Kovář – Žaloudek, Hakala, Trnovec, Uher – Herman (90‘ Suchánek), Straka, Rehák, Bartoš (80‘ Hrnčíř) – Kůřil (80‘ Venglovič), Matuškovič (87‘ Darmovzal)

Strýček – Prachař V. (78‘ Pátek), Krška, Michal, Vajbar – Ruber, Prachař K. (60‘ Valenta), Tesařík, Švásta (62‘ Blažek) – Ráztočný, Juřena

Branky: 48‘ Trnovec, 55‘ Bartoš (pk) – 85‘ Ráztočný

Diváci: 200

Komentář

Reportáž Martina Daneše pro Břeclavský deník:

Změna taktiky vyšla. Lanžhot doma zdolal Rakvice 2:1

Lanžhotští fotbalisté (v bílém) po změně takticky ve druhém poločase dokázali porazit Rakvice 2:1. Autor: DENÍK/Martin Daneš

21.4.2013 19:54, aktualizováno 21.4.2013 22:49

Lanžhot – Utkání dvou rozdílných poločasů sledovaly dvě stovky diváků v Lanžhotě při derby I.A třídy mezi domácím Sokolem a Rakvicemi. V pohledném utkání měli nejprve navrch hosté, ale v první půli spálili několik dobrých šancí. To je po obrátce mrzelo, protože domácí se během osmi minut druhého poločasu dostali díky trefě Trnovce a Bartoše do vedení 2:0. Kontaktní branka Rakvic přišla hodně pozdě, až šest minut před koncem. Domácí už si vedení bezpečně pohlídali a zůstávají na druhém místě v tabulce. Rakvice jsou sedmé.

Nedělní fotbal musel dvě stovky diváků bavit. Od prvních minut se hrál rychlý ofenzivní fotbal. Rakvice vůbec nepřijely do Lanžhota prohrát a od začátku byly aktivnějším týmem. Během první čtvrthodiny si vypracovali dvě tutovky. Jednu gólman Kovář vyrazil, druhé chyběla potřebná přesnost.

Lanžhot se dostal k první vážnější střele až téměř po půlhodině hry, kdy sám Herman před Strýčkem nastřelil jen gólmanovy nohy. Lanžhot inkasoval poprvé ve 40. minutě. Juřena stál ale při střele ve dvoumetrovém ofsajdu. Sudí to viděl, a tak byly emoce na obou stranách zbytečné.

Nedůraz v zakončení musel Rakvické mrzet hned po změně stran. Do té doby nevýrazný Lanžhot se dostal do vedení už ve 47. minutě. Po rohovém kopu si nejvýše vyskočil Trnovec a rozjásal tribunu. Hosté odpověděli Juřenovou patičkou, která jen o centimetry minula Kovářovu tyč.

Druhý gólový moment přišel zanedlouho. V 53. minutě propadl levý obránce Rakvic, balon se v šestnáctce dostal k domácímu útočníkovi, jehož před zakončením hostující obránce postrčil. Sudí ukázal k nevoli Rakvic na penaltový puntík. Kapitán domácích Miroslav Bartoš zvolil tvrdou přízemní střelu k tyči a uspěl – 2:0.

Hosté byli rázem zaskočení a jejich hra dopředu se prakticky rozpadla. Zato Lanžhot ožil, po obou stranách dobýval Strýčkovu branku, ale stejně jako v případě hostů v první půli, i domácích scházela nejčastěji razance v zakončení.

Než padl kontaktní gól, byly k vidění dvě sporné situace. Nejprve si lanžhotský hráč zpracoval střílený centr v šestnáctce rukou, ale penalta se nepískala. V 81. minutě pak přišla druhá sporná situace. Střídajícího Vengloviče zastavil v šestnáctce šlapákem rakvický obránce, ale ani tentokrát rozhodčí nepískal.

Nakonec utkání zdramatizoval Ráztočný, který po rohu napálil balon z voleje do šibenice. Času i sil na vyrovnání už ale měli hosté málo a Lanžhot si těsný náskok zkušeně ubránil.

Dalibor Jančálek (trenér Lanžhota): „Soupeř byl hodně kvalitní. Měli jsme v první půlce velké problémy s tím, že jsme se přes křídla vůbec nemohli prosadit, presink Rakvic nám dělal potíže. O poločase jsme si něco řekli, snažili jsme se neztrácet balony zbytečně ve středu hřiště. Snažili jsme se zrychlit rozehrávku, přidat krátké přihrávky, přestat jen nakopávat balony. Pomohl nám jednoznačně rychlý gól pár minut po příchodu z kabin. Ve druhé půli už se mi naše hra líbila, po vedoucí brance už jsme se uklidnili a hráli to, co jsme potřebovali."

Stanislav Suský (trenér Rakvic): „V prvním poločase se nám podařil zaskočit Lanžhot tím, že jsme si dobře hlídali jejich křídla, zavřeli jsme je. Plnili jsme si, co jsme měli a sami jsme měli dost šancí. Uškodil nám první rychlý gól, po kterém se nám hra rozpadla. I druhou branku jsme dostali prakticky po naší hrubé chybě v obraně. Místo odkopnutí jsme soupeři odevzdali míč. Proti tak kvalitnímu soupeři, jakým je Lanžhot už se zápas těžko otáčí. Navíc nám rychleji ubývaly i síly. Ale divák si musel tentokrát přijít na své."

Sokol Lanžhot – SK Rakvice 1932 2:1 (0:0)

Branky: 47. Trnovec, 53. Bartoš (p.) – 84. Ráztočný

ŽK: 2:2

Diváků: 200

Střely na branku: 7:7

Rohy: 5:2

Sestavy:

Lanžhot: Kovář – Žaloudek, Uher, Bartoš M. (K), Hakala, Straka, Matůškovič (86, Darmovzal), Herman (90. Suchánek), Trnovec, Rehák, Kuřil (78. Venglovič)

Rakvice: Strýček – Prachař V. (77. Pátek), Ruber, Juřena, Prachař K. (K) (59. Valenta), Ráztočný, Švásta (62. Blažek), Vajbar, Tesařík, Krška, Michal

Výsledky všech našich mužstev

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...