně rozjetá jarní mašina s názvem Slavoj Velké Pavlovice. Už v první půli si svěřenci Stanislava Hříby vytvořili Na Šlajsi dvoubrankový náskok, který po změně stran ještě pojistili. Lanžhot se dočkal snížení na konečných 1:3 až deset minut před koncem.

FOTOGALERIE
Fotbalisté Velkých Pavlovic (v červeném) v duelu proti Lanžhotu (v bílém). Ilustrační foto.Fotbalisté Velkých Pavlovic (v červeném) porazili v derby Lanžhot na jeho vlastním trávníku 3:1. Fotbalisté Velkých Pavlovic (v červeném) porazili v derby Lanžhot na jeho vlastním trávníku 3:1. Fotbalisté Velkých Pavlovic (v červeném) porazili v derby Lanžhot na jeho vlastním trávníku 3:1.
Dalších 9 fotografií

Úvod utkání patřil Lanžhotu, který ale své šance nedal. Už v 5.minutě pak podcenili domácí průnik hostujícího snipera Jakuba Šabatu, který prošel mezi dvěma hráči a obstřelil i gólmana Lanžhota.

Důležitou uklidňující druhou branku Slavoje dal po rohovém kopu David Havlík, který zůstal ve vápně zcela nekrytý a zakončovat tak mohl zcela v klidu. Do poločasu zaujalo už jen vynucené střídání zraněného Hakaly a v poslední minutě první půle i gól Lanžhota, který pro ofsajd a velkou nevoli domácích neplatil. Tuto branku dával Michal Polášek, když otřel balon o paty spoluhráče, a překvapil změnou směru i gólmana Chromka.

Sokol Lanžhot – Slavoj Velké Pavlovice 1:3 (0:2)
Branky: 79. Kůřil – 5. Šabata, 38. Havlík, 53. Šabata. Rozhodčí: Válek – Musil, Vajdík. Diváků: 220. Sestavy - Lanžhot: Nešpor Z. – Žaloudek, Stráník, Polášek (56. Hrnčíř D.), Uher P. – Straka (70. Janulík), Bartoš (K), Hakala (39. Nešpor J.), Trčka – Nevídal (61. Kůřil), Matůškovič. Velké Pavlovice: Chromek – Nesvadba, Vašek, Měřínský (K), Jilka – Havlík, Kolman, Sýkora, Kerel (72. Sladký) – Šabata, Záblacký (89. Burac)

Také na začátku druhé půle už domácí zvedali ruce nad hlavu, ale bomba Nevídala ze 47. minuty orazítkovala jen Chromkovy brány. A pořádně to mrzelo. Dalších zmatků v domácí obraně využil odvážným průnikem kapitán Slavoje Měřínský a jeho střelu dorazil za Nešpora opět Šabata.

Velkopavlovičtí se s tříbrankovým náskokem spokojili a směrem dopředu už to zkoušeli jen na brejky. V 59. hodině například zahrávali přímý kop z hranice šestnáctky a Miroslav Záblacký nastřelil tyč domácí svatyně.

Deset minut před koncem utkání se dočkali branky i Lanžhotští. Střídající útočník Zdeněk Kůřil se postavil k zahrávání přímého kopu a z dvaceti metrů obstřelil zeď i brankáře hostí. Na dostřel se mohli dostat v 85. minutě, ale dalšího střídajícího útočníka Tomáše Janulíka vychytal hostující Chromek.

15 Trčka Jan O 90 0 0 0

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...