2. kolo, neděle 19.08.2012, 16:30

Sokol LanžhotSK Slavkov u Brna

1:2 (1:1)

branky: 6‘ Darmovzal – 45+1‘ Svoboda, 51‘ Michálek

Za obrovského vedra začala obě mužstva vlažně, když u obou mužstev chyběl především pohyb bez míče. V 6min. při první akci domácích zatáhl Bartoš míč po straně do vápna, nacentroval a Darmovzal protlačil míč do sítě – 1:0. Pak se na hřišti dlouhé minuty nic zajímavého nedělo, až na několik zkažených přihrávek na obou stranách. Další akce domácích přišla až ve 20min., kdy Darmovzal těsně nedosáhl na pěknou přihrávku Hakale. První šance hostů přišla po půl hodině hry, když po nedorozumění domácí obrany zakončoval hostující Líznar nad Kovářovu bránu. Na druhé straně sklepl Venglovič míč Hrnčířovi, ten však pálil v dobré pozici vysoko nad. Ve 33min. vznikl závar před Kovářovou bránou, situace skončila zblokovanou střelou. 5min. před půlkou kopali hosté z dobré pozice trestný kop, ale slabou střelu Kovář chytil. Ve 43min. sklepl míč Darmovzal pro Hrnčíře, ale jeho střela skončila v náručí gólmana Kuchynky. V nastavení první půle se k míči dostal Lysák, který chvíli nevěděl co s míčem, tak vystřelil z dálky na bránu a střela si k překvapení všech našla cestu do sítě domácí brány. Do kabin se tak odcházelo za stavu – 1:1.
Na začátku druhé půle se Žaloudek probil do vápna až před gólmana Kuchynku, ale trefil pouze boční síť. V 51min. přišla sprcha pro domácí, když hosté zahrávali roh, odražený míč se dostal k Michálkovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:2. V 60min. se zranil gólman hostí Kuchynka a do brány musel Dolíhal. V 68min. zatáhl míč Bartoš, odcentroval na hlavu Darmovzala, ale ten mířil nad. Hosté se po vstřeleném gólu zatáhli a spoléhali na rychlé brejky, v 70min. jeden málem vyšel, ale Drobný zakončoval nad. V 75min se ke střele odhodlal Hesek, ale jeho pokus skončil v rukavicích Dolíhala. 86min. přinesla největší příležitost k vyrovnání, když Uhrův dlouhý míč našel Darmovzala, který se snažil přehodit vyběhnuvšího gólmana, ale chyběl mu kousek. Před koncem ještě zahrával trestný kop Hakala, ale Dolíhal byl opět pozorný. Závěrečný pokus o tlak domácích už vyšel naprázdno a tak si soupeř z Brněnska odváží ze Šlajse všechny body.

Dalibor Jančálek, asistent trenéra

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...