Osička – Žaloudek, Suchánek (70' Venglovič), Hakala, Uher – Straka, Rehák, Trnovec, Bartoš – Kuřil (80' Tomek), Matuškovič

Slavoj Rohatec:

Mačuda – Kmínek, Netík (78' Ščevík), Varmuža, Petrák – Korbel, Vrba, Vanda, Tomšej, Kolařík – Frolec

branky: 64' Kuřil – 17' Vrba, 84' Korbel
ŽK:
22' Kuřil – 69' Tomšej
rozhodčí: Mach - Denev, Válek (Stejskal)

Ohlasy

Ohlasy - Slavoj Rohatec:
Fotbalisté Rohatce zvládli důležitý souboj s Lanžhotem a po výhře 2:1 i nadále zůstávají ve hře o postup do krajského přeboru. Výhru Slavoje, kterému z různých důvodu scházelo pět stabilních hráčů, zařídili Lukáš Vrba s Ladislavem Korbelem. Za domácí vyrovnával Zdeněk Kuřil.
Celek z Hodonínska přijel do Lanžhota s defenzivní taktikou. Hosté nastoupili s jedním útočníkem Frolcem, kterého podporovala pětice záložníků.
Domácím zápas asi nesedl, protože jsem od soupeře čekal větší tlak. Lanžhot svazovala nervozita, kdežto my jsme se stáhli a čekali na příležitost,“ uvedl rohatecký trenér Marek Antoš.
Tato taktika hostům náramně vyšla, když se v 17. minutě prosadil Lukáš Vrba. Lanžhot se snažil útočit, ale přes zahuštěný střed hřiště se nedokázal pořádně prosadit. „Domácí se v prvním poločase dostali do jediné šance, ale Kuřil zblízka míč překopl,“ pravil Antoš.
Domácí po změně stran vystupňovali tlak a v 64. minutě zásluhou aktivního Kuřila vyrovnali. Sokolu branka pomohla. Hráči Lanžhota ožili a snažili se výsledek otočit. Naproti tomu Slavoj pozorně bránil a čím dál častěji vyrážel do rychlých protiútoků. Hostům se ale brejky nedařilo dotáhnout do konce, až v v 85. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Korbel, který parádní ranou k tyči poslal hosty do vedení.
Lanžhot už neměl sílu ani čas výsledek zvrátit. „Zatímco před týdnem jsem hráče za přístup kritizoval, teď je musím pochválit. Kluci zápas odmakali, nevypustili jediný souboj. Jezdili jsme tam po zadku. Za bojovnost jsme si tři body zasloužili,“ uvedl Antoš, který na Podluží postrádal několik opor. Rohatci scházeli Páleník, Mikéska, Schenel, Dohnálek a Bidmon. „Kluci, kteří nastoupili, chytili svoji šanci za pačesy a odvedli perfektní výkon. Pochválit musím všechny, od brankáře až po útočníka Frolce, který se devadesát minut statečně bil s dvoumetrovými zadáky Lanžhota,“ dodal Antoš.

Výsledky všech našich mužstev

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...